[ STRONA GŁÓWNA ˇ SZUKAJ ˇ WYSZUKIWARKI ˇ DANE ADRESOWESierpień 23 2019 12:42:24 ]
{ Nawigacja }
DOKUMENTY
GRONO PEDAGOGICZNE
REKRUTACJA PRZEDZKOLE
DANE ADRESOWE
Z HISTORII WSI I SZKOŁY
PUBLIKACJE
LINKI
WYBIERAMY KSIĄŻKI 2018 ankieta
_ _
{ BIBLIOTEKA }

Test
_ _
{ PROJEKTY }
 
PROGRAMUJEMY Z BALTIM
 
 

PROGRAM DLA SZKÓŁ
_ _
{ DLA RODZICA }
ZEBRANIA Z RODZICAMI
DOKUMENTY DLA RODZICÓW
RADA RODZICÓW SZKOŁY
WYKAZ PODRĘCZNIKÓW
DARMOWE PODRĘCZNIKI
REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLA
REGULAMIN KORZYSTANIA Z SZAFEK
DLA RODZICA
PRZYDATNE ADRESY
PUBLIKACJE DLA RODZICÓW
LINKI

_ _
{ WITAJ }
_ _
{ ZAKOŃCZENIE I PÓŁROCZA PIECZEMY CHRUŚCIKI }
| Rok szkolny 2018_2019

ZAKOŃCZENIE I PÓŁROCZA PIECZEMY CHRUŚCIKI

 Na zôpùstë pieczemë chrustë

Od Trzech Króli aż do zapustów trwa na Kaszubach karnawał. Jest to okres hucznych zabaw tanecznych, kończących się w ostatki, których kulminacja przypada w zapustny wtorek. Dawniej w zapusty piekło się placki (plińce). Nawet najbiedniejsi jedli w tym dniu mięso. Według przysłowia "Chto w zapustë nie je miãsa, tego mëgi (komary) òb lato zjedzą". Tańczono bez umiaru; "zapustni tuńc, zdrowia kuńc". Dbając o starą i piękną tradycję postanowiliśmy w naszej szkole również hucznie uczcić karnawał i koniec pierwszego semestru. Przygotowaliśmy się do tego solidnie. Najpierw czwartoklasiści w ramach lekcji języka kaszubskiego, przygotowali przepis na chruściki, potem piątoklasiści wspaniale wyrobili ciasto (tak wyrosło, że uciekało z miski!), by potem ich starsi koledzy z klasy szóstej mogli je rozwałkować i uformować  na chruściki. Zajadaliśmy się nimi do syta podczas dyskoteki karnawałowej.

|
_ _
{ DZIEŃ BABCI I DZIADKA 2019 }
| Rok szkolny 2018_2019

DZIEŃ BABCI I DZIADKA 2019

W poniedziałek 21 stycznia w Domu Kultury w Osowie odbyło się  przedstawienie z okazji Dnia Babci i Dziadka. Na zaproszenie wnucząt z przedszkola, zerówki i klas I-III bardzo licznie przybyły babcie i dziadkowie. Dzieci zaprezentowały program artystyczny, a w nim swoje umiejętności recytatorskie oraz wokalne. Były serdeczne życzenia, wiersze i piosenki. Na zakończenie babcie i dziadkowie otrzymali własnoręcznie przygotowane przez dzieci upominki i laurki. Spotkanie upłynęło w serdecznej atmosferze przy kawie i pysznym cieście. Szkoda, że następny Dzień Babci i Dziadka dopiero za rok.

 

|
_ _
{ ŻYCZENIA }
| Rok szkolny 2018_2019

Niech magiczna moc wigilijnego wieczoru przyniesie Wam spokój i radość.
Niech każda chwila świąt Bożego Narodzenia żyje własnym pięknem,
a Nowy Rok obdaruje Was pomyślnością i szczęściem.
Najpiękniejszych świąt Bożego Narodzenia. 

|
_ _
{ SZKOLNA WIGILIA }
| Rok szkolny 2018_2019

SZKOLNA WIGILIA

Tradycyjnie w ostatnim dniu przed przerwą świąteczną cała społeczność szkolna spotyka się na wspólnej wigilii. W tym roku również zasiedliśmy do wspólnego posiłku przygotowanego przez panie kucharki. Wcześniej uczniowie z młodszych klas pod kierunkiem wychowawczyń przedstawili jasełka, wprowadzając radosną atmosferę świąt Bożego Narodzenia. Nagrodzono uczestników konkursu kolęd oraz konkursu plastycznego na kartkę bożonarodzeniową.
 
Ks. proboszcz M. Węsierski przeczytał fragment pisma świętego i złożył wraz z dyrektor szkoły S. Gruchała życzenia świąteczne. Następnie wszyscy składali sobie życzenia łamiąc się opłatkiem. Po wspólnym posiłku odśpiewano kolędy.
|
_ _
{ SZKOLNY KONKURS KOLĘD 2018 }
| Rok szkolny 2018_2019

SZKOLNY KONKURS KOLĘD 2018

|
_ _
{ Chceta Wa lëdze panią Gwiôzdkã widzec? }
| Rok szkolny 2018_2019

Chceta Wa lëdze panią Gwiôzdkã widzec?

Uczniowie naszej szkoły pradawną tradycję kaszubską chodzenia z Gwiazdką, czyli Gwiżdży, w okresie przedświątecznym podtrzymują już od kilku lat. Nie inaczej było i w tym roku. Klasa piata wspólnie ze swoją nauczycielką języka kaszubskiego, panią Wiolettą Stoltmann odwiedziła mieszkańców Osówka i Osowa.  Cieszy fakt, że uczniowie z takim entuzjazmem co roku podejmują się zadania przygotowania i chodzenia z Gwiazdką, że chętnie kultywują stare zwyczaje kaszubskie. Dzieci w przebraniach anioła, purtka, kozy, gwiżdża, gwiazdki, bociana i policjanta  byli bardzo życzliwie przyjmowani przez mieszkańców. W każdym odwiedzonym domu zaprezentowali krótki program w języku kaszubskim oraz złożyli domownikom świąteczne i noworoczne życzenia. Występy budziły podziw mieszkańców, którzy nagradzali małych aktorów brawami oraz hojnie ich obdarowywali. Dziękujemy Państwu Labuda za pyszny poczęstunek, a wszystkim którzy przyjęli kolędników w swoich domach życzymy:

Na nôwspanialszé Gòdowé swiãta żëczimĕ Wama, lubòtny Drëchnë a Drësze,

bë Bòżé Dzecątkò darzëło łaskama, bë nigdë nie felało niczegò w chëczach,

bë szczescé Waji czãsto nawiédzało, a redosc trzima Waji w remionach.

|
_ _
{ SZKOLNE KOŁO WOLONTARIATU }
| Rok szkolny 2018_2019

SZKOLNE KOŁO WOLONTARIATU 

Pamiętamy o osobach samotnie mieszkających - 15 grudnia dzieci ze Szkolnego Koła Wolontariatu, wzorem lat ubiegłych, odwiedzili chorych i starszych samotnie mieszkających. Wręczyli im drobne upominki oraz życzenia przygotowane przez uczniów naszej szkoły.

|
_ _
{ Dziadek do orzechów }
| Rok szkolny 2018_2019

Nastrajamy się świątecznie - wyjazd do kina na najnowszą wersję „Dziadka do orzechów”

Uczniowie z klas IV-VI wybrali się do kina w Kościerzynie na głośny i, jak na wytwórnię Walta Disney’a przystało, zekranizowany z rozmachem film „Dziadek do orzechów i cztery królestwa” w reżyserii L. Hallstrӧma i J. Johnstona. Trzeba przyznać, że nikt z seansu nie wyszedł rozczarowany.

Film zachwyca nie tylko dzieci i młodzież, ale również dorosłych. Szczerze polecamy go wszystkim, by pozytywnie nastroić się przed Świętami Bożego Narodzenia. Film stworzono na podstawie opowiadania „Dziadek do Orzechów i Król Myszy” E.T.A. Hoffmanna oraz inspirowano się przy jego tworzeniu baletem Mariusa Petipy. Świetna obsada, brawurowa gra aktorska, wierne odtworzenie wnętrz dziewiętnastowiecznych, a przede wszystkim fantazyjne i dopracowane w każdym szczególe wizualizacje Krainy Słodyczy oraz Krainy Kwiatów to tylko niektóre atuty filmu.

Wyjazd z pewnością zaliczamy do udanych, a historia Klary, dziadka do orzechów i czterech królestw na długo pozostanie w naszej pamięci.

|
_ _
{ IV OSSOWSKIE MIKOŁAJKI }
| Rok szkolny 2018_2019

W niedzielne popołudnie 2 grudnia Święty Mikołaj odwiedził dzieci z sołectwa Osowo. Na sali w Domu Kultury zgromadziło się ponad 160 dzieci oraz ich rodzice. Wśród atrakcji znalazły się gry i zabawy dla dzieci prowadzone przez animatora. Jak co roku nie za brakło również kiermaszu ozdób świątecznych, które przygotowały dzieci wraz z nauczycielami i rodzicami ze Szkoły Podstawowej w Osowie. Dochód z kiermaszu przeznaczony zostanie na potrzeby Samorządu Szkolnego. Podczas Mikołajek został rozstrzygnięty konkursu "Serce z piernika". Komisja konkursowa przyznała 4 pierwsze miejsca. Najważniejszym jednak punktem dla wszystkich dzieci było spotkanie ze Świętym Mikołajem, który rozdał wszystkim prezenty. Organizatorem Mikołajek byli Wójt Gminy oraz Szkoła Podstawowa i Dom Kultury w Osowie.

|
_ _
{ Projekt Koder Junior }
| Rok szkolny 2018_2019

Sztuki programowania uczymy się od najlepszych, czyli o tym, jak przystąpiliśmy do projektu Koder Junior
Nasza szkoła przystąpiła do bardzo interesującego projektu zatytułowanego Koder Junior. Ma on na celu przygotowanie nauczycieli do kolejnych zmian w podstawie programowej oraz uatrakcyjnienie zajęć komputerowych dla dzieci z klas I-III.

Projekt będzie realizowany w bieżącym roku szkolnym, a polega na wprowadzeniu w formie zabawy trudnej, ale jednocześnie bardzo przydatnej sztuki, jaką jest programowanie. Szkoła w ramach projektu otrzymała tablety, interaktywne gry planszowe ScottieGo! autorstwa jednego z koordynatorów projektu oraz najprawdziwszego robota, który wzbudza wiele entuzjazmu wśród uczniów. Razem z sympatycznym Scottim dzieci uczą się logicznego myślenia oraz realizacji prostych algorytmów. Scenariusze zajęć podesłane przez organizatorów są z pewnością urozmaiceniem zajęć, a dodatkowa obecność konsultantów z zewnątrz w trakcie prowadzenia wybranych scenariuszy, solidnym wsparciem podczas wprowadzania nowych treści. Konsultanci są kompetentni, zawsze służą pomocą, a do tego zaskarbili już sobie sympatię naszych podopiecznych.

Mamy nadzieję, że dzięki udziałowi w projekcie nasi uczniowie staną się ekspertami w dziedzinie programowania, a wiedza ta będzie im służyć przez długie lata, także w dorosłym życiu.

|
_ _
{ Andrzejkowa noc wróżb w szkole }
| Rok szkolny 2018_2019

Andrzejkowa noc wróżb w szkole

To już niemal tradycja w naszej szkole, że w listopadzie jest taka noc, gdy śmiech, zabawa i muzyka roznosi się gromkim echem po szkolnych korytarzach do późnych godzin, gdyż uczniowie spędzają w szkole noc. Chętnych nie brakuje.       Z nieukrywaną ekscytacją wyczekują tego wieczoru. W tym roku była to magiczna noc andrzejkowa obfitująca we wróżby, tańce i zabawy. Przeżycia jakie towarzyszyły uczniom podczas tej nocy, na pewno na długo pozostaną w ich pamięci.

 

 

|
_ _
Strona 4 z 63 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
{ Logowanie }
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
_ _
{ DLA UCZNIA }
KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO
=========
WYMAGANIA EDUKACYJNE
=========
TESTY I SPRAWDZIANY
=========
GRY I ZABAWY EDUKACYJNE
GRY
LINKI
LINKI MALUCHÓW
=========

_ _
{ INFORMATYKA }
PROGRAMY
KONKURSY
PORTALE EDUKACYJNE
NASZE PRACE PROGRAMUJEMY
_ _
{ MATEMATYKA }

PORTALE EDUKACYJNE
_ _
{ PLASTYKA }
KONKURSY PLASTYCZNE

_ _
{ RUCH DROGOWY }
BRD

KARTA ROWEROWA

TESTY

PRZYGOTUJ SIĘ I SPRAWDŹ

_ _
{ NAUCZYCIEL }
E-PODRĘCZNIKI

SPIS PORTALI EDUKACYJNYCH

10 PRZYKAZAŃ UCZNIOWSKICH DLA NAUCZYCIELI

_ _
{ KALENDARIUM }
_ _
{ ZOBACZ }
ZESPÓŁ SZKÓŁ W KARSINIE

DOBRE PROGRAMY

SZLIFUJ SWÓJ ANGIELSKI

GMINA KARSIN

OSP KARSIN

_ _

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | fashiontrends.icu | frmode.eu