[ STRONA GŁÓWNA ˇ SZUKAJ ˇ WYSZUKIWARKI ˇ DANE ADRESOWEStyczeń 21 2019 03:41:36 ]
{ Nawigacja }
DOKUMENTY
GRONO PEDAGOGICZNE
REKRUTACJA PRZEDZKOLE
DANE ADRESOWE
Z HISTORII WSI I SZKOŁY
PUBLIKACJE
LINKI
WYBIERAMY KSIĄŻKI 2018 ankieta
_ _
{ BIBLIOTEKA }

Test
_ _
{ PROJEKTY }
 
PROGRAMUJEMY Z BALTIM
 
 

PROGRAM DLA SZKÓŁ
_ _
{ DLA RODZICA }
ZEBRANIA Z RODZICAMI
DOKUMENTY DLA RODZICÓW
RADA RODZICÓW SZKOŁY
WYKAZ PODRĘCZNIKÓW
DARMOWE PODRĘCZNIKI
REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLA
REGULAMIN KORZYSTANIA Z SZAFEK
DLA RODZICA
PRZYDATNE ADRESY
PUBLIKACJE DLA RODZICÓW
LINKI

_ _
{ WITAJ }
_ _
{ SZKOŁA W RUCHU }
|

Nasza Szkoła w roku szkolnym 2013/2014 realizuje program
"ĆWICZYĆ KAŻDY MOŻE"

w ramach Ogólnopolskiej Akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej
ROK SZKOŁY W RUCHU

Działania  akcji „Roku Szkoły w Ruchu" promują aktywność fizyczną i zdrowy tryb życia wśród dzieci i młodzieży.

Celem programu jest:

 - promowanie aktywności fizycznej w środowisku

- aktywność fizyczna ukierunkowana na zdrowie, aktywny wypoczynek, sport,

- stosowanie zasad bezpieczeństwa podczas aktywności fizycznej

- wdrażanie do praktyk prozdrowotnych.

Nasze działania podjęte na rzecz aktywności fizycznej uczniów w naszej szkole i środowisku:

Obszar  1.  RUCH W SZKOLE

W naszej szkole nie posiadamy sali gimnastycznej, mamy pomieszanie  dostosowane do sali korekcyjnej oraz dostęp do sali gimnastycznej w sąsiedniej wsi gdzie każda klasa może skorzystać z wyjazdu raz w tygodniu. Pomimo braku w naszej szkole sali gimnastycznej ćwiczymy wszędzie gdzie się da! najczęściej na boisku szkolnym, wiejskim przy domu kultury i pobliskim lesie. Z tej też uwagi nasze zajęcia są atrakcyjne i nastawione na ruch. Jeśli tylko pogoda dopisuje zajęcia wychowania fizycznego prowadzone są na świeżym powietrzu. Z uwagi na skromne możliwości wyposażenia szkoły w zaplecze sportowe staramy się uatrakcyjnić nasze zajęcia, aby uczniowie chętnie ćwiczyli oraz w dalszej przyszłości kultywowali zainteresowania aktywnym sportem w różnych formach.

1.       SPRAWNOŚCIOWY TOR PRZESZKÓD NIE TYLKO DLA MALUCHÓW. Od paru lat posiadamy drewniany tor przeszkód, który wykorzystujemy podczas zajęć z gimnastyki korekcyjnej ale także podczas lekcji w-f.  Przyrządy bardzo spodobały się uczniom, zastępują nam zimą plac zabaw podczas zajęć świetlicowych.

2.       ZAJĘCIA WYCHOWANIA FIZYCZNEGO  ZABAWY Z CHUSTĄ ANIMACYJNĄ. W celu większego zainteresowania oraz zwiększenia aktywności całej grupy  wykorzystujemy nietypowy sprzęt jakim jest chusta animacyjna. Zajęcia te szczególnie w młodszych klasach sprawiają dzieciom ogromną frajdę.

3.       MY SIĘ ZIMY NIE BOIMY! ZAJĘCIA W-F NA ŚWIEŻYM POWIETRZU. Najtrudniej prowadzić zajęcia zimą, gdy pogoda nie pozwala wyjść na zewnątrz budynku, ale jeśli tylko to możliwe lekcje prowadzone są poza budynkiem szkolnym. Dzieci świetnie się bawią szczególnie gdy jest śnieg, rzucamy się śnieżkami, ćwiczymy, zjeżdżamy na sankach, biegamy.

4.       LEKCJE NA LODOWISKU. Wykorzystując pobliski staw wodny oraz dzięki sprzyjającej aurze przygotowaliśmy lodowisko, gdzie  mogliśmy uatrakcyjnić lekcje w-f  o zajęcia z łyżwiarstwa.

5.       Z WIOSNĄ NA SPORTOWO. Pierwszego dnia kalendarzowej wiosny tradycyjnie, tego dnia wybraliśmy się na pieszą wycieczkę nad rzekę pożegnać zimę. Pokonaliśmy 6 kilometrową trasę.  Uczniowie klasy VI przygotowali Marzannę, którą spaliliśmy witając w ten sposób wiosnę.  Dzień był naprawdę iście wiosenny. Nad rzeką uczniowie kl. IV-VI rozegrali rozgrywki biegowe które były próbą przed zawodami gminnymi i powiatowymi.

6.       ZAMIAST TORTU WIĘCEJ SPORTU –  DZIEŃ DZIECKA NA SPORTOWO. Tradycyjnie dzień 1.06 organizujemy DZIEŃ DZIECKA NA SPORTOWO. W ramach zajęć tego dnia odbywa się marsz na orientację, każdej klasy wraz z wychowawcą. Na uczniów i nauczycieli czekają liczne zadania sportowe. Ponadto odbywa się mecz pomiędzy nauczycielami i uczniami.

7.       ZAJĘCIA TANECZNE. W ramach trzeciej godziny języka kaszubskiego od września nauczycielka prowadzi zajęcia taneczne. Podczas zajęć tanecznych uczniowie ćwiczą swoje umiejętności poczucia rytmu, poznają kroki taneczne.

 

 
SCENARIUSZE ZAJĘĆ

Obszar 5. POZALEKCYJNE ZAJĘCIA SPORTOWE

W szkolnym rozkładzie godzin przewidziane są dodatkowe zajęcia sportowe SKS. W zajęciach tych udział bierze prawie 100 % uczniów. W ciągu roku szkolnego organizowane są liczne zawody sportowe na szczeblu gminnym i powiatowym do których staramy się angażować wszystkich uczniów w miarę ich możliwości. Należy tu nadmienić, iż jesteśmy małą szkołą, nasze klasy są małoliczne, więc z niektórych dyscyplin musimy zrezygnować. Podczas zajęć przygotowujemy się do zawodów sportowych oraz aktywizujemy uczniów do aktywnego spędzania czasu wolnego. W naszym kalendarzu roku szkolnego uwzględniamy przedsięwzięcia i projekty aktywizujące uczniów do czynnego spędzania czasu wolnego, wskazując alternatywne formy spędzania czasu są to: wycieczki rowerowe, wyjazdy na basen, kręgle, udział w grach i zabawach sportowych Energa Atlhetic Cup, pikniki żeglarskie. W tym roku szkolnym zorganizowaliśmy m.in.:

1.       CZEKAMY NA ZIMĘ…….UDAŁO SIĘ MIELIŚMY LODOWISKO!!!!  Na zajęciach pozalekcyjnych i w czasie wolnym przygotowaliśmy lodowisko na pobliskim stawie wiejskim. Podczas zajęć i w czasie wolnym odbywały się rozgrywki hokejowe, a niektóre dzieci stawiały swoje pierwsze kroki na łyżwach i ćwiczyły technikę jazdy.

2.       UDZIAŁ W PROJEKCIE EDUKACJI MORSKIEJ. 7 października - praktycznymi zajęciami żeglarskimi rozpoczął się drugi rok realizacji projektu morskiego „Złap wiatr w pomorskie żagle wiedzy”. 13 uczniów kl. V uczestniczyło nad Jeziorem Garczyn koło Kościerzyny w zajęciach z ratownictwa medycznego, meteorologii, marynistyki i żeglowanie na wodzie. Dopisała pogoda i humory. 

21 października w ramach realizacji projektu morskiego „Złap wiatr w pomorskie żagle wiedzy” odbyły się kolejne zajęcia: piknik edukacyjny na którym byliśmy w Kaliszu Kaszubskim. Poznawaliśmy tajniki żeglarstwa. Podczas pikniku mieliśmy również okazję poznać Mateusza Kusznierewicza oraz jego sukcesy żeglarskie.

3.       GMINNE ZAWODY SPORTOWE. GMINNE ZAWODY W UNIHOKEJA  30.10.2013 r. pojechaliśmy do Wiela na gminne zawody w unihokeja. Po zaciętej rywalizacji nasze drużyny zdobyły I miejsca. Dziewczynki i chłopcy awansowali na zawody powiatowe w Wielkim Podlesiu. Na powiatowych zawodach zajęliśmy: Chłopcy – III miejsce, Dziewczynki- VII miejsce. Gratulujemy zawodnikom!!

GMINNE BIEGI PRZEŁAJOWE. 4 października 2013 roku w Osowie odbyły się gminne przełajowe biegi sztafetowe. W zawodach brały udział szkoły podstawowe i gimnazjalne (Karsin, Wiele, Osowo).

4.       WYCIECZKI ROWEROWE NAD JEZIORO W WIELU. Pod koniec każdego roku szkolnego, gdy aura dopisuje organizujemy wycieczki rowerowe np. w czerwcu 2013 r. pojechaliśmy nad jezioro do Wiela.

5.       FERIE W RUCHU ( BASEN, SALA GIMNASTYCZNA, GRY ZESPOŁOWE, TENIS). Ferie w naszej szkole to najbardziej wyczekiwany czas przez uczniów z uwagi na liczne atrakcje i ciekawe propozycje spędzania wolnego czasu. W Osowie organizacją zajęć zajmują się Domy Kultury oraz szkoły, natomiast w mniejszych miejscowościach sołtysi wraz z Kołami Gospodyń Wiejskich i OSP. W każdym sołectwie gminy odbywają się zajęcia świetlicowe oraz na świeżym powietrzu, zatem dzieci nie mogą narzekać na nudę. Dzieci mogły uczestniczyć w różnych zajęciach świetlicowych szczególnie nastawionych na ruch były to ćwiczenia ruchowe z wykorzystaniem sprzętu na salce korekcyjnej, oraz rozgrywki sportowe w rzędach, zabawy taneczne, gminne rozrywki w tenisa stołowego. Dzięki sprzyjającej zimowej aurze odbywały się również zajęcia na powietrzu, m.in: podchody oraz zabawy na lodowiskach. W Domu Kultury w Karsinie po raz pierwszy odbył się także "Młodzieżowy Bal Sportu" dla młodych sportowców z całej gminy. Podobnie jak w poprzednich latach zorganizowano również wyjazdy na basen do Kościerzyny i Bytowa, wyjazd na kręgielnie w Chojnicach..

 

Obszar 8. AKTYWNOŚĆ W GRONIE RODZINY.

W naszej pracy dydaktycznej od kilku już lat zwracamy uwagę na organizację imprez z udziałem członków rodzin ucznia. Najczęściej są to takie imprezy środowiskowe jak: Szkolna Choinka, Rodzinny Dzień Dziecka, Dzień Babci i Dziadka – aktywnie. W tym roku po raz pierwszy organizowaliśmy Orszak Trzech Króli. Jesteśmy też współorganizatorami takich przedsięwzięć środowiskowych jak Dożynki Parafialne, Dzień ze św. Stanisławem. Nauczyciele wychowania fizycznego są odpowiedzialni za przygotowanie i przeprowadzenie rozgrywek sportowych angażując do zabaw sportowych dzieci, młodzież i dorosłych. Imprezy te cieszą się dużym zainteresowaniem o czym świadczy duża frekwencja mieszkańców wsi i nie tylko.

1.       RODZINNE SPĘDZANIE CZASU WOLNEGO. ORSZAK III KRÓLI. Środowiskowa impreza skupiła kilka pokoleń naszych mieszkańców, podczas której mogli czynnie wykorzystać świąteczne popołudnie. Były tańce, rozgrywki rodzinne jednym słowem ruszaliśmy się wszyscy. Bal rozpoczął się polonezem. Potem odbyła się część artystyczna. Rodzice, dziadkowie i wszyscy zebrani, mieli możliwość podziwiać talenty swoich dzieci na wielu płaszczyznach: wokalnej, aktorskiej i tanecznej. Po raz pierwszy także, w trzech tańcach i kolędach kaszubskich, zaprezentował się zespół kaszubski, który powstał w szkole i tańczy od września. Po części artystycznej nastąpiły zabawy i konkursy dla całych rodzin. Wypełniona sala i uśmiech na twarzach świadczyły o dużym zainteresowaniu i dobrej zabawie.

2.       DOŻYNKI PARAFILANE. Od kilku już lat w Osowie corocznie odbywają się dożynki parafialne. Jednym z punktów programu są sportowe rozgrywki rodzinne, oraz mecz rada parafialna contra rada sołecka. Rozgrywki sportowe cieszą się duża popularnością i świetną zabawą rodzinną. Są to m.in. rzut kaloszem, obieranie ziemniaków na czas, ubijanie piany, bieg w worku, z taczką na czas

  

 

 |
_ _
{ Komentarze }
| Brak komentarzy. |
_ _
{ Dodaj komentarz }
| Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze. |
_ _
{ Oceny }
|
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
|
_ _
{ Logowanie }
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
_ _
{ DLA UCZNIA }
KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO
=========
WYMAGANIA EDUKACYJNE
=========
TESTY I SPRAWDZIANY
=========
GRY I ZABAWY EDUKACYJNE
GRY
LINKI
LINKI MALUCHÓW
=========

_ _
{ INFORMATYKA }
PROGRAMY
KONKURSY
PORTALE EDUKACYJNE
NASZE PRACE PROGRAMUJEMY
_ _
{ MATEMATYKA }

PORTALE EDUKACYJNE
_ _
{ PLASTYKA }
KONKURSY PLASTYCZNE

_ _
{ RUCH DROGOWY }
BRD

KARTA ROWEROWA

TESTY

PRZYGOTUJ SIĘ I SPRAWDŹ

_ _
{ NAUCZYCIEL }
E-PODRĘCZNIKI

SPIS PORTALI EDUKACYJNYCH

10 PRZYKAZAŃ UCZNIOWSKICH DLA NAUCZYCIELI

_ _
{ KALENDARIUM }
_ _
{ ZOBACZ }
ZESPÓŁ SZKÓŁ W KARSINIE

DOBRE PROGRAMY

SZLIFUJ SWÓJ ANGIELSKI

GMINA KARSIN

OSP KARSIN

_ _

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | fashiontrends.icu | frmode.eu