[ STRONA GŁÓWNA ˇ SZUKAJ ˇ WYSZUKIWARKI ˇ DANE ADRESOWEListopad 01 2020 06:26:55 ]
{ Nawigacja }
DOKUMENTY
GRONO PEDAGOGICZNE
REKRUTACJA PRZEDZKOLE
DANE ADRESOWE
Z HISTORII WSI I SZKOŁY
PUBLIKACJE
LINKI
WYBIERAMY KSIĄŻKI 2018 ankieta
_ _
{ BIBLIOTEKA }

Test
_ _
{ PROJEKTY }
PROGRAMUJEMY Z BALTIM
 
PROGRAM DLA SZKÓŁ
_ _
{ DLA RODZICA }
ZEBRANIA Z RODZICAMI
 
DOKUMENTY DLA RODZICÓW

RADA RODZICÓW SZKOŁY

WYKAZ PODRĘCZNIKÓW
REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLA

REGULAMIN KORZYSTANIA Z SZAFEK

DLA RODZICA

PRZYDATNE ADRESY

PUBLIKACJE DLA RODZICÓW
LINKI

_ _
{ WITAJ }
_ _
{ 100. rocznica zaslubin Polski z morzem }
| ROK SZKOLNY 2019_20

    apel 11 listopada i 10 lutego - to dwie historyczne daty - symbole odzyskania przez nasz naród niepodległości i powrotu Poslki nad Bałtyk. Są one ukoronowaniem trwającego blisko półtora wieku naszego uporu, heroicznego wysiłku i czynu zbrojnego. Wielu naszych przodków straciło życie w obronie ojczyzny. Walcząc w powstaniach narodowych i na frontach I wojny światowej w oddziale bajończyków, Legionie Puławskim i Legionach Polskich. Przejmowanie ziemi pomorskiej trwało od połowy stycznia do 10 lutego 1920 roku. Tego dnia Batalion Morski zajął Puck.

   Z okazji obchodów 100. rocznicy powrotu Pomorza w granice Rzeczypospolitej i zaślubin polski z Bałtykiem uczniowie klasy siódmej przygotowywali na lekcjach języka kaszubskiego  uroczysty apel, który zaprezentowali społeczności szkolnej 11 lutego. W przystępny sposób przypomnieli nam najważniejsze fakty z tego okresu hisorycznego. Uczniowie klas VII - VIII wykonali również prace plastyczne związane z tym wydarzeniem, które zostały przesłane na konkurs plastyczny pt. Aktywne Kaszuby orgaznizowany przez ZKP.

M.G. 

 

|
_ _
{ Orszak Trzech Króli }
| ROK SZKOLNY 2019_20

W Osowie 6 stycznia już po raz szósty zorganizowany został Orszak Trzech Króli. Nauczyciele wraz z uczniami Szkoły Podstawowej oraz Dom Kultury w Osowie są organizatorami tego wydarzenia edukacyjno-kulturalnego. Dzięki pracy ludzi dobrej woli zaangażowanych we wspólne przedsięwzięcie, zyskuje niepowtarzalną oprawę. Inicjatywa rokrocznie cieszy się sporym zainteresowaniem. Dla mieszkańców Osowa jest to doskonała okazja popularyzacji polskiej tradycji jasełkowej oraz radosnego przeżywania Święta Objawienia Pańskiego, jak również udziału w akcjach charytatywnych, w które mieszkańcy się angażują i chętnie pomagają potrzebującym. Inicjatywa ta jest świadectwem wspaniałej współpracy naszej lokalnej społeczności.

Mieszkańcy i przybyli goście spotkali się o godz. 15.00 w miejscowym kościele na krótkim nabożeństwie, by następnie wyruszyć, w rytm kolęd granych przez Orkiestrę Dętą z Osowa, w barwnym Orszaku prowadzonym przez Trzech Króli – Kacpra, Melchiora i Baltazara do miejscowego Domu Kultury. Nieodzownym elementem każdego Orszaku jest wspólne, głośne, radosne kolędowanie, tak też było podczas tegorocznego orszaku.

Uczniowie klas VI – VIII, pod kierunkiem p. A. Bunik, M. Gierszewskiej oraz E. Plata przygotowali przedstawienie "Jak anioły diabłów przegonili". Scenariusz oparty na ewangelicznym przekazie i wzbogacony o humorystyczne sceny. Dzieci wcieliły się w swoje role niemal jak prawdziwi aktorzy. Występ uświetniła oprawa świetlno-muzyczna przygotowana przez p. K. Czapiewskiego i K. Piotrowskiego. Licznie zgromadzona publiczność doceniła aktorów spontanicznymi reakcjami oraz gromkimi oklaskami.  

W związku ze zbliżającym się 28 finałem WOŚP, jak corocznie podczas uroczystości zorganizowano również zbiórkę WOŚP. Wolontariuszki zbierały datki do puszek, natomiast p. J. Głowacki przeprowadził licytację wielkoorkiestrowych fantów.

W organizację uroczystości włączyło się prężnie działające pod kierunkiem J. Gwizdała Szkolne Koło Wolontariatu przeprowadzając tym razem akcję charytatywną dla podopiecznego Fundacji Siepomaga. Pomoc dla czteroletniego Arka potrzebującego drogiego leczenia, na terapię immunologiczną w Niemczech. Chłopiec ma raka nadnerczy - nerwiak z przerzutami do węzłów chłonnych, kości i szpiku kostnego IV stadium. Dzięki zaangażowaniu uczniów i rodziców, którzy dostarczyli domowe wypieki na charytatywną sprzedaż oraz zgromadzonej publiczności jasełek Szkolne Koło Wolontariatu zebrało 409,75 zł. dla 4-letniego Arka Bykowa.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w tak wspaniałe przygotowanie obchodów Święta Trzech Króli.

M.G.,E.P.

|
_ _
{ ŻYCZENIA }
| ROK SZKOLNY 2019_20

Jeżeli tak uroczyście obchodzimy
narodzenie Jezusa, czynimy to
dlatego, aby dać świadectwo,
że każdy człowiek jest kimś
jedynym i niepowtarzalnym…

Jan Paweł II

Pokój na ziemi ludziom,
a w niebie cisza gwiazd,
grają anieli,
świat się chlebem dzieli.
Świat ma dziś świąteczny blask…

Z okazji świąt Bożego Narodzenia
wielu głębokich i radosnych przeżyć, wewnętrznego spokoju, wytrwałości, radości i zdrowia
oraz błogosławieństwa Bożego w każdym dniu nadchodzącego 2020 roku.

|
_ _
{ SZKOLNA WIGILIA }
| ROK SZKOLNY 2019_20

Szkolna wigilia to wyjątkowe wydarzenie. Tego dnia wszyscy zbieramy się na szkolnym korytarzu przy wigilijnym stole. Jest czytanie Pisma Świetego, łamanie opłatkiem, życzenia i wspólne śpiewanie kolęd.

To ważne szkolne wydarzenie odbywa się corocznie. Cała społecznośc szkolna angażuje się w przygotowanie imprezy. Uczniowie z młodszych klas pod kierunkiem wychowawczyń przedstawili jasełka, wprowadzając nas w radosną atmosferę świąt Bożego Narodzenia. W tym roku uczniowie i dzieci z przedszkola oraz oddziału przedszkolnego pod opieką wychowawców piekli i dekorowali pierniki. Starsi uczniowie zadbali o wystrój klas i korytarza. Panie kucharki przygotowały posiłek.  Były również prezenty - nagrody za konkursy plastyczne: na najładniejszą kartkę bożonarodzeniową i bombkę oraz za wystrój świąteczny klas. Nagrodzono również uczestników szkolnego konkursu kolęd.

Wigilia szkona wprowadza nas w miły, rodzinny, świąteczny klimat Świąt Bożego Narodzenia.

 

 

|
_ _
{ CZEKAJĄC NA ŚWIĘTA 2019 - UCZYMY DZIECI PROGRAMOWAĆ. }
| ROK SZKOLNY 2019_20

 CZEKAJĄC NA ŚWIĘTA 2019  projekt zrealizowany w ramach programu UCZYMY DZIECI PROGRAMOWAĆ.
Święta Bożego Narodzenia to czas spędzony w rodzinnym gronie. Czas radości, czas bycia razem, pachnącej choinki i prezentów. Przygotowywaliśmy się razem z dziećmi na ten radosny czas, a w przygotowania staraliśmy się wpleść elementy kodowania, tak, żeby połączyć tradycję z nowoczesnością. Była więc zakodowana choinka, renifery, bombki,a nawet świąteczny stół z algorytmem w tle. Programowaliśmy kartki bożonarodzeniowe w Baltiem, w Scratchu, a także bawiliśmy się puzlami AR - rozszerzona rzeczywistość, kolorowaliśmy obrazki świąteczne i za pomocą aplikacji Quiver nasze kolorowanki ożywały w niezwykłej rzeczywistości rozszerzonej 3D. Nasze wyzwania pomagały nam wykonać mali pomocnicy Ozoboty.

Mamy nadzieję, że spędzony wspólnie zakodowany grudniowy czas, był dla dzieci konstruktywny, radosny i pełen wyzwań.

 

 

 

 

|
_ _
{ Idą święta, nie o sms-ie lecz o kartce pamiętaj }
| ROK SZKOLNY 2019_20

Nasza szkoła dołączyła do ogólnopolskiej akcji
„Idą święta, nie o sms-ie lecz o kartce pamiętaj!”.

Celem kampanii jest zwrócenie uwagi naszych rodzin, jak ważne są bezpośrednie relacje osobiste, szczególna pamięć o członkach swojej rodziny, wspólne spędzanie czasu wolnego, jak również – a może nawet przede wszystkim – kultywowanie tradycji pisania kartek świątecznych. Dlaczego wysyłanie kartek jest ważne? Przede wszystkim sprawiają ogromną, najszczerszą radość dla odbiorcy. Poprzez własnoręczne skreślenie kilku słów podkreślamy wyjątkowość osób, do których wysłaliśmy kartkę świąteczną. Napisane kartki pozostawiają po sobie trwały ślad, którego nie można tak po prostu wykasować.

Akcja ma również zachęcać, aby w okresie świąt Bożego Narodzenia w sposób świadomy odłożyć media cyfrowe. Zachęcamy do tego, by zaskoczyć bliskich kartką, a nie szablonowym smsem!

W ramach akcji uczniowie klas VI – VIII otrzymali kartki uzyskane od Fundacji „Dbam o Mój Zasięg”, które własnoręcznie wypisali i wysłali do swoich bliskich.

Szkoła przystąpiła również do konkursu plastycznego na najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową.

IDĄ ŚWIĘTA. ODŁÓŻ TELEFON, WŁĄCZ RELACJE!!!
W internecie spędzamy średnio 6 godzin dziennie, a z ukochaną osobą 6 godzin TYGODNIOWO, z dziećmi - niewiele więcej. Dlatego mamy dla Was przesłanie na czas Świąt. 💗  odłóżcie smartfony - niech te Święta będą czasem z drugim człowiekiem!!!

|
_ _
{ KONKURS NA ŚWIĄTECZNY WYSTRÓJ SALI }
| ROK SZKOLNY 2019_20
 konkurs     W piątek rozstrzygnięto konkurs na najpiękniejszy świąteczny wystrój sali. Komisja nie miała łatwego zadania. Wszystkie klasy wykazały się inwencją twórczą i  kreatywnością w przygotowaniu dekoracji. W kategorii klas I-III zwyciężyła klasa druga, a klasa trzecia otrzymała wyróżnienie. Natomiast w kategorii klas IV-VIII zwyciężyła klasa siódma, a wyróżniona została klasa szósta. Dziękujemy wszystkim uczniom za aktywny udział w konkursie i obiecujemy kolejną edycję, tym razem w wiosennej odsłonie.                                                                                                (M.G)                                                                 
|
_ _
{ NAWIĄZUJEMY NOWE ZNAJOMOŚCI - KARTKI DO USA }
| ROK SZKOLNY 2019_20

 kartki     Pod koniec listopada uczniowie z klasy V i VI na lekcjach języka angielskiego tworzyli kartki bożonarodzeniowe dla kolegów z klasy V ze szkoły podstawowej Spencer Loomis w stanie Illinois w USA. Życzenia zostały napisane w języku angielskim i języku polskim. Ponadto do kartek dołączyliśmy zdjęcia grupowe klas oraz list, w którym opisaliśmy naszą szkołę, a także polskie tradycje obowiązujące podczas Świąt Bożego Narodzenia. Taka forma nawiązania kontaktu z rówieśnikami bardzo spodobała się naszym uczniom. Mamy nadzieję, że już wkrótce otrzymamy kartki z życzeniami bożonarodzeniowymi od nowych kolegów. 

(A. B.)

|
_ _
{ PROJEKT EMPATICO }
| ROK SZKOLNY 2019_20

 PROJEKT EMPATICOOd początku roku szkolnego w ramach kółka z języka angielskiego dla klasy VI p. Ania Bunik prowadzi zajęcia z użyciem platformy komunikacyjnej Empatico. Jest to darmowe narzędzie do komunikacji z uczniami z całego świata, m.in. z Nigerii, USA, Hiszpanii czy też Cypru. Partnerami klasy VI są uczniowie z klasy V z wychowawcą Theo Agatahokleous. Uczęszczają oni do szkoły podstawowej na Cyprze w mieście Pafos. Podczas zajęć przesyłamy sobie filmy i zdjęcia pokazujące nasze szkoły, miejscowość, hobby oraz prace, które tworzymy np. na zajęciach artystycznych. Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia cypryjscy uczniowie postanowili wysłać nam kartki bożonarodzeniowe z życzeniami w 4 językach: ojczystym, angielskim, niemieckim oraz polskim. Uczniowie klasy VI z Osowa również wykonali kartki, ale wysłaliśmy je drogą elektroniczną na platformie. 

(A.B)

 

|
_ _
{ Mikołajki 2019 }
| ROK SZKOLNY 2019_20

6 grudnia szkołę opanowały Mikołaje ...

Na lekcjach panował mikołajkowy nastrój urozmaicony wesołymi przebraniami. 

Zajęcia matematyki odbyły się pod hasłem „Zakodowana matematyka z Mikołajem”. Uczniowie klas IV – VIII przy pomocy smartfonów i tabletów odczytywali kody QR, w których ukryły się zadania i zagadki prowadzące do poznania kilku imion Świętego Mikołaja. Młodsze dzieci przy pomocy ozobotów pakowały worek Mikołaja oraz ubierały choinki. Odkodowały hasła związane ze świętami i zaszyfrowały wiadomość dla Świętego Mikołaja.

Podczas przerw mikołajkową atmosferę wspomagała melodia świątecznych piosenek lecąca z głośników oraz roznoszący się aromat pieczonych pierników.

Uśmiechnięte buzie dzieci po zajęciach świadczą o dobrej zabawie :)

(A.L.)

|
_ _
{ Warsztaty świąteczne w Kościerskim Domu Kultury }
| ROK SZKOLNY 2019_20

       warsztaty  We wtorek, 3 grudnia, uczniowie klas IV-VI uczestniczyli w warsztatach bożonarodzeniowych, które odbyły się w Kościewrskim Domu Kultury. Pani prowadząca wprowadziła nas w tematykę zwyczajów świątecznych na Kaszubach. Dzięki zaangażowaniu i cierpliwości uczestników powstały wspaniałe anioły, które być może udekorują nasze choinki. Po zajęciach udaliśmy się na seans filmowy do kina "Remus".

(M.G.)

|
_ _
Strona 4 z 70 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
{ Logowanie }
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
_ _
{ DLA UCZNIA }
KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO
=========
WYMAGANIA EDUKACYJNE
=========
TESTY I SPRAWDZIANY
=========
GRY I ZABAWY EDUKACYJNE
GRY
LINKI
LINKI MALUCHÓW
=========

_ _
{ INFORMATYKA }
PROGRAMY
KONKURSY
PORTALE EDUKACYJNE
NASZE PRACE PROGRAMUJEMY
_ _
{ MATEMATYKA }

PORTALE EDUKACYJNE
_ _
{ PLASTYKA }
KONKURSY PLASTYCZNE

_ _
{ RUCH DROGOWY }
BRD

KARTA ROWEROWA

TESTY

PRZYGOTUJ SIĘ I SPRAWDŹ

_ _
{ NAUCZYCIEL }
E-PODRĘCZNIKI

SPIS PORTALI EDUKACYJNYCH

10 PRZYKAZAŃ UCZNIOWSKICH DLA NAUCZYCIELI

_ _
{ KALENDARIUM }
_ _
{ ZOBACZ }
ZESPÓŁ SZKÓŁ W KARSINIE

DOBRE PROGRAMY

SZLIFUJ SWÓJ ANGIELSKI

GMINA KARSIN

OSP KARSIN

_ _

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | fashiontrends.icu | frmode.eu