DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU 2020
Dodane przez nauczyciel dnia Luty 20 2020 01:35:33

Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocja pozytywnego wykorzystywania internetu. Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak również lokalnym, łącząc zaangażowanie wielu instytucji, ale także rodziny, czyli najbliższego otoczenia dziecka.

Nasza szkoła również podejmuje wiele inicjatyw w tym zakresie.

Odbyły sie warsztaty profilaktyczne na temat zagrożeń płynących z mediów społecznościowych i paradokumentalnych programów telewizyjnych. dla uczniów klas IV- VIII, rodziców oraz nauczycieli.

  Uczniowie podczas zajęć techniki, plastyki i informatyki tworzyli prace na temat bezpiecznego zachowania się w sieci (plakaty, prezentacje, lappbooki). Wychowawcy przeprowadzili pogadanki tematyczne z wykorzystaniem m.in materiałów dydaktycznych zawartych na portalach polecanych przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę: https://www.saferinternet.pl/gfx/saferinternet.png. E. P.