SZKOŁA PODSTAWOWA OSOWO
  Welcome to: SZKOŁA PODSTAWOWA OSOWO [Guest] STRONA GŁÓWNASZUKAJWYSZUKIWARKIDANE ADRESOWE
Maj 28 2018 10:41:12  
Nawigacja
Z HISTORII WSI I SZKOŁY
GRONO PEDAGOGICZNE
PUBLIKACJE
LINKI
REKRUTACJA PRZEDZKOLE 2016/2017
SZKOŁA W RUCHU
DANE ADRESOWE
DOKUMENTY DLA RODZICÓW
INFORMATYKA - PROGRAMY
PLASTYKA 2017
KONKURSY INFORMATYCZNE
PROGRAMOWANIE KODOWANIE
NASZE PRACE SCRATCH
PORTALE EDUKACYJNE MATEMATYKA
BIBLIOTEKA

Test
NASZE PROJEKTY
AKADEMIA MOŻLIWOŚCI
PROGRAMUJEMY Z BALTIM

OWOCE WARZYWA W SZKOLE
MLEKO W SZKOLE
DLA RODZICA
ZEBRANIA Z RODZICAMI

DOKUMENTY DLA RODZICÓW

RADA RODZICÓW SZKOŁY

WYKAZ PODRĘCZNIKÓW

DARMOWE PODRĘCZNIKI

REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLA

WYPRAWKA SZKOLNA

REGULAMIN KORZYSTANIA Z SZAFEK

PRAWA I OBOWIĄZKI RODZICÓW

EUROPEJSKA KARTA PRAW I OBOWIĄZKÓW RODZICÓW

KATALOG RODZICIELSKICH ZACHOWAŃ

DLA RODZICA

PRZYDATNE ADRESY

PUBLIKACJE DLA RODZICÓW

LINKI

WITAJ
 
 

 

  Szkolny "Konkurs kolęd i pastorałek"Submit News Submit Article Visit our Forum 
ROK SZKOLNY 2017_2018

21 grudnia odbył się  I Szkolny "Konkurs kolęd i pastorałek" dla klas I - VII. W zimowej, świątecznej scenerii nasi uczniowie zaprezentowali tradycyjne polskie, angielskie, niemieckie i kaszubskie kolędy i pastorałki. Pięknie zaśpiewane utwory wprowadziły publiczność w świąteczny nastrój.
Naszych wokalistów oceniało jury w składzie:
-  dyrektor szkoły Pani Sylwia Gruchała Więsierska
- nauczycielka muzyki Pani Anna Muchowska
- nauczycielka języka kaszubskiego  Pani Wioletta Stoltmann
Wyniki konkursu:
Soliści:
I miejsce Marta Ossowska kl. V
II miejsce Wiktoria Sikorska kl. III
III miejsce Aleksandra Zaworska kl. VII oraz Michał Czapiewski kl. V

Wyróżnienie:

Patrycja Labuda kl. IV i Julia Brzezińskakl. VI

Duety:

I miejsce Oliwia Grelewicz i Wiktoria Jasnoch kl. VI
II miejsce Jan Brzeziński i Oskar Michalski kl. V
III miejsce Zofia Wasiniewska i Klaudia Jasnoch kl. V

Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom konkursu. Wesołych Świąt :)

 ŻYCZENIASubmit News Submit Article Visit our Forum 
ROK SZKOLNY 2017_2018

ABY URUCHOMIĆ KLIKNIJ NA ZIELONĄ FLAGĘ, ZATRZYMAĆ CZERWONĄ KULKĘ

WIĘCEJ ANIMOWANYCH ŚWIĄTECZNYCH ŻYCZEŃ OD NASZYCH UCZNIÓW...

 „WYPRAWA NA BIEGUN PÓŁNOCNY”Submit News Submit Article Visit our Forum 
ROK SZKOLNY 2017_2018

„WYPRAWA NA BIEGUN PÓŁNOCNY”

15 grudnia gościliśmy w naszej szkole aktorów ze Studia Artystycznego "Magik" z Białegostoku. Zaprezentowali przedszkolakom i uczniom klas I – III spektakl teatralny pt. "Wyprawa na biegun północny".  Historia opowiadała o Jasiu, który nie wierzył w Świętego Mikołaja i został wysłany na biegun północny. Dopiero szereg wydarzeń, które go tam spotkały sprawiło, że uwierzył w Św. Mikołaja i odmieniony z pomocą Renifera Rudolfa wrócił do domu. Magia świąt Bożego Narodzenia działa..

 SZKOLNE KOŁO WOLONTARIATUSubmit News Submit Article Visit our Forum 
ROK SZKOLNY 2017_2018

Elfy  pomagają  i zabawiają!

Wolontariuszki z naszej szkoły w świątecznych i baśniowych przebraniach zorganizowały „Dzień Elfa” w  przedszkolu i w zerówce. Dziewczynki wykazując się dużą  kreatywnością zaplanowały cykl zajęć min.: wspólne dekorowanie pierników, bitwa śnieżna, quiz, „gorąca paczka”, układ taneczny, prace plastyczne i wiele innych zabaw.

Dzieci cieszyły się z odwiedzin starszych koleżanek, z wypiekami na twarzy uczestniczyły w atrakcyjnych dla nich zajęciach, a „elfy” miały ogromną satysfakcję z uśmiechów na twarzy naszych milusińskich.

 

 Pieczemy piernikiSubmit News Submit Article Visit our Forum 
ROK SZKOLNY 2017_2018

 Pieczemy pierniki

W piątek 8 grudnia w ramach przygotowań do świąt Bożego Narodzenia uczniowie piekli świąteczne pierniki.

Zwyczaj pieczenia pierników przed świętami to już tradycja w naszej szkole. Wspólne wałkowanie ciasta, wykrawanie różnych kształtów pierniczków przy pomocy specjalnych foremek do ciastek i ich pieczenie sprawiły młodym masterchefom wielką radość i frajdę. Jednocześnie w sposób miły i praktyczny utrwalane są tradycje świąt Bożego Narodzenia.

Aromat pieczonych pierników roznosił się po całe szkole i niewątpliwie wprowadził wszystkich w bożonarodzeniowy nastrój.

 MIKOŁAJ W SZKOLE 2017Submit News Submit Article Visit our Forum 
ROK SZKOLNY 2017_2018

Ho ho ho Mikołaj jedzie…

Wizyta świętego Mikołaja to jeden z  najbardziej oczekiwanych  przez uczniów dni w roku. Przygotowują się do niego starannie. Młodsze dzieci uczą się wierszyków i piosenek, wykonują prace plastyczne, na których oczywiście króluje Mikołaj. Uwielbiają te przygotowania i mimo że zajmują im one wiele czasu, robią to z wielką przyjemnością.

Nadszedł wreszcie długo oczekiwany dzień - 6 grudnia. Wszyscy uczniowie, nawet najstarszych klas, już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądali na drzwi, nasłuchiwali „Mikołajowych” dzwoneczków. Święty Mikołaj nie zawiódł  ich i nie kazał długo na siebie czekać. Tuż po przerwie śniadaniowej zawitał do naszej szkoły, by obdarzyć wszystkich słodkimi upominkami. Jest to dobry znak, świadczący o tym, że dzieci były grzeczne i zasłużyły na prezenty.

„ Dzięki Ci składamy Mikołaju Święty

za twe dobre serce i  twoje prezenty.

Dziś obiecujemy ,kochany staruszku,

zostaniesz w pamięci i w naszym serduszku.

Teraz wszyscy razem z żalem Cię żegnamy

i na drugi roczek zapraszamy.”

 III OSOWSKIE MIKOŁAJKI 2017Submit News Submit Article Visit our Forum 
ROK SZKOLNY 2017_2018

W niedzielne popołudnie 3 grudnia Święty Mikołaj odwiedził dzieci z sołectwa Osowo. Na sali w Domu Kultury zgromadziło się ponad 150 dzieci oraz ich rodzice. Wśród atrakcji znalazł się kiermasz ozdób adwentowych i świątecznych, występy artystyczne dzieci ze szkoły w Osowie oraz gry i zabawy z animatorem. Komisja konkursowa na czele z proboszczem parafii w Osowie ks. Mirosławem Wensierskim, wójtem Romanem Brunke, Panią Barbarą Jasnoch, Panią Martą Wachowiak oraz z Panem Jerzym Czapiewskim  wyłoniła laureatów konkursu "Choinka z piernika". Najważniejszym jednak punktem dla wszystkich dzieci było spotkanie ze Świętym Mikołajem, który rozdał wszystkim prezenty. Organizatorem Mikołajek byli Wójt Gminy oraz Dom Kultury i Szkoła Podstawowa w Osowie.

 

 KONKURS KOLĘDSubmit News Submit Article Visit our Forum 
ROK SZKOLNY 2017_2018

 KONKURS JAN KARNOWSKI 2017Submit News Submit Article Visit our Forum 
ROK SZKOLNY 2017_2018

Jô bëm leno chcôł,

żebë twoji mòwë,

Co jã Pón Bóg dôł,

Nie przëkrëłë grobë.”
Jan Karnowski

 Zmotywowani słowami wielkiego poety kaszubskiego, sędziego i propagatora języka kaszubskiego -   Jana Karnowskiego, postanowiliśmy wziąć udział w  V już konkursie literacko-muzyczno-plastycznym „Mój Jan Karnowski  z Czarnowa", organizowanym przez bruski oddział Zrzeszenia Kaszubsko – Pomorskiego. Uczestnicy mieli okazję pochwalić się nie tylko swoimi umiejętnościami tworzenia poezji własnej w języku kaszubskim, ale także prezentowali zdolności muzyczne. Jak sama nazwa konkursu wskazuje, biorący udział prezentowali utwory mówiące o życiu i działalności literackiej Jana Karnowskiego.

Konkurs w swych założeniach pobudza do twórczego myślenia, rozwija wyobraźnię, a przy tym doskonali niełatwe umiejętności literacko-muzyczne oraz podnosi poziom wiedzy na temat życia i twórczości poety.

Z naszej szkoły, w kategorii klas I – III wysłaliśmy 6 prac plastycznych. Na 120 rysunków jury wyłoniło 6 laureatów pierwszego miejsca wśród których znalazł się Jan Janikowski z klasy II.

W kategorii szkół podstawowych kl. IV – VI, pięknie zaprezentowała swój wiersz Julia Brzezińska i otrzymała wyróżnienie.

 Nocka w szkoleSubmit News Submit Article Visit our Forum 
ROK SZKOLNY 2017_2018

Nocka  w szkole

„Ciemno wszędzie, głucho wszędzie, Co to będzie, co to będzie?”. Z całą pewnością nie obrzęd dziadów, jak u Mickiewicza, bo w naszej szkole nie było głucho… Uczniowie już od rana byli bardzo podekscytowani świadomością spędzenia nocy z 24 na 25 listopada w szkole, więc gdy przyszła magiczna godzina 19.00, wielu czekało na uroczyste otwarcie drzwi salki gimnastycznej, zaadaptowanej chwilowo na wielką sypialnię. Co się tam działo… Sala fruwających poduszek, śpiworów i kolorowych materacy. Aż miło było patrzeć na szczęśliwe buzie naszych uczniów. Czwartoklasiści zajęli jedną z sal edukacji wczesnoszkolnej i od razu ruszyli do budowy domków z koców i śpiworów. Powiedzieli, że na ten wieczór czekali z utęsknieniem od długiego czasu.

Opiekunki i inicjatorki tego nocnego wydarzenia, panie: Wioletta Stoltmann, Ewa Plata, Alina Studzińska i Justyna Pastwa, przygotowały moc różnych, ciekawych atrakcji. Na początek podzielono „nocnych marków” na cztery grupy, odpowiadające kolorom: żółta, czerwona, zielona i niebieska. Każda miała do wykonania te same zadania, ale w różnej kolejności, za które zbierała cenne punkty. Zatem.. były podchody z latarkami w rękach, celem wykonania wielu zadań z różnych dziedzin nauki, była zabawa polegająca na tropieniu i eliminowaniu członków „mafii”, ponadto warsztaty bożonarodzeniowe i oglądanie filmów: „Chichuachua z Beverly Hills” oraz historia dwunastolatki, która mimo choroby nie traci pozytywnego nastawienia do świata, czyli „Ósmoklasiści nie płaczą”.

Rano okazało się, że jakiś nocny duch w szkole uaktywnił się i pomalował pastą do zębów niektóre twarze. Po lekkim śniadanku i solidnym sprzątaniu udaliśmy się do domów na zasłużony… odpoczynek!

 DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA 2017Submit News Submit Article Visit our Forum 
ROK SZKOLNY 2017_2018

Strona 4 z 56 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
DLA UCZNIA
LIGA ZADANIOWA
=========
PRAWA I OBOWIĄZKI
=========
PODRĘCZNIKI I PROGRAMY
=========
KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO
=========
E- PODRĘCZNIKI
=========
WYMAGANIA EDUKACYJNE
=========
TESTY I SPRAWDZIANY
=========
GRY I ZABAWY EDUKACYJNE
GRY
LINKI
LINKI MALUCHÓW
=========

INFORMATYKA
PROGRAMY
KONKURSY
PORTALE EDUKACYJNE
NASZE PRACE PROGRAMUJEMY
MATEMATYKA

PORTALE EDUKACYJNE
PLASTYKA
KONKURSY PLASTYCZNE 2017_18

RUCH DROGOWY
KARTA ROWEROWA

TESTY

PRZYGOTUJ SIĘ I SPRAWDŹ

DLA NAUCZYCIELI
E-PODRĘCZNIKI

SPIS PORTALI EDUKACYJNYCH

SPIS PORTALI EDUKACYJNYCH 1

10 PRZYKAZAŃ UCZNIOWSKICH DLA NAUCZYCIELI

KALENDARIUM
WEJDŹ I ZOBACZ
ZESPÓŁ SZKÓŁ W KARSINIE

DOBRE PROGRAMY

SZLIFUJ SWÓJ ANGIELSKI

GMINA KARSIN

OSP KARSIN

SZKOŁA PODSTAWOWA OSOWO
   Powered by v6.01.6 © 2003-2005
Comstock by:
878787 Unikalnych wizyt   

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | atakujeokazje.pl | frmode.eu