[ STRONA GŁÓWNA ˇ SZUKAJ ˇ WYSZUKIWARKI ˇ DANE ADRESOWESierpień 05 2020 22:32:21 ]
{ Nawigacja }
DOKUMENTY
GRONO PEDAGOGICZNE
REKRUTACJA PRZEDZKOLE
DANE ADRESOWE
Z HISTORII WSI I SZKOŁY
PUBLIKACJE
LINKI
WYBIERAMY KSIĄŻKI 2018 ankieta
_ _
{ BIBLIOTEKA }

Test
_ _
{ PROJEKTY }
PROGRAMUJEMY Z BALTIM
 
PROGRAM DLA SZKÓŁ
_ _
{ DLA RODZICA }
ZEBRANIA Z RODZICAMI
 
DOKUMENTY DLA RODZICÓW

RADA RODZICÓW SZKOŁY

WYKAZ PODRĘCZNIKÓW
REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLA

REGULAMIN KORZYSTANIA Z SZAFEK

DLA RODZICA

PRZYDATNE ADRESY

PUBLIKACJE DLA RODZICÓW
LINKI

_ _
{ WITAJ }
_ _
{ PROJEKT EMPATICO }
| ROK SZKOLNY 2019_20

 PROJEKT EMPATICOOd początku roku szkolnego w ramach kółka z języka angielskiego dla klasy VI p. Ania Bunik prowadzi zajęcia z użyciem platformy komunikacyjnej Empatico. Jest to darmowe narzędzie do komunikacji z uczniami z całego świata, m.in. z Nigerii, USA, Hiszpanii czy też Cypru. Partnerami klasy VI są uczniowie z klasy V z wychowawcą Theo Agatahokleous. Uczęszczają oni do szkoły podstawowej na Cyprze w mieście Pafos. Podczas zajęć przesyłamy sobie filmy i zdjęcia pokazujące nasze szkoły, miejscowość, hobby oraz prace, które tworzymy np. na zajęciach artystycznych. Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia cypryjscy uczniowie postanowili wysłać nam kartki bożonarodzeniowe z życzeniami w 4 językach: ojczystym, angielskim, niemieckim oraz polskim. Uczniowie klasy VI z Osowa również wykonali kartki, ale wysłaliśmy je drogą elektroniczną na platformie. 

(A.B)

 

|
_ _
{ Mikołajki 2019 }
| ROK SZKOLNY 2019_20

6 grudnia szkołę opanowały Mikołaje ...

Na lekcjach panował mikołajkowy nastrój urozmaicony wesołymi przebraniami. 

Zajęcia matematyki odbyły się pod hasłem „Zakodowana matematyka z Mikołajem”. Uczniowie klas IV – VIII przy pomocy smartfonów i tabletów odczytywali kody QR, w których ukryły się zadania i zagadki prowadzące do poznania kilku imion Świętego Mikołaja. Młodsze dzieci przy pomocy ozobotów pakowały worek Mikołaja oraz ubierały choinki. Odkodowały hasła związane ze świętami i zaszyfrowały wiadomość dla Świętego Mikołaja.

Podczas przerw mikołajkową atmosferę wspomagała melodia świątecznych piosenek lecąca z głośników oraz roznoszący się aromat pieczonych pierników.

Uśmiechnięte buzie dzieci po zajęciach świadczą o dobrej zabawie :)

(A.L.)

|
_ _
{ Warsztaty świąteczne w Kościerskim Domu Kultury }
| ROK SZKOLNY 2019_20

       warsztaty  We wtorek, 3 grudnia, uczniowie klas IV-VI uczestniczyli w warsztatach bożonarodzeniowych, które odbyły się w Kościewrskim Domu Kultury. Pani prowadząca wprowadziła nas w tematykę zwyczajów świątecznych na Kaszubach. Dzięki zaangażowaniu i cierpliwości uczestników powstały wspaniałe anioły, które być może udekorują nasze choinki. Po zajęciach udaliśmy się na seans filmowy do kina "Remus".

(M.G.)

|
_ _
{ Konkurs "Méster Bëlnégò Czëtaniô" 2019 }
| ROK SZKOLNY 2019_20

KONKURS NA MISTRZA PIĘKNEGO CZYTANIAW czwartek 28 listopada uczennice z klasy szóstej, a mianowicie: Amelia Miszewska, Julia Winczewska i Alicja Ossowska, reprezentowały naszą szkołę na etapie powiatowym konkursu "Méster Bëlnégò Czëtaniô", który odbył się w Kościerzynie.  W tym roku uczniowie klas IV – VI zmagali się w czytaniu powieści "Żëcé i przigòdë Remùsa" Aleksandra Majkowskiego, dzél I "Na Pùstkòwiu", rozdzél I – III. 

Głównym celem konkursu jest popularyzacja literatury i kultury kaszubskiej, rozbudzenie pasji czytania w języku kaszubskim, doskonalenie kultury żywego słowa, doskonalenie umiejętności posługiwania się językiem kaszubskim i doskonalenie sztuki interpretacji tekstu. Dziewczynki wspaniale poradziły sobie z wylosowanymi tekstami, jednakże konkurencja była spora. Tym razem nie udało się wywalczyć miejsca na podium. W kolejnym semestrze zmierzymy się w czytaniu Remusa organizowanym przez gminę Brusy. Trzymamy kciuki za nasze dziewczęta! 

(M. G.)

|
_ _
{ SZKOLNY WOLONTARIAT }
| ROK SZKOLNY 2019_20

Jest siła, jest w nas moc pomagania innym!  Serdecznie dziękujemy za

włączenie się do akcji pomagania dzieciom z #HospicjumPomorzeDzieciom! Zebraliśmy mnóstwo artykułów higienicznych i innych przydatnych akcesoriów, które dziś powędrowały do potrzebujących💖
Znalazły się również życzenia świąteczne dla dzieci stworzone podczas naszej nocki w szkole #RazemNaŚwieta Te zdjęcia są dowodem, że razem możemy naprawdę wiele zdziałać!

|
_ _
{ Dzień Pluszowego Misia }
| ROK SZKOLNY 2019_20

25 listopada 2019 r. w Szkole Podstawowej w Osowie dzieci klas 0-III oraz przedszkole obchodziły Dzień Pluszowego Misia. Pani Asia zapoznała dzieci z historią Dnia Pluszowego Misia, wyglądem i warunkami życia niedźwiedzi. Dzieci wzięły udział  w konkursie plastycznym „Mój przyjaciel miś”.

I miejsce zajęła Basia Ossowska klasa III
II miejsce zajęła Patrycja Gołuńska klasa I
III miejsce zajął Dominik Ziolkowski klasa II
IV miejsce zajął Kamil Lizakowski Przedszkole

Dzieci bardzo chętnie brały udział w konkursach oraz w zabawie tanecznej. Na zakończenie każdy uczestnik zabawy otrzymał dyplom Przyjaciela Pluszowego Misia.

|
_ _
{ ANDRZEJKI }
| ROK SZKOLNY 2019_20

Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie dla najmłodszych źródłem poznania tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji. Podczas konkursów i zabawy , śmiechu było co niemiara. Uczniowie klasy siódmej przygotowali dla młodszych koleżanek i kolegów wspaniale zabawy, gry i zadania. Dzieci z klas 0-III oraz przedszkola bawiły się świetnie i mamy nadzieję, że w przyszłym roku zabawa andrzejkowa będzie równie udana.

|
_ _
{ NOCKA W SZKOLE 2019 }
| ROK SZKOLNY 2019_20

noc w szkole Czy to możliwe, aby uczniowie chcieli spędzić całą noc w szkole? Wydaje się to nie do pomyślenia? A jednak...... Tego dnia niecerpliwie wyczekiwali wszyscy.

     Dnia (a właściwie i nocy) 22 listopada 2019r. uczniowie klas IV-VIII wraz z opiekunkami – p. Anną Lisakowską, p. Manuelą Gierszewską, p.Ewą Platą i p. Justyną Gwizdałą spotkali się o godzinie 19:00 w naszej szkole. Po pierwszych okrzykach zachwytu i radości wyrażonej licznymi piskami przystąpiliśmy do przygotowania miejsc do spania. Naszą "sypialnią" były sale lekcyjne.

      Poprzez wspólne przeżywanie razem z podopiecznymi tej „przygody” opiekunki dyskretnie realizowały postawione sobie cele. Dzieci uczyły się samodzielności i odpowiedzialności (w pobliżu nie czuwali rodzice!), a także  umiejętności podejmowania ważnych dla siebie i innych decyzji. Dzieciaki miały możliwość poznać inne niż na co dzień formy spędzania wolnego czasu i być współorganizatorami naprawdę  dobrej zabawy, a spędzenie  nocy poza domem, z pewnością uczyniło z uczestników tego wydarzenia osoby bardziej dorosłe i odpowiedzialne.  Taka noc w szkole, to doskonała okazja do lepszego poznania naszych wychowanków, a dla nich okazja do głębszej integracji, przełamywania różnorodnych barier, umacniania więzi. Zabawy były tak pomyślane i zaplanowane, by pokazać dzieciom, że najbardziej owocna i najważniejsza jest współpraca i konstruktywne działanie wszystkich dzieci. Przy szybkim podejmowaniu decyzji znikają wszelkie bariery. Aby wykonać zadanie, potrzebna jest współpraca. Więzi rodzą się same. Podczas „nocki w szkole” dzieci zobaczyły szkołę od innej, mniej oficjalnej strony. Atmosfera zabawy, akceptacji, życzliwości, która towarzyszyła tej imprezie na pewno pozwoliła uczniom polubić szkołę i odnaleźć tu swoje miejsce, a przejście wieczorem po szkolnych korytarzach w domowych kapciach i pidżamach pomogło traktować szkołę jak drugi dom. Okazało się, że niewielkim nakładem środków można sprawić dzieciom przyjemność, pokazać jak w sposób wartościowy i rozwijający, a jednocześnie przyjemny, spędzić czas.

Atrakcje „Nocki w szkole”:

 -  dyskoteka andrzejkowa z wróżbami przygotowanymi przez uczniów klasy siódmej,
- "porwanie" - gra terenowa z zadaniami, akcja przygotowana przez  klasę ósmą pod czujnym okiem p. Ewy,
- wspólne tworzenie kartek bożonarodzeniowych,
-  seans filmowy dla młodszych i starszych uczniów,
- „straszne i humorystyczne opowieści” :-)
- wspólny posiłek.

Wszyscy świetnie się  bawili. Serdecznie dziękujemy za pomoc w realizacji zadań naszym opiekunom, a  uczestnikom za wspaniale, wspólnie spędzony czas!!!!!!!!!!

(M.G.)

|
_ _
{ WARSZTATY KISZENIA KAPUSTY }
| ROK SZKOLNY 2019_20

„Pò swiãti Tekli, bãdzemë kapùstã seklë.....” 

Jak mówi stare kaszubskie przysłowie „ po św. Tekli, będziemy kapustę szKiszenie kapustyatkowali”. Postanowiliśmy, również w tym roku, ten stary kaszubski zwyczaj kultywować w naszej szkole. Przygotowywaliśmy się do tego wydarzenia starannie i długo. Od Pań z koła gospodyń wiejskich z Osowa pożyczyliśmy oryginalną szatkownicę do kapusty. Ważne by pamiętać o obserwacji księżyca, ponieważ aby kapusta była twarda, chrupiąca i najlepiej się przechowywała, należy wybierać dni księżyca w kwadrze owocu, czyli te najbliżej pełni. Należy też pamiętać, że zdecydowanie lepsza w smaku i łatwiejsza w kiszeniu jest kapusta odmian zimowych i taką właśnie wybrała dla nas pani Emilka. Nad całością kiszenia czuwała pani dyrektor Sylwia Gruchała Więsierska. Najpierw obraliśmy kapustę z dużych liści, a potem przyszedł czas na szatkowanie. Bylo to nie lada wyzwanie. Każdy uczeń zmierzył się z szatkownicą własnoręcznie. Poszatkowaną kapustę, posoloną i wymieszaną z marchwią wrzucaliśmy porcjami do słoików.  Każdą warstwę ugniataliśmy rękoma tak, by kapusta puściła sok i była jak najbardziej zbita. Pilnowaliśmy, by w warstwach nie zostało powietrze, gdyż proces kiszenia musi odbywać się w warunkach beztlenowych. Z ubijanej kapusty zaczął wydzielać się sok. Teraz słoiki leżakują w domach, w chłodnym miejscu, a my czekamy cierpliwie na efekty naszej pracy.    (M.G.)

                                                                                                                               

|
_ _
{ 101 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI }
| ROK SZKOLNY 2019_20

„Polsko, Ty zawsze wiernych miałaś synów”

Obchody Święta Niepodległości rozpoczęliśmy od uroczystego apelu. Uczennice klasy VIII (Julia Brzezińska i Oliwia Grelewicz) przypomniały ważne dla Polski historyczne wydarzenia. Po krótkim wstępie prowadzące zaprosiły zebranych na Przegląd Piosenki Patriotycznej, w którym to każda klasa przedstawiła przygotowaną piosenkę. Uczniowie klasy I zaprezentowali utwór „Przybyli ułani”, klasy II – „Pierwsza Brygada”, klasy III – „Wojenko, wojenko”, klasy IV – „Ułani, ułani”, klasy V – „Jak długo w sercach naszych”, klasy VI – „Piechota”, klasy VII – „Pierwsza kadrowa”, klasy VIII – „Rota” i „O mój rozmarynie.

O godzinie 11.11 łącząc się w akcji „SZKOŁA DO HYMNU” odśpiewaliśmy cztery zwrotki hymnu narodowego.

Drugą część obchodów stanowił przemarsz niepodległościowy, w którym uczestniczyli wszyscy uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami. W towarzystwie chorągiewek i śpiewów przeszliśmy ulicami Osowa oddając hołd pokoleniom Polaków walczących o naszą wolność. W kolejnej części obchodów uczniowie klas IV – VIII uczestniczyli w Biegu Niepodległości na trasie Wiele – Karsin. Na mecie czekał ciepły poczęstunek.

Młodsze dzieci swój Bieg Niepodległości odbyły na stadionie przy Domu Kultury w Osowie. Rodzice ochoczo kibicowali swoim pociechom.

 

W kategorii przedszkolaków:

 I miejsce Gracjan Miszewski,

II miejsce  Kornel Ossowski

III miejsce Filip Winczewski

W kategorii klas 0 – I

I miejsce Wojciech Czapiewski

III miejsce Jan DurajII miejsce Antoni Wróblewski

W kategorii klas II – III

I miejsce Kacper Jaźwiński

II miejsce Ksawery Breszka

III miejsce Agata Śledź

Wiele satysfakcji i zadowolenia sprawiło dzieciom uzyskanie pierwszych swoich medali.

|
_ _
{ Konkurs PLASTYCZNY SYMBOLE NARODOWE }
| ROK SZKOLNY 2019_20

W ramach pracy biblioteki, realizując jedno z zadań szkoły, którym jest kształtowanie postaw patriotycznych przeprowadzony został szkolny konkurs „SYMBOLE NARODOWE”. Celem konkursu było:

– uwrażliwienie na wartości patriotyczno – narodowe,
– wzbudzanie w dzieciach uczuć patriotycznych i narodowej dumy,
– stworzenie okazji do działalności plastycznej związanej z symboliką narodową,
– rozwijanie zainteresowań plastycznych pobudzających do twórczego wykorzystania czasu wolnego.

Przedmiotem konkursu: praca plastyczna wykonana w dowolnej technice o tematyce związanej z symbolami narodowymi.

W odpowiedzi na konkurs wpłynęło 9 prac uczniów z kl. 0 – VIII.

|
_ _
Strona 4 z 69 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
{ Logowanie }
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
_ _
{ DLA UCZNIA }
KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO
=========
WYMAGANIA EDUKACYJNE
=========
TESTY I SPRAWDZIANY
=========
GRY I ZABAWY EDUKACYJNE
GRY
LINKI
LINKI MALUCHÓW
=========

_ _
{ INFORMATYKA }
PROGRAMY
KONKURSY
PORTALE EDUKACYJNE
NASZE PRACE PROGRAMUJEMY
_ _
{ MATEMATYKA }

PORTALE EDUKACYJNE
_ _
{ PLASTYKA }
KONKURSY PLASTYCZNE

_ _
{ RUCH DROGOWY }
BRD

KARTA ROWEROWA

TESTY

PRZYGOTUJ SIĘ I SPRAWDŹ

_ _
{ NAUCZYCIEL }
E-PODRĘCZNIKI

SPIS PORTALI EDUKACYJNYCH

10 PRZYKAZAŃ UCZNIOWSKICH DLA NAUCZYCIELI

_ _
{ KALENDARIUM }
_ _
{ ZOBACZ }
ZESPÓŁ SZKÓŁ W KARSINIE

DOBRE PROGRAMY

SZLIFUJ SWÓJ ANGIELSKI

GMINA KARSIN

OSP KARSIN

_ _

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | fashiontrends.icu | frmode.eu