[ STRONA GŁÓWNA ˇ SZUKAJ ˇ WYSZUKIWARKI ˇ DANE ADRESOWECzerwiec 25 2019 08:26:14 ]
{ Nawigacja }
DOKUMENTY
GRONO PEDAGOGICZNE
REKRUTACJA PRZEDZKOLE
DANE ADRESOWE
Z HISTORII WSI I SZKOŁY
PUBLIKACJE
LINKI
WYBIERAMY KSIĄŻKI 2018 ankieta
_ _
{ BIBLIOTEKA }

Test
_ _
{ PROJEKTY }
 
PROGRAMUJEMY Z BALTIM
 
 

PROGRAM DLA SZKÓŁ
_ _
{ DLA RODZICA }
ZEBRANIA Z RODZICAMI
DOKUMENTY DLA RODZICÓW
RADA RODZICÓW SZKOŁY
WYKAZ PODRĘCZNIKÓW
DARMOWE PODRĘCZNIKI
REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLA
REGULAMIN KORZYSTANIA Z SZAFEK
DLA RODZICA
PRZYDATNE ADRESY
PUBLIKACJE DLA RODZICÓW
LINKI

_ _
{ WITAJ }
_ _
{ KONKURS RECYTATORSKI 2019 }
| Rok szkolny 2018_2019

KONKURS RECYTATORSKI 2019

I ETAP WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO POEZJI POLSKIEJ
JUŻ ZA NAMI

W pierwszy dzień marca uczniowie naszej szkoły mieli okazję wystąpić przed koleżankami i kolegami, prezentując swoje interpretacje głosowe dwóch wybranych przez siebie teksów poetyckich. Popisy recytatorskie miały na celu wyłonienie zwycięzców, którzy już w najbliższy wtorek będą reprezentować naszą szkołę podczas gminnych eliminacji. To już XXXVI edycja Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej, który ma przede wszystkim uwrażliwiać młodych ludzi na piękno poezji. Konkurs podzielony został na trzy kategorie wiekowe, zatem repertuar był niezwykle urozmaicony. W młodszych klasach wiodły prym humorystyczne wiersze Brzechwy i Tuwima, które nadal potrafią bawić do łez, ale już w starszych klasach pojawiały się też poważniejsze teksty autorstwa Wisławy Szymborskiej, Bolesława Leśmiana czy Zbigniewa Herberta. Słowem – każdy mógł znaleźć coś, co trafiło w jego gusta. A skoro już o gustach mowa, to oczywiście najważniejsze okazały się i tym razem gusta komisji, która musiała wyłonić zwycięzców.

KLASY I – III

I miejsce: Zofia Bernady (klasa III)

II miejsce: Ksawery Breszka (klasa II)

III miejsce: Helena Bocheńska (klasa I) oraz Julia Labuda (klasa II)

KLASY IV – VI

I miejsce: Amelia Miszewska (klasa V)

II miejsce: Julia Winczewska (klasa V)

III miejsce: Alan Lepak (klasa IV) oraz Alicja Ossowska (klasa V)

Pozostałe uczestniczki zdobyły wyróżnienia.

KLASY VII – VIII

I miejsce: Oliwia Laskowska (klasa VII)

II miejsce: Anna Gradowska (klasa VII)

Jesteśmy dumni, że aż tyle osób podjęło się trudnej poniekąd sztuki recytacji. Dziękujemy i gratulujemy wszystkim uczestnikom, a zdobywcom pierwszych i drugich miejsc dzielnie kibicujemy we wtorek. Powodzenia!

|
_ _
{ WSZYSTKIE DZIECI ZBIERAJĄ ELEKTROŚMIECI }
| Rok szkolny 2018_2019

PODSUMOWANIE AKCJI: „WSZYSTKIE DZIECI ZBIERAJĄ ELEKTROŚMIECI” W NASZEJ SZKOLE

Możemy już podsumować zbiórkę ELEKTROŚMIECI, która została przeprowadzona w naszej szkole w styczniu. Mamy powód do zadowolenia, gdyż udało nam się wspólnymi siłami zebrać 2055 kg zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego,  za co otrzymaliśmy bon w wysokości 411 zł. do wykorzystania na sprzęt sportowy lub biurowy. Zbierając elektrośmieci, przyczyniliśmy się do odpowiedniego zagospodarowania odpadów w naszej miejscowości, a co za tym idzie do ochrony środowiska. 

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które włączyły się w akcję zbiórki elektroodpadów prowadzoną przez naszą szkołę we współpracy z firmą Green Office Ecologic. Szczególne podziękowania kierujemy do ks. Mirosława Wensierskiego za wsparcie zbiórki i użyczenie wiaty.

|
_ _
{ Podziękowanie sponsorom }
| Rok szkolny 2018_2019

Podziękowanie sponsorom

Serdecznie dziękujemy za pomoc w zorganizowaniu zabawy karnawałowej. Jak corocznie zysk przeznaczony zostanie na zorganizowanie wycieczek dla naszych uczniów. Dziękujemy równiez w ich imieniu.

 

|
_ _
{ Ferie z robotami Ozobot i Edison }
| Rok szkolny 2018_2019
 
Ferie z robotami Ozobot i Edison
Rozpoczynamy naszą przygodę z robotyką.
 
 
|
_ _
{ PLAN NA FERIE 2019 }
| Rok szkolny 2018_2019

|
_ _
{ Dzień Bezpiecznego Internetu }
| Rok szkolny 2018_2019

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) - 5 lutego 2019 r. pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”. Tegoroczna edycja Dnia Bezpiecznego Internetu zachęca wszystkich do aktywnego uczestnictwa w współtworzeniu twórczego i bezpiecznego środowiska online. Podczas obchodów DBI 2019 organizatorzy chcą podkreślić istotę współpracy pomiędzy różnymi sektorami przy wspieraniu pozytywnych zmian w sieci. Wszyscy powinniśmy angażować się w promowanie pozytywnych zastosowań internetu, promocję tolerancji oraz tworzenie kultury zrozumienia. 

Nasza szkoła równiez dołaczyła do organizacji lokalnych działań z okazji DBI. Podczas zajęć informatyki uczniowie klas IV - VIII rozmawiali, oglądali filmy oraz korzystali z portali poświęconych tematyce bezpieczeństwa i kulturalnego korzystania z internetu. Uczniowie przygotowali równiez gazetkę tematyczną.

 

|
_ _
{ teatralną wersję „Balladyny” }
| Rok szkolny 2018_2019

Zabawy przyjemne i pożyteczne, czyli o tym, jak wybraliśmy się na teatralną wersję „Balladyny”

Tydzień zaczęliśmy teatralnie. „Balladyna” Juliusza Słowackiego dołączyła do kanonu lektury obowiązkowej w szkole podstawowej, dlatego tym bardziej cieszymy się, że mogliśmy poznać jej wersję teatralną w wykonaniu Narodowego Teatru Edukacji. Spektakl miał miejsce w Kościerskim Domu Kultury w ostatni poniedziałek (4 lutego). Inscenizacja była dość wierna, scenografia ascetyczna, dzięki czemu skupiliśmy naszą uwagę na popisach aktorskiego warsztatu. I myślę, że w tym miejscu warto wspomnieć o postaci Grabca, który na pewno zostanie w pamięci każdego z nas. W zasadzie każdy uczeń zapytany o wrażenia po spektaklu, wymieniał właśnie tego bohatera. Już sam wygląd sceny – leśna sceneria i przytłumione światło oddawało charakter miejsca (dzikie tereny okolic jeziora Gopła), ale również problematykę utworu – historię zbrodniarki Balladyny, która mimo że została umiejscowiona w dawnej społeczności Słowian, przekazuje uniwersalne wartości (a w zasadzie antywartości). Bo historia tytułowej Balladyny to opowieść o kobiecie, która marzy o wspaniałej przyszłości, zabija z zazdrości, a potem pogrąża się w swoich intrygach i kolejnych zbrodniach, miotana jednak mimo wszystko wyrzutami sumienia. I gdy już wydawać by się mogło, że Balladynie udaje się to, czego pragnęła, czyli zostaje królową, to jednak okazuje się, że starych zbrodni mimo usilnych starań nie da się zamieść pod przysłowiowy dywan, a sprawiedliwość zwycięża. Bohaterka ostatecznie wydaje trzykrotny wyrok na siebie samą, który wykonuje sam stwórca. Po spektaklu aktorki zaprosiły chętną młodzież na krótkie warsztaty, podczas których odsłoniły nieco kulisów zawodu aktora. Dla uczniów były one z pewnością atrakcyjnym i inspirującym doświadczeniem.

|
_ _
{ Zaślubiny Polski z morzem. }
| Rok szkolny 2018_2019

Zaślubiny Polski z morzem.

 Apel z okazji 99. rocznicy zaślubin Polski z morzem

11 listopada i 10 lutego - to dwie historyczne daty - symbole odzyskania przez nasz naród niepodległości i powrotu Polski nad Bałtyk. Ukoronowaniem trwającego blisko półtora wieku naszego uporu, heroicznego wysiłku i czynu zbrojnego. Wielu naszych przodków straciło życie w obronie ojczyzny. Walcząc w powstaniach narodowych i na frontach I wojny światowej w oddziale bajończyków, Legionie Puławskim i Legionach Polskich.

O przyszłość kaszubsko - polskiego Pomorza zdecydowała w 1919 r. konferencja pokojowa w Wersalu. Wzięła w niej udział delegacja Kaszubów z udziałem Antoniego Abrahama i Tomasza Rogali - ludowych apostołów narodowej sprawy. Na mocy jej uchwał przyłączoną do Polski część Prus Zachodnich przejęło Wojsko Polskie pod wodzą gen. Józefa Hallera.

Przejmowanie ziemi pomorskiej trwało od połowy stycznia do 10 lutego 1920 r. Tego dnia Batalion Morski zajął Puck. Dwutysięczne wówczas miasteczko oczekiwało niecierpliwie przyjazdu Błękitnego Generała Józefa Hallera, który wrzuceniem platynowego pierścienia do morza dokonał aktu zaślubin Polski z Bałtykiem.

Aby upamiętnić to wydarzenie w naszej szkole, uczniowie klasy VI na lekcjach języka kaszubskiego przygotowali przedstawienie, które zaprezentowali swoim koleżankom i kolegom 8 lutego. Odbył się także konkurs plastyczny o tej tematyce. Pierwsze miejsce zajął portret Józefa Hallera namalowany przez Klaudię Jasnoch, drugie miejsce praca zbiorowa uczennic klasy VII, a III miejsce praca zbiorowa uczniów klasy V.

|
_ _
{ ZAKOŃCZENIE I PÓŁROCZA PIECZEMY CHRUŚCIKI }
| Rok szkolny 2018_2019

ZAKOŃCZENIE I PÓŁROCZA PIECZEMY CHRUŚCIKI

 Na zôpùstë pieczemë chrustë

Od Trzech Króli aż do zapustów trwa na Kaszubach karnawał. Jest to okres hucznych zabaw tanecznych, kończących się w ostatki, których kulminacja przypada w zapustny wtorek. Dawniej w zapusty piekło się placki (plińce). Nawet najbiedniejsi jedli w tym dniu mięso. Według przysłowia "Chto w zapustë nie je miãsa, tego mëgi (komary) òb lato zjedzą". Tańczono bez umiaru; "zapustni tuńc, zdrowia kuńc". Dbając o starą i piękną tradycję postanowiliśmy w naszej szkole również hucznie uczcić karnawał i koniec pierwszego semestru. Przygotowaliśmy się do tego solidnie. Najpierw czwartoklasiści w ramach lekcji języka kaszubskiego, przygotowali przepis na chruściki, potem piątoklasiści wspaniale wyrobili ciasto (tak wyrosło, że uciekało z miski!), by potem ich starsi koledzy z klasy szóstej mogli je rozwałkować i uformować  na chruściki. Zajadaliśmy się nimi do syta podczas dyskoteki karnawałowej.

|
_ _
{ DZIEŃ BABCI I DZIADKA 2019 }
| Rok szkolny 2018_2019

DZIEŃ BABCI I DZIADKA 2019

W poniedziałek 21 stycznia w Domu Kultury w Osowie odbyło się  przedstawienie z okazji Dnia Babci i Dziadka. Na zaproszenie wnucząt z przedszkola, zerówki i klas I-III bardzo licznie przybyły babcie i dziadkowie. Dzieci zaprezentowały program artystyczny, a w nim swoje umiejętności recytatorskie oraz wokalne. Były serdeczne życzenia, wiersze i piosenki. Na zakończenie babcie i dziadkowie otrzymali własnoręcznie przygotowane przez dzieci upominki i laurki. Spotkanie upłynęło w serdecznej atmosferze przy kawie i pysznym cieście. Szkoda, że następny Dzień Babci i Dziadka dopiero za rok.

 

|
_ _
{ ŻYCZENIA }
| Rok szkolny 2018_2019

Niech magiczna moc wigilijnego wieczoru przyniesie Wam spokój i radość.
Niech każda chwila świąt Bożego Narodzenia żyje własnym pięknem,
a Nowy Rok obdaruje Was pomyślnością i szczęściem.
Najpiękniejszych świąt Bożego Narodzenia. 

|
_ _
Strona 3 z 63 < 1 2 3 4 5 6 > >>
{ Logowanie }
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
_ _
{ DLA UCZNIA }
KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO
=========
WYMAGANIA EDUKACYJNE
=========
TESTY I SPRAWDZIANY
=========
GRY I ZABAWY EDUKACYJNE
GRY
LINKI
LINKI MALUCHÓW
=========

_ _
{ INFORMATYKA }
PROGRAMY
KONKURSY
PORTALE EDUKACYJNE
NASZE PRACE PROGRAMUJEMY
_ _
{ MATEMATYKA }

PORTALE EDUKACYJNE
_ _
{ PLASTYKA }
KONKURSY PLASTYCZNE

_ _
{ RUCH DROGOWY }
BRD

KARTA ROWEROWA

TESTY

PRZYGOTUJ SIĘ I SPRAWDŹ

_ _
{ NAUCZYCIEL }
E-PODRĘCZNIKI

SPIS PORTALI EDUKACYJNYCH

10 PRZYKAZAŃ UCZNIOWSKICH DLA NAUCZYCIELI

_ _
{ KALENDARIUM }
_ _
{ ZOBACZ }
ZESPÓŁ SZKÓŁ W KARSINIE

DOBRE PROGRAMY

SZLIFUJ SWÓJ ANGIELSKI

GMINA KARSIN

OSP KARSIN

_ _

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | fashiontrends.icu | frmode.eu