XLVIII Konkurs Recytatorski Literatury Kaszubskiej "Rodnô Mòwa”
Dodane przez nauczyciel dnia Maj 20 2019 19:25:28

XLVIII Konkurs Recytatorski Literatury Kaszubskiej "Rodnô Mòwa”

7 recytatorów w trzech grupach wiekowych wzięło udział w gminnych eliminacjach 48. Konkursu Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej "Rodnô Mòwa", które odbyły się 9 maja w Szkole Podstawowej w Karsinie.

Naszą szkołę reprezentowało aż 6 recytatorów: Julia Labuda i Barbara Ossowska z klasy II, Julia Winczewska, Alicja Ossowska i Kacper Popielas z klasy V oraz Kasia Breszka z klasy VII. Piękne wykonania wierszy i prozy kaszubskiej zachwyciły jury w składzie: Justyna Piekarska, Maria Bal i Iwona Seweryn, które po trudnych naradach postanowiły nagrodzić następujących recytatorów:

Kategoria klasy I – III

I miejsce – Julia Labuda SP Osowo

II miejsce – Barbara Ossowska SP Osowo

Kategoria klasy IV – VI

I miejsce – Julia Winczewska SP Osowo

II miejsce – Wojciech Wojak SP Karsin

III miejsce – Alicja Ossowska SP Osowo

Wyróżnienie – Kasper Popielas SP Osowo

Kategoria klasy VII – VIII i gimnazjum

I miejsce – Katarzyna Breszka SP Osowo

Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe oraz gadżety ufundowane przez organizatorów, a na  wszystkich czekał  słodki poczęstunek.

Powiatowe eliminacje 48. Konkursu Literatury Kaszubskiej „Rodnô Mòwa” odbyły się w 15 maja w Kościerzynie, podczas których naszą gminę reprezentowały uczennice z Osowa: Julia Labuda (wywalczyła wyróżnienie), Barbara Ossowska, Julia Winczewska (również wyróżnienie) i Katarzyna Breszka. GRATULUJEMY I JESTEŚMY DUMNI, ŻE MAMY W NASZEJ SZKOLE TAKICH RECYTATORÓW!!!