SZKOŁA PODSTAWOWA OSOWO
  Welcome to: SZKOŁA PODSTAWOWA OSOWO [Guest] STRONA GŁÓWNASZUKAJWYSZUKIWARKIDANE ADRESOWE
Luty 25 2018 17:43:37  
Nawigacja
Z HISTORII WSI I SZKOŁY
GRONO PEDAGOGICZNE
PUBLIKACJE
LINKI
REKRUTACJA PRZEDZKOLE 2016/2017
SZKOŁA W RUCHU
DANE ADRESOWE
DOKUMENTY DLA RODZICÓW
INFORMATYKA - PROGRAMY
PLASTYKA 2017
KONKURSY INFORMATYCZNE
PROGRAMOWANIE KODOWANIE
NASZE PRACE SCRATCH
BIBLIOTEKA

Test
NASZE PROJEKTY
AKADEMIA MOŻLIWOŚCI
PROGRAMUJEMY Z BALTIM

OWOCE WARZYWA W SZKOLE
MLEKO W SZKOLE
DLA RODZICA
ZEBRANIA Z RODZICAMI

DOKUMENTY DLA RODZICÓW

RADA RODZICÓW SZKOŁY

WYKAZ PODRĘCZNIKÓW

DARMOWE PODRĘCZNIKI

REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLA

WYPRAWKA SZKOLNA

REGULAMIN KORZYSTANIA Z SZAFEK

PRAWA I OBOWIĄZKI RODZICÓW

EUROPEJSKA KARTA PRAW I OBOWIĄZKÓW RODZICÓW

KATALOG RODZICIELSKICH ZACHOWAŃ

DLA RODZICA

PRZYDATNE ADRESY

PUBLIKACJE DLA RODZICÓW

LINKI

WITAJ
 
 

 

 KONKURS KOLĘDSubmit News Submit Article Visit our Forum 
ROK SZKOLNY 2017_2018

 KONKURS JAN KARNOWSKI 2017Submit News Submit Article Visit our Forum 
ROK SZKOLNY 2017_2018

Jô bëm leno chcôł,

żebë twoji mòwë,

Co jã Pón Bóg dôł,

Nie przëkrëłë grobë.”
Jan Karnowski

 Zmotywowani słowami wielkiego poety kaszubskiego, sędziego i propagatora języka kaszubskiego -   Jana Karnowskiego, postanowiliśmy wziąć udział w  V już konkursie literacko-muzyczno-plastycznym „Mój Jan Karnowski  z Czarnowa", organizowanym przez bruski oddział Zrzeszenia Kaszubsko – Pomorskiego. Uczestnicy mieli okazję pochwalić się nie tylko swoimi umiejętnościami tworzenia poezji własnej w języku kaszubskim, ale także prezentowali zdolności muzyczne. Jak sama nazwa konkursu wskazuje, biorący udział prezentowali utwory mówiące o życiu i działalności literackiej Jana Karnowskiego.

Konkurs w swych założeniach pobudza do twórczego myślenia, rozwija wyobraźnię, a przy tym doskonali niełatwe umiejętności literacko-muzyczne oraz podnosi poziom wiedzy na temat życia i twórczości poety.

Z naszej szkoły, w kategorii klas I – III wysłaliśmy 6 prac plastycznych. Na 120 rysunków jury wyłoniło 6 laureatów pierwszego miejsca wśród których znalazł się Jan Janikowski z klasy II.

W kategorii szkół podstawowych kl. IV – VI, pięknie zaprezentowała swój wiersz Julia Brzezińska i otrzymała wyróżnienie.

 Nocka w szkoleSubmit News Submit Article Visit our Forum 
ROK SZKOLNY 2017_2018

Nocka  w szkole

„Ciemno wszędzie, głucho wszędzie, Co to będzie, co to będzie?”. Z całą pewnością nie obrzęd dziadów, jak u Mickiewicza, bo w naszej szkole nie było głucho… Uczniowie już od rana byli bardzo podekscytowani świadomością spędzenia nocy z 24 na 25 listopada w szkole, więc gdy przyszła magiczna godzina 19.00, wielu czekało na uroczyste otwarcie drzwi salki gimnastycznej, zaadaptowanej chwilowo na wielką sypialnię. Co się tam działo… Sala fruwających poduszek, śpiworów i kolorowych materacy. Aż miło było patrzeć na szczęśliwe buzie naszych uczniów. Czwartoklasiści zajęli jedną z sal edukacji wczesnoszkolnej i od razu ruszyli do budowy domków z koców i śpiworów. Powiedzieli, że na ten wieczór czekali z utęsknieniem od długiego czasu.

Opiekunki i inicjatorki tego nocnego wydarzenia, panie: Wioletta Stoltmann, Ewa Plata, Alina Studzińska i Justyna Pastwa, przygotowały moc różnych, ciekawych atrakcji. Na początek podzielono „nocnych marków” na cztery grupy, odpowiadające kolorom: żółta, czerwona, zielona i niebieska. Każda miała do wykonania te same zadania, ale w różnej kolejności, za które zbierała cenne punkty. Zatem.. były podchody z latarkami w rękach, celem wykonania wielu zadań z różnych dziedzin nauki, była zabawa polegająca na tropieniu i eliminowaniu członków „mafii”, ponadto warsztaty bożonarodzeniowe i oglądanie filmów: „Chichuachua z Beverly Hills” oraz historia dwunastolatki, która mimo choroby nie traci pozytywnego nastawienia do świata, czyli „Ósmoklasiści nie płaczą”.

Rano okazało się, że jakiś nocny duch w szkole uaktywnił się i pomalował pastą do zębów niektóre twarze. Po lekkim śniadanku i solidnym sprzątaniu udaliśmy się do domów na zasłużony… odpoczynek!

 DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA 2017Submit News Submit Article Visit our Forum 
ROK SZKOLNY 2017_2018

 SKOSubmit News Submit Article Visit our Forum 
ROK SZKOLNY 2017_2018

SKO to jest to!

24 listopada 2017 roku uczennice klasy 6, poprzez  wesołe wierszyki i slogany, zachęcały uczniów klas I – VII do oszczędzania pieniędzy w Szkolnej Kasie Oszczędności. Następnie głos zabrała opiekunka SKO i wytłumaczyła na czym polega oszczędzanie. Ogłosiła konkurs na najsystematyczniej oszczędzającą klasę i najsystematyczniej oszczędzającego   ucznia / uczennicę.  Liczyć się będzie systematyczność, a nie wysokość wpłat. Konkurs potrwa do końca maja 2018 roku. Pani dyrektor Sylwia Gruchała Więsierska podsumowała spotkanie i zachęcała wszystkich do oszczędzania pieniędzy w SKO.

Na koniec każdy uczeń klas I – III otrzymał upominek od Banku Spółdzielczego w Czersku, w którym zawarły się nowe, kolorowe książeczki. Uczniowie za każdą wpłatę otrzymają naklejkę.

 konkurs plastycznySubmit News Submit Article Visit our Forum 
ROK SZKOLNY 2017_2018

W listopadzie biblioteka szkolna zorganizowała dla uczniów klas 1-3 konkurs plastyczny ,,Mój ulubiony bohater książkowy”. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań czytelniczych dzieci oraz pobudzenie ich wyobraźni plastycznej. Rozstrzygnięcie nastąpiło podczas apelu dnia 24 listopada. Komisja oceniając prace brała pod uwagę następujące kryteria: oryginalność, pomysłowość, wykorzystanie różnych technik oraz zgodność z tematem. Jury doceniło wszystkie prace, a każdy uczestnik konkursu otrzymał pamiątkowy dyplom oraz upominek. Prace podziwiać można na szkolnym korytarzu. Zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.

Oto wyniki:

I miejsca:

- Julia Czapiewska - kl. I

- Jasiu Pepliński - kl. I

- Marcin Piotrowski – kl. III

Wyróżnienie: Barbara Ossowska, Nadia Zabrocka, Oliwia Żywicka, Dawid Czapiewski, Kacper Michalski, Alan Lepak

 KONKURSSubmit News Submit Article Visit our Forum 
ROK SZKOLNY 2017_2018

 

 11 listopadaSubmit News Submit Article Visit our Forum 
ROK SZKOLNY 2017_2018

„Jestem Polakiem i jestem z tego dumny.”

 Uczniowie naszej szkoły mogli wyrazić swoje uczucia patriotyczne podczas obchodów Narodowego Dnia Niepodległości, który obchodzimy dnia 11. listopada.

W tym roku uroczystość szkolna składała się z dwóch części: apelu oraz pochodu niepodległości. Podczas uroczystego apelu klasa IV wykonała piosenkę: ”Mówię o Tobie dobrze”. Uczennice klasy VI (Katarzyna Breszka, Julia Brzezińska, Wiktoria Jasnoch) w formie krótkiego wykładu przypomniały ważne dla Polski historyczne  wydarzenia. Następnie zaśpiewały piosenkę: „Rozkwitały pąki białych róż.” Natomiast uczeń klasy siódmej – Kacper Labuda wykonał solo utwór: „Biały krzyż” Krzysztofa Klenczona uświadamiając nam jak trudne i pełne poświęcenia były losy polskich żołnierzy.

Drugą część obchodów stanowił pochód niepodległościowy, w którym uczestniczyli wszyscy uczniowie naszej szkoły w raz z nauczycielami, śpiewaliśmy pieśni patriotyczne min.: My, Pierwsza Brygada”, „Piechota”. Naszej paradzie niepodległościowej dużego animuszu patriotycznego dodały samodzielnie wykonane przez uczniów transparenty z hasłami patriotycznymi jak np.: „Bóg, honor, ojczyzna”, „Boże, coś Polskę…”, „Nie ma radości bez niepodległości”, „Jestem Polakiem i jestem z tego dumny”, „Polegli za naszą ojczyznę” itp., ponadto każdy z uczniów trzymał flagę narodową  w ręku.

Uczniowie integrując się w wspólnym marszu mieli poczucie wagi święta narodowego i w entuzjastyczny sposób mogli wyrazić swoją radość z bycia Polakami, pamiętając jednocześnie, że nie zawsze dane nam było wyrażać w tak  wolny, nieograniczony sposób swoją miłość do ojczyzny. Mimo, że w kartach historii Polska nie zawsze była wolna, to pamiętamy, że zawsze żyła w sercach Polaków.

 

 ŚNIADANIE DAJE MOC 2017Submit News Submit Article Visit our Forum 
ROK SZKOLNY 2017_2018

Dnia 8 listopada 2017 r. już po raz drugi Szkoła Podstawowa w Osowie przystąpiła do akcji edukacyjnej pod hasłem ,,Śniadanie daje moc". Głównym celem tego dnia było zwiększenie u dzieci wiedzy na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania dla funkcjonowania naszego organizmu przez cały dzień. Cała akcja odbyła się dzięki najmłodszym uczniom naszej szkoły
i ich rodzicom. Klasy I-III wspólnie z wychowawczyniami już od rana aktywnie przygotowywały w szkolnej stołówce zdrowe potrawy dla uczniów całej szkoły. Na stołach pojawiły się pięknie udekorowane dania, niczym prawdziwe dzieła sztuki, m.in. kolorowe kanapki, sałatki, jogurty z owocami, jajka, sery, szaszłyki owocowe, różnorodne pieczywo. Nie mogło zabraknąć również świeżaków, które jako element ozdobny dodały uroku naszej sali. Wszystkiemu w tle towarzyszyło 12 zasad zdrowego odżywiania opracowanych przez Instytut Matki i Dziecka. Mamy nadzieję i wierzymy, że akcja przyczyni się do większej dbałości o spożywanie porannego posiłku jakim jest śniadanie. Promowanie owej akcji jest dla naszej szkoły wielką chlubą i czasem radości, kiedy widzi się jak wyczarowane potrawy szybko znikają z talerzy. Do zobaczenia za rok!

 Jesienna wędrówka po KaszubachSubmit News Submit Article Visit our Forum 
ROK SZKOLNY 2017_2018

Jesienna wędrówka po Kaszubach

 4 listopada, o dziwo, po tygodniu deszczowym i ponurym, właśnie w dniu naszej wycieczki po Szwajcarii Kaszubskiej, wyświeciło piękne słońce. Żartowaliśmy, że to nasz ksiądz proboszcz, przewodnik po falistych i pagórkowatych wysoczyznach morenowych Wzgórz Szymbarskich, wymodlił dla nas taki cudowny dzień. Inicjatorem tej wyprawy była pani dyrektor Sylwia – nauczycielka geografii oraz pani Wiola – nauczycielka języka kaszubskiego. Postanowiły pokazać nam centralną część Pojezierza Kaszubskiego, w rejonie zespołu Jezior Raduńsko-Ostrzyckich.

 Ponieważ są to rodzinne strony księdza proboszcza Mirosława, któż mógłby być lepszym przewodnikiem jak nie właśnie on. Zaplanował dla nas pieszy, prawie 10 km odcinek, który rozpoczęliśmy we wsi Stare Czaple. Potem wspinaliśmy się lasem bukowo – dębowym do Nowych Czapli, położonych nieopodal Jeziora Ostrzyckiego, rodzinnej wsi księdza, gdzie czas jakby się zatrzymał. Tradycja kaszubska jest tam promowana poprzez chaty kryte strzechą, malownicze położenie, klimat i ludzi. Mogliśmy na własne oczy zobaczyć, co kryje Danielowa Dolina, osiedle 16 domów mieszkalnych utrzymanych w kaszubskiej zabudowie, gdzie głównym budulcem domów w szachulcowej konstrukcji jest drewno. Kryte strzechą, nawiązują do tradycyjnych sposobów budowania domów na Kaszubach. Potem zawędrowaliśmy do Szymbarka i koniecznie musieliśmy zajrzeć do tamtejszego, poewangelickiego kościoła. Następnie przejechaliśmy autokarem do Ostrzyc, by wdrapać się na punkt widokowy zwany Jastrzębią Górą. Widok z tego miejsca jest jednym z najciekawszych w Kaszubskim Parku Krajobrazowym.  Lustro wody Jeziora Ostrzyckiego w połączeniu z panoramą niemal całych Wzgórz Szymbarskich obrazuje potęgę lodowca, który doprowadził do tak zróżnicowanego ukształtowania terenu.

Na koniec pojechaliśmy w kierunku Brodnicy Górnej, do punktu widokowego Złota Góra, znanego od  1971 roku z największego w Polsce truskawkobrania. Miejsce festynu wyznacza naturalnie ukształtowany amfiteatr, którego tło stanowi jedno z najpiękniejszych jezior na Kaszubach, czyli Wielkie Brodno. Stamtąd już tylko krok dzielił nas od ostatniego punktu wycieczki, czyli niespodzianki jaką przygotował dla kaszubskich globtroterów ksiądz Mirosław. Zatrzymaliśmy się w restauracji, w której na każdego czekała już sporych rozmiarów pizza. Jak się można domyślać, po takiej wycieczce i sporej dawce świeżego powietrza, apetyty wszystkim dopisywały.            

 DZIEŃ ZADUSZNYSubmit News Submit Article Visit our Forum 
ROK SZKOLNY 2017_2018

 2 listopada wybraliśmy się na nasz cmentarz parafialny, by uczcić Dzień Zaduszny, by modlić się za wszystkich zmarłych, przede wszystkim za tych przebywających w czyśćcu, ponieważ potrzebują oni naszej modlitwy. Zapaliliśmy też znicze przy grobach naszych krewnych i bliskich zmarłych.

Strona 3 z 54 < 1 2 3 4 5 6 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
DLA UCZNIA
LIGA ZADANIOWA
=========
PRAWA I OBOWIĄZKI
=========
PODRĘCZNIKI I PROGRAMY
=========
KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO
=========
E- PODRĘCZNIKI
=========
WYMAGANIA EDUKACYJNE
=========
TESTY I SPRAWDZIANY
=========
GRY I ZABAWY EDUKACYJNE
GRY
LINKI
LINKI MALUCHÓW
=========

INFORMATYKA
PROGRAMY
KONKURSY
PORTALE EDUKACYJNE
NASZE PRACE PROGRAMUJEMY
PLASTYKA
KONKURSY PLASTYCZNE 2017_18

RUCH DROGOWY
KARTA ROWEROWA

TESTY

PRZYGOTUJ SIĘ I SPRAWDŹ

DLA NAUCZYCIELI
E-PODRĘCZNIKI

SPIS PORTALI EDUKACYJNYCH

SPIS PORTALI EDUKACYJNYCH 1

10 PRZYKAZAŃ UCZNIOWSKICH DLA NAUCZYCIELI

KALENDARIUM
WEJDŹ I ZOBACZ
ZESPÓŁ SZKÓŁ W KARSINIE

DOBRE PROGRAMY

SZLIFUJ SWÓJ ANGIELSKI

GMINA KARSIN

OSP KARSIN

SZKOŁA PODSTAWOWA OSOWO
   Powered by v6.01.6 © 2003-2005
Comstock by:
850809 Unikalnych wizyt   

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie