SZERMIERKA
Dodane przez nauczyciel dnia Wrzesień 26 2019 23:00:00

OD PASJI DO SUKCESU – TYLKO OD CIEBIE ZALEŻY,CZY OSIĄGNIESZ SUKCES

27 września gościliśmy w naszej szkole szermierzy grupy Go-Now LUKS-Pol Czersk wraz z trenerem Hieronimem Kucharskim. Zaprezentowali oni pokaz szermierki sportowej oraz historycznej Go-Now z udziałem uczniów LO w Czersku m.in. absolwenta naszej szkoły M a t e u s z a M i e n t k i e g o.

 "Szermierze Go-Now LUKS-Pol Czersk to ekipa nr 1 w Polsce!" czytamy na stronie Akademia Sukcesu „Nasza Szkoła” Społeczna Szkoła Podstawowa w Czersku

"26 stycznia 2019 r. odbyły się XI Mistrzostwa Polski w szermierce historycznej bronią Go-Now. Udział wzięła rekordowa liczba 274 zawodników z Polski i nie tylko. podczas zawodów Mateusz Mientki  zdobył złoto w mieczu. Mateusz – maturzysta czerskiego ogólniaka, dał popis odporności psychicznej – walkę rozstrzygnął po dogrywce, do której doprowadził w ostatniej sekundzie czasu zasadniczego."

Cieszymy się również sukcesem zawodników, tym bardziej, że wśród nich jest nasz absolwent. Ponadto bardzo miło słyszeć, że nasi absolenci spełniają swoje marzenia. Mateusz, gdy chodził do szkoły podstawowej interesował się astronomią, a teraz słyszymy, że jest studentem I roku astronomii  Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Wszystkim zawodnikom serdecznie dziękujemy i zyczymy dalszych sukcesów.