Gminny etap Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej
Dodane przez nauczyciel dnia Marzec 04 2020 23:00:00

konkurs gminnyGminny Konkurs Recytatorski 2020

Etap gminny Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej

w Szkole Podstawowej w Osowie

Dnia 5 marca Szkoła Podstawowa w Osowie miała przyjemność zorganizować eliminacje Gminy Karsin w XXXVII edycji Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej. Swoją dopracowaną interpretacją utworów zachwyciło jury łącznie 17 recytatorów. Naszą szkołę reprezentowali: w kategorii klas I-III Zuzanna Winczewska i Maria Bernady, w kategorii IV-VI Julia Winczewska i Anna Kowalska, natomiast z ostatniej grupy wiekowej swoje wiersze przedstawiły Oliwia Laskowska oraz Klaudia Jasnoch.

Komisja zauważyła duże zaangażowanie uczestników w przygotowania do tego wydarzenia. Podkreśliła, że wszyscy deklamatorzy są zwycięzcami – pielęgnowanie ojczystej mowy poprzez popularyzację polskiego języka w tak piękny sposób, zasługuje na największe uznanie.

Jury, zachwycone recytacją naszych uczniów, postanowiło przyznać III miejsce Zuzannie Winczewskiej, I miejsce Julii Winczewskiej, III Annie Kowalskiej oraz I miejsce Oliwii Laskowskiej. W eliminacjach powiatowych, które odbędą się w Kościerzynie, szkołę będą reprezentowały Julia oraz Oliwia.

Składamy serdeczne gratulacje laureatom i trzymamy kciuki za ich sukces w następnym etapie. (Autor J.G.)