BLIZINY
Dodane przez nauczyciel dnia Październik 06 2019 23:00:00

BlizinyWycieczka do Świata Labiryntów w Blizinach

Labirynt to rodzaj zagadki, łamigłówki, której rozwikłanie, umożliwia dojście do właściwego miejsca. To również świetna zabawa, dlatego w ramach nauki języka kaszubskiego w naszej szkole, pojechaliśmy 5 października na wycieczkę do Świata Labiryntów w Blizinach.

Na rozgrzewkę udaliśmy się do małych labiryntów, takich jak:   linowy, korali, stopa olbrzyma, matematyczny,  góra dół i 3 kolory.

Następnie podzieliliśmy się na 4 mniejsze grupy, tak aby każda mogła swobodnie korzystać z atrakcji, które na nas czekały. Po krótkiej odprawie, wyposażeniu w mapę i flagę ruszyliśmy, aby odnaleźć zaginioną flotę piracką. Każda z grup miała za zadanie odnaleźć wszystkie statki z ukrytym skarbem - bursztynem. Choć zdarzało się, że nieźle błądziliśmy, to po około półtoragodzinnej wędrówce wszyscy szczęśliwie dotarliśmy do mety, gdzie trzeba było jeszcze odczytać hasło.

Potem kolejnych emocji przysporzył nam drewniany labirynt, w którym odnajdywaliśmy tabliczki z perłami i przysłowiami. Wspólna walka o szybkie i skuteczne dotarcie do celu, powodowała niezwykłe emocje, ale również przekładała się na integrację grupy.

Takie miejsca jak Świat Labiryntów rozwijają umiejętność skupienia się oraz koncentracji, pozwalają na  chwilę przenieść się w zupełnie inną rzeczywistość, pełną ciekawych zagadek i wesołych łamigłówek. (M.G.)