Projekt Koder Junior
Dodane przez nauczyciel dnia Grudzień 02 2018 23:00:00

Sztuki programowania uczymy się od najlepszych, czyli o tym, jak przystąpiliśmy do projektu Koder Junior
Nasza szkoła przystąpiła do bardzo interesującego projektu zatytułowanego Koder Junior. Ma on na celu przygotowanie nauczycieli do kolejnych zmian w podstawie programowej oraz uatrakcyjnienie zajęć komputerowych dla dzieci z klas I-III.

Projekt będzie realizowany w bieżącym roku szkolnym, a polega na wprowadzeniu w formie zabawy trudnej, ale jednocześnie bardzo przydatnej sztuki, jaką jest programowanie. Szkoła w ramach projektu otrzymała tablety, interaktywne gry planszowe ScottieGo! autorstwa jednego z koordynatorów projektu oraz najprawdziwszego robota, który wzbudza wiele entuzjazmu wśród uczniów. Razem z sympatycznym Scottim dzieci uczą się logicznego myślenia oraz realizacji prostych algorytmów. Scenariusze zajęć podesłane przez organizatorów są z pewnością urozmaiceniem zajęć, a dodatkowa obecność konsultantów z zewnątrz w trakcie prowadzenia wybranych scenariuszy, solidnym wsparciem podczas wprowadzania nowych treści. Konsultanci są kompetentni, zawsze służą pomocą, a do tego zaskarbili już sobie sympatię naszych podopiecznych.

Mamy nadzieję, że dzięki udziałowi w projekcie nasi uczniowie staną się ekspertami w dziedzinie programowania, a wiedza ta będzie im służyć przez długie lata, także w dorosłym życiu.