DZIEŃ DZIECKA OTWARCIE PLACU
Dodane przez nauczyciel dnia Czerwiec 04 2019 18:03:51

Otwarcie nowego placu rekreacyjno – sportowego „Dębowy Zakątek”
w Osowie połączone z obchodami Dnia Dziecka

Na ten dzień społeczność Szkoły Podstawowej w Osowie czekała z wielką niecierpliwością. 31 maja, przy okazji obchodów Dnia Dziecka, oddano do użytku dzieci i mieszkańców Osowa nowy plac rekreacyjno – sportowy „Dębowy Zakątek” (nazwa zaczerpnięta od „dębu niepodległości” posadzonego w tym miejscu na pamiątkę obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w V 2018 r.).  Na realizację tego zadania szkoła, przy wsparciu gminy Karsin, uzyskała dofinansowanie w kwocie 30 000 zł z Fundacji Banku Gospodarstwa Krajowego im. I.K. Steczkowskiego,  w ramach projektu „Moja Mała Ojczyzna”. Projekt, którego celem było  aktywizowanie społeczności lokalnej do działania na rzecz budowania dobra wspólnego w środowisku lokalnym, zagospodarowania przestrzeni publicznej, poprawy jej estetyki, funkcjonalności i modernizacji napisały Sylwia Gruchała Więsierska i Ewa Plata. „Zależało nam, aby przekształcić tą nieużytkowaną dotąd przestrzeń                           w atrakcyjne miejsce, które integruje, skłania do rozmów, daje możliwość różnych form wypoczynku i relaksu” – mówi Sylwia Gruchała Więsierska, dyrektor SP w Osowie. Dziś z wielką satysfakcją stwierdzamy, że cel został osiągnięty. Dzięki zaangażowaniu rodziców, dziadków i druhów strażaków  i lokalnych przedsiębiorców udało się zbudować altankę i posadzić świerki, które w ramach współpracy przekazało Nadleśnictwo               w Kościerzynie. Zakupiono też ławki i stoły. Powstał w ten sposób niebanalny plac rekreacyjny, ogólnodostępny z takimi urządzeniami jak: piłkarzyki, stół do tenisa stołowego, stół do gry w warcaby i szachy, ścianka kółko i krzyżyk, tor przeszkód z opon.

Uroczystego poświęcenia tego miejsca dokonał ks. proboszcz Mirosław Wensierski w obecności wójta Gminy Karsin Romana Brunke, zaproszonych gości oraz rodziców i dzieci. Pani dyrektor Sylwia Gruchała Więsierska imiennie podziękowała wszystkim, którzy mieli jakikolwiek wkład w powstanie tego placu, a uczniowie nagrodzili ich pamiątkowymi kubkami z wizerunkiem szkoły.

Podczas uroczystego otwarcia terenu zaplanowano atrakcje, m.in. mecz siatkarski nauczyciele – uczniowie, dmuchane zamki, zajęcia taneczne w rytmie zumby, ognisko, kiełbaski, grochówkę, słodki poczęstunek. Spontanicznie doszło także do krótkiego meczu w tenisa stołowego między wójtem a proboszczem.

Wszystkich mieszkańców zachęcamy do aktywności sportowo – rekreacyjnej w „Dębowym Zakątku”.