Świętujemy nadejście WIOSNY!
Dodane przez nauczyciel dnia Marzec 22 2019 13:29:39

Świętujemy nadejście WIOSNY!

Tradycyjnie 21 marca podopieczni naszej szkoły świętowali Pierwszy Dzień Wiosny. Wszyscy uczniowie, począwszy od przedszkolaków, a skończywszy na ósmoklasistach wzięli udział we wiosennym pochodzie po miejscowości Osowo. Witaliśmy wiosnę śpiewająco i w kolorowych przebraniach. Oczywiście w kwestii kolorowych strojów prym wiodły przedszkolaki oraz dzieci z klasy „0”. Starsi uczniowie z kolei przygotowali kolorowe plakaty o wiosennej tematyce. Po pochodzie odpaliliśmy też pierwsze w tym roku ognisko – sezon imprez na świeżym powietrzu uznajemy za otwarty.

 

 

SZKOLNE KOŁO WOLONTARIATU

21 marca witamy pierwszy dzień wiosny i po raz 14. obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa. W tym roku towarzyszy mu ogólnopolska kampania społeczna, która ma celu uświadomienie Polakom, że osoby z zespołem Downa mają takie same pragnienia i potrzeby jak osoby pełnosprawne.

Tego dnia uczniowie z SP Osowo postanowili włączyć się w akcję Światowy Dzień Zespołu Downa. Wolontariuszki z 7 klasy namawiały koleżanki i kolegów, by właśnie 21 marca przyszli do szkoły w dwóch różnych skarpetkach na znak tolerancji odmienności i solidaryzacji z osobami z zespołem Downa. Świetna inicjatywa społeczna, jak najbardziej godna poparcia!