Mecz kaszubski w Ergo Arenie
Dodane przez nauczyciel dnia Luty 14 2020 13:00:00
WITÔJTAŻ W ERGO ARENIE - JASKINI GDUŃSCZICH LWÓW!
 
     Takie hasło powitało uczestników kaszubskiego meczu, który odbył się 14 lutego w Gdańsku. Kaszubskie i siatkarskie serca zabiły mocniej w Ergo Arenie. Przy głośnym dopingu kaszubskich kibiców Trefl wygrał 3:0 z Cuprum Lubin.  
Kaszubski mecz już po raz piąty stał się niesamowitą promocją sportu wśród uczniów z Kaszub. Tym razem na trybunach zasiadło 9980 kibiców (nowy rekord frekwencji!), a w tym 7 tysięcy dzieci biorących udział w kolejnej edycji konkursu „Aktywne Kaszuby”. W tym roku został on poświęcony 100. rocznicy zaślubin Polski z morzem. 
To wydarzenie było wspaniałym przeżyciem dla zawodników jak i kibiców, ale też stało się ogromną promocją sportu i tradycji kaszubskiej wśród uczniów. Uczniowie z klas VI-VIII o wiele wcześniej rozpoczęli przygotowania do tego meczu. Samodzielnie wykonali transparenty i flagi. Zadbali również o stroje w kaszusbkich barwach.
          Dla wielu młodych fanów było to pierwsze spotkanie z Plus Ligą i można być pewnym, że zapamiętają oni to wydarzenie na długo. Atmosfera meczu była niepowtarzalna, a poziom sportowy widowiska również nie zawiódł. Obie drużyny pokazały dobrą siatkówkę, emocje nawet na chwilę nie opadły, a o wspaniały wynik Trefl walczył do samego końca. To było prawdziwe święto siatkarskie, które na długo zostanie w naszej pamięci!
Fotorelacja dostępna również pod linkiem: Fotorelacja, fot. Piotr Pastalenc
M.G.