[ STRONA GŁÓWNA ˇ SZUKAJ ˇ WYSZUKIWARKI ˇ DANE ADRESOWEGrudzień 19 2018 10:10:57 ]
{ Nawigacja }
DOKUMENTY
GRONO PEDAGOGICZNE
REKRUTACJA PRZEDZKOLE
DANE ADRESOWE
Z HISTORII WSI I SZKOŁY
PUBLIKACJE
LINKI
WYBIERAMY KSIĄŻKI 2018 ankieta
_ _
{ BIBLIOTEKA }

Test
_ _
{ PROJEKTY }
 
PROGRAMUJEMY Z BALTIM
 
 

PROGRAM DLA SZKÓŁ
_ _
{ DLA RODZICA }
ZEBRANIA Z RODZICAMI
DOKUMENTY DLA RODZICÓW
RADA RODZICÓW SZKOŁY
WYKAZ PODRĘCZNIKÓW
DARMOWE PODRĘCZNIKI
REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLA
REGULAMIN KORZYSTANIA Z SZAFEK
DLA RODZICA
PRZYDATNE ADRESY
PUBLIKACJE DLA RODZICÓW
LINKI

_ _
{ WITAJ }
_ _
{ GALA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI "AKADEMIA MOŻLIWOŚCI }
| ROK SZKOLNY 2017_2018

Wyjazd do Bytowa w ramach projektu "Akademia możliwości" to już ostatnie zajęcia. Kończymy dwuletni projekt, którego celem było podwyższenie naszych kompetencji edukacyjnych. Podczas Gali przedsiębiorczości wysłuchaliśmy ciekawego wykładu na temat co musimy zrobić aby zostać przedsiębiorcą. Ale najciekawszym punktem było wręczenie nagród za przygotowanie prac plastycznych oraz gier planszowych. Po zakończeniu oficjalnej części czekał na nas poczęstunek w postaci kanapek, owoców i słodyczy.

|
_ _
{ Wycieczka do Gdańska 0-III }
| ROK SZKOLNY 2017_2018

Wycieczka do Gdańska.  Dnia 5. czerwca grupa uczniów z  klas I – III oraz zerówki wraz z opiekunami wybrała się na wycieczkę do Gdańskiego Rodzinnego Centrum Rozrywki Loopy’s World na najbardziej energetyczną lekcję W-Fu jaką dotychczas mogli mieć.  Po zapoznaniu się z regulaminem obowiązującym na terenie placu zabaw zaczęła się szalona, ale bezpieczna zabawa. Ten wielki plac zabaw o powierzchni 3000 m2 to raj dla dzieci, które uwielbiają dokazywać i śmiać się do rozpuku. Dzieci mogły beztrosko odkrywać świat zabawy. Przetestowane zostały wszystkie zabawki, zjeżdżalnie, trampoliny, tunele, labirynty i inne sprzęty.Urządzenia zostały tak zaprojektowane, że opiekunowie mogli bawić się razem z dziećmi. Dzieciaki wspinały się, czołgały, fikały, ślizgały się, podskakiwały na trampolinie, każdy znalazł tam coś dla siebie.W trakcie pobytu dzieci otrzymały małą przekąskę i napój.

Po blisko czterogodzinnej zabawie wygłodniali pojechaliśmy do Mc’Donalda,  gdzie mogliśmy się posilić i odzyskać siły, które utraciliśmy podczas zabaw. Później czekała nas już tylko droga powrotna. Zmęczeni, ale szczęśliwi powróciliśmy do szkoły. Wyjazd do Loopy’s World dostarczył dzieciom niezapomnianych wrażeń. Była to nie tylko energiczna lekcja WF, ale przede wszystkim świetna zabawa dla naszych podopiecznych.

opr.   M. Gierszewska

|
_ _
{ WARSZTATY MUZYKI ETNICZNEJ }
| ROK SZKOLNY 2017_2018

WARSZTATY MUZYKI ETNICZNEJ

W piątek 8 czerwca mieliśmy okazję bawić się muzyką, rytmem, dźwiękami, wykorzystując instrumenty etniczne, które zaprezentował nam Sławomir Głowala – artysta i pasjonat muzyki etnicznej. W kameralnej atmosferze  przy dźwiękach: m.in. didgeridoo, kalimby, djemby, rury deszczu, dzieci przeniosły się w świat lasu, letniej łąki, afrykańskich przestworzy. Podczas warsztatów rytmiczno - muzycznych mogły poznać budowę, nazwę i usłyszeć brzmienie nieznanych im dotąd instrumentów.

Rysowali muzyczne obrazy z pomocą własnej wyobraźni oraz kreatywnie nadawali nowe nazwy instrumentom. Zobaczyli również, jak powstają  bongosy. Niezwykle radosnym i  ciekawym doświadczeniem była samodzielna gra na tych instrumentach. Największą atrakcją okazała się próba gry na afrykańskich bębnach Conga.

 

|
_ _
{ ŻYWA LEKCJA HISTORII }
| ROK SZKOLNY 2017_2018

ŻYWA LEKCJA HISTORII

4 czerwca gościliśmy w naszej szkole Grupę Artystyczną Rekonstrukto, która z okazji zbliżającej się 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, przygotowała dla uczniów specjalny pokaz zatytułowany „Ku niepodległej”, ilustrujący drogę narodu polskiego ku wolności. 

Oprócz wiedzy w postaci najważniejszych wydarzeń z tamtego okresu i ciekawostek, których nie znajdziemy w szkolnych książkach do historii, podczas pokazu mogliśmy podziwiać garderobę, kolekcję replik broni używanej przez powstańców i żołnierzy w I wojnie światowej. Były także inne ciekawe rekwizyty m.in. nosze, kajdany, mapa. Należący do tej grupy panowie ubrani byli w stroje z tamtych lat. Jeden z nich miał na sobie replikę munduru marszałka Józefa Piłsudskiego, drugi szwoleżera.

Podczas występu mogliśmy nie tylko przymierzyć elementy strojów i wziąć do ręki militaria, ale także uczestniczyć w wojskowej musztrze, pojedynku na szable czy zmaganiach sanitariuszek. Na koniec mieliśmy okazję zadać pytania związane z sytuacją pod zaborami, ekwipunkiem czy uzbrojeniem.

Wesoła lekcja historii wzbudziła w nas wiele emocji. Zostaliśmy wciągnięci do wspólnej zabawy. Tym sposobem dążenia niepodległościowe naszych przodków stały się nam jeszcze bliższe.

 

|
_ _
{ WARSZTATY AKADEMIA EKONOMISTY }
| ROK SZKOLNY 2017_2018

Warsztaty AKADEMIA MŁODEGO EKONOMISTY zrealizowane w ramach projektu "Akademia możliwości".

Podczas zajęć uczniowie kształcili umiejętność pracy zespołowej, przy czym musieli wykazać się umiejętnościami budowy wieży, gospodarowania czasem i finansami.

|
_ _
{ Let’s Clean Up Europe! }
| ROK SZKOLNY 2017_2018

Szkoła Podstawowa w Osowie 11 maja wzięła udział w kampanii „Let’s Clean Up Europe!”. Uczniowie wyposażeni w wiedzę jak segregować śmieci i w jaki sposób można je ponownie wykorzystać, wyruszyli na akcję sprzątania naszej miejscowości Osowo.  Z dużym entuzjazmem i zapałem zbierały i zarazem segregowały znalezione śmieci.

|
_ _
{ KONKURS RECYTATORSKI RODNO MOWA }
| ROK SZKOLNY 2017_2018

47. Konkurs Recytatorski „Rodnô Mòwa” za nami… z sukcesami!

Kolejny już raz przygotowaliśmy się do największego z kaszubskich konkursów recytatorskich „Rodnô Mòwa”. W tym roku byliśmy także organizatorami etapu gminnego, który w gościnnych murach naszej szkoły odbył się 7 maja. Podobnie jak w ubiegłym roku, uczniowie SP w Osowie zaprezentowali się fantastycznie, zdobywając niemal całą pulę nagród. Jury wysłuchujące pięknych recytacji, w składzie: pani Magdalena Rudnik – nauczycielka języka kaszubskiego z Czapiewic, pani Urszula Studzińska – regionalistka, członkini Zespołu Pieśni i Tańca „Kaszuby z Wiela i Karsina” oraz ksiądz Mirosław Węsierski – proboszcz parafii w Osowie, podkreśliło wysoki poziom przygotowania młodych artystów oraz ogromną pasję i zaangażowanie z jakim przystąpili do zmagań. Wyniki konkursu:

Kategoria klasy I – III

I miejsce: Marcin Piotrowski SP w Osowie

II miejsce: Wojciech Wojak SP w Karsinie

III miejsce: Amelia i Zuzanna Miloch SP w Karsinie

Kategoria klasy IV – VI

I miejsce: Katarzyna Breszka SP w Osowie

II miejsce: Julia Winczewska SP w Osowie

III miejsce: Alicja Ossowska SP w Osowie

Wyróżnienie:  Julia Brzezińska SP w Osowie

Wyróżnienie: Kacper Popielas SP w Osowie

Etap powiatowy w Kościerzynie odbył się 9 maja, podczas którego naszą szkołę reprezentowały Kasia Breszka i Julia Winczewska. Ten dzień okazał się szczęśliwszy dla Julii Winczewskiej, gdyż zdobyła tam III miejsce.

Wszystkim recytatorom, którzy wzięli udział w 47. Konkursie „Rodnej Mowy” w Osowie i Kościerzynie serdecznie gratulujemy i dziękujemy za podjęcie trudu nauki i wspaniałe reprezentowanie naszej szkoły i gminy.

|
_ _
{ SKARBONKA KONKURS SKO }
| ROK SZKOLNY 2017_2018

W ramach działalności Szkolnego Koła Oszczędzania zorganizowano konkurs  "MOJA SKARBONKA"na własnoręcznie wykonaną skarbonkę. Celem konkursu była promocja oszczędzania oraz wykorzystanie umiejetności plastyczno technicznych oraz pomysłowości naszych uczniów.

W konkursie wzięło udział 15 uczniów. Prace oceniono w dwóch kategoriach skarbonka świnka i skarbonka nie świnka. Oceniano estetykę pracy, pomysłowość oraz pracochłonność wykonanej pracy.

Wszyscy zostali nagrodzeni dzięki współpracy z Bankiem Spółdzielczym Czersk.

|
_ _
{ MAJOWE ŚWIĘTA 2018 APEL }
| ROK SZKOLNY 2017_2018

W piątek, 27 kwietnia 2018 r,.  w naszej szkole odbył się apel poświęcony rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja uroczyście obchodzili polscy patrioci już podczas rozbiorów, pomimo represji i sprzeciwu zaborców. Wielkim świętem państwowym była w okresie międzywojennym. Po II wojnie światowej, w nowej rzeczywistości politycznej i ustrojowej, zaprzestano obchodzenia tej rocznicy. Dopiero 6 kwietnia 1990 roku Sejm Rzeczypospolitej Polskiej zdecydował przywrócić jako święto państwowe dzień 3 Maja, to jest rocznicę uchwalenia pierwszej polskiej konstytucji w 1791 roku.
Aby upamiętnić ten doniosły fakt w historii Polski, uczniowie klasy szóstej pod kierunkiem p. M. Narloch Pokrzywińskiej przygotowali uroczysty apel.

|
_ _
{ DZIEŃ ZIEMI I DZIEŃ KSIĄŻKI }
| ROK SZKOLNY 2017_2018

16.04 - w szkole spędziliśmy pod hasłem DZIEŃ ZIEMI - DZIEŃ KSIĄŻKI.
Miesiąc kwiecień jest miesiącem, w którym obchodzimy:

ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI 22 kwietnia oraz

23 kwietnia ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI I PRAW AUTORSKICH.

Celem zajęć była popularyzacja tych dwóch ważnych dla ludzkości tematów.
"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła" napisała Wisława Szymborska, natomiast tworzenie własnej książki to wielkie wyzwanie i przyjemność pracy twórczej.”

Światowy DZIEŃ KSIĄŻKI I PRAW AUTORSKICH to największe wydarzenie tego typu na świecie, obchodzone tego samego dnia w ponad 100 krajach na całym świecie i doskonała okazja do podejmowania różnorodnych inicjatyw promujących literaturę.

Święto organizowane jest przez UNESCO, a jego celem jest oczywiście promocja czytelnictwa. Książki to dziedzictwo kulturowe, ale także dają one możliwość zdobywania wiedzy. Święto zwraca uwagę także na ochronę własności intelektualnej. Do łamania praw autorskich dochodzi obecnie bardzo często, szczególnie w Internecie.

 ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI wymyślono po to, by miliardy ludzi pochyliły się nad losem planety, na której żyją. Tegoroczne Hasło Dnia Ziemi roku brzmi: "End Plastic Pollution". Dotyczy ono walki z zanieczyszczeniem planety plastikowymi odpadami.

Inspirując się słowami naszej Noblistki ten dzień spędziliśmy tworząc własne książki artystyczne o tematyce ekologicznej oraz dając drugie życie starym zaczytanym i zniszczonym książkom. Uzniowie wszystkich klas dali upust swojej wyobraźni oraz wykazali się umiejętnościami plastycznymi.

|
_ _
{ SZKOLNY ETAP KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO DLA KLAS III }
| ROK SZKOLNY 2017_2018

SZKOLNY ETAP KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO DLA KLAS III

Dnia 30 listopada odbył się pierwszy etap szkolnego V Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego dla klas III. Konkurs miał formę pisemną i zawierał dyktando pt. „Szaruga jesienna”. Drugi etap odbył się 1 marca i podobnie jak pierwszy składał się z dyktanda
pt. „Ptasia stołówka”. Uczestnicy wykazali się bardzo dobrą znajomością podstawowych zasad ortograficznych jak i ich praktycznym zastosowaniem. Podczas pisania byli bardzo skoncentrowani, aby nie popełnić błędów. Teksty nie należały do najłatwiejszych, jednak mali mistrzowie doskonale poradzili sobie z nimi zdobywając wysoką punktację. Niestety zabrakło kilku punktów, aby wziąć udział w etapie wojewódzkim. Jednak uczniowie doskonale pamiętają, że „TRENING CZYNI MISTRZA”. Każdy uczestnik otrzymał dyplom oraz upominek. Gratulujemy sukcesów!

A oto wyniki:

I miejsce – Aleksander Klaman   95,5%

II miejsce – Kacper Michalski  91%

III miejsce – Michał Szulc  87%

Wyróżnienie – Natalia Bławat i Filip Winczewski  

|
_ _
Strona 4 z 59 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
{ Logowanie }
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
_ _
{ DLA UCZNIA }
KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO
=========
WYMAGANIA EDUKACYJNE
=========
TESTY I SPRAWDZIANY
=========
GRY I ZABAWY EDUKACYJNE
GRY
LINKI
LINKI MALUCHÓW
=========

_ _
{ INFORMATYKA }
PROGRAMY
KONKURSY
PORTALE EDUKACYJNE
NASZE PRACE PROGRAMUJEMY
_ _
{ MATEMATYKA }

PORTALE EDUKACYJNE
_ _
{ PLASTYKA }
KONKURSY PLASTYCZNE

_ _
{ RUCH DROGOWY }
BRD

KARTA ROWEROWA

TESTY

PRZYGOTUJ SIĘ I SPRAWDŹ

_ _
{ NAUCZYCIEL }
E-PODRĘCZNIKI

SPIS PORTALI EDUKACYJNYCH

10 PRZYKAZAŃ UCZNIOWSKICH DLA NAUCZYCIELI

_ _
{ KALENDARIUM }
_ _
{ ZOBACZ }
ZESPÓŁ SZKÓŁ W KARSINIE

DOBRE PROGRAMY

SZLIFUJ SWÓJ ANGIELSKI

GMINA KARSIN

OSP KARSIN

_ _

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | fashiontrends.icu | frmode.eu