[ STRONA GŁÓWNA ˇ SZUKAJ ˇ WYSZUKIWARKI ˇ DANE ADRESOWELuty 16 2019 00:49:14 ]
{ Nawigacja }
DOKUMENTY
GRONO PEDAGOGICZNE
REKRUTACJA PRZEDZKOLE
DANE ADRESOWE
Z HISTORII WSI I SZKOŁY
PUBLIKACJE
LINKI
WYBIERAMY KSIĄŻKI 2018 ankieta
_ _
{ BIBLIOTEKA }

Test
_ _
{ PROJEKTY }
 
PROGRAMUJEMY Z BALTIM
 
 

PROGRAM DLA SZKÓŁ
_ _
{ DLA RODZICA }
ZEBRANIA Z RODZICAMI
DOKUMENTY DLA RODZICÓW
RADA RODZICÓW SZKOŁY
WYKAZ PODRĘCZNIKÓW
DARMOWE PODRĘCZNIKI
REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLA
REGULAMIN KORZYSTANIA Z SZAFEK
DLA RODZICA
PRZYDATNE ADRESY
PUBLIKACJE DLA RODZICÓW
LINKI

_ _
{ WITAJ }
_ _
{ DĘBOWY ZAKĄTEK }
| Rok szkolny 2018_2019

Nasza szkoła uzyskała dofinansowanie w kwocie 30 000 zł w ramach konkursu Moja Mała Ojczyzna Fundacji - Bank Gospodarstwa Krajowego.

Nauczyciele, uczniowie jak również rodzice wystąpili z propozycją zagospodarowania terenu obok boiska Orlik, miejsce do odpoczynku w czasie przerw lekcyjnych i nie tylko. Uczniowie w ramach projektu edukacyjnego: „Zakręceni w Przestrzeni - Pokaż Swoją Kreatywność” w formie plastycznej wyrazili swoje propozycje urządzenia tego terenu.

Dzięki poparciu i przychylności Wójta dyr. S. Gruchała i E. Plata przygotowały wniosek. Zaplanowano docelowo stworzenie i urządzenie placu rekreacyjno - sprawnościowego - DĘBOWY ZAKĄTEK.

Cel ten zrealizowany zostanie poprzez zakup i montaż certyfikowanych urządzeń do zabaw dla dzieci ze środków dotacji oraz zaangażowanie lokalnej społeczności i zaprzyjaźnionych przedsiębiorców i organizacji do prac wykończeniowych (sadzenie roślin, malowanie itp.). Realizacji projektu 07.01.2019 do 15.07.2019.

Zdjęcia naszego pustego placu oraz prace uczniów w ramach projektu edukacyjnego: „Zakręceni w Przestrzeni - Pokaż Swoją Kreatywność”

                                                  

          
|
_ _
{ Światowy Dzień Tabliczki }
| Rok szkolny 2018_2019

28 września 2018 roku w naszej szkole odbył się VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Tego dnia podczas lekcji matematyki uczniowie klas IV-VIII rozwiązywali zadania związane z tabliczką mnożenia i zbierali punkty.

Zadania przygotowało Wydawnictwo Karty Grabowskiego, którego założyciel jest pomysłodawcą Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia.

W trakcie przerw uczniowie również mogli zdobyć punkty, poprzez znalezienie kartek pod hasłem „Licz sprytnie” i wykonanie przykładów zgodnie z opisem.

Wyniki rywalizacji są następujące:

  1. Hubert Struczewski – klasa 4
  2. Anna Gradowska – klasa 7 i Patrycja Labuda – klasa 5
  3. Michał Szulc – klasa 4

Wyróżnienia:

Michał Czapiewski – klasa 6,
Wojciech Czapiewski – klasa 8,
Wiktoria Jasnoch – klasa 7,
Jakub Klaman – klasa 8,
Amelia Miszewska – klasa 5,
Martyna Winczewska – klasa 5,
Filip Winczewski – klasa 4.

|
_ _
{ Piórniki w drodze do Afryki! }
| Rok szkolny 2018_2019

Piórniki w drodze do Afryki!

Szkolne Koło Wolontariatu dziękuje wszystkim uczniom, a także osobom spoza społeczności szkolnej, którzy podarowali piórniki dzieciom z Afryki. Rodzice dzieci w Afryce z powodu biedy nie wyposażają swoich pociech w przybory szkolne, bez których europejskie dzieci nie wyobrażają sobie pójścia do szkoły.

W krajach afrykańskich szkoła to miejsce, do którego pragną uczęszczać wszystkie dzieci, niestety wielu z nich zamiast tego musi ciężko pracować, a nauka w szkole pozostaje jedynie w marzeniach.

Cieszymy się, że jak wiele szkół w Polsce przyłączyliśmy się do akcji: „Piórniki do Afryki”. Wyobraźcie sobie uśmiech waszego afrykańskiego rówieśnika, który trzyma w ręku podarowany przez was piórnik.

|
_ _
{ PASOWANIE NA UCZNIA 2018 }
| Rok szkolny 2018_2019

Kolejny ważny dzień w naszej szkole uczniów klasy pierwszej. Serdecznie witamy w naszej społeczności szkolnej pierwszaków! To był ich dzień!

 

|
_ _
{ Bicie rekordu }
| Rok szkolny 2018_2019

16 października obchodzimy Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca i z tej okazji co roku w połowie października organizowany jest przez WOŚP rekord w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej przez jak największą ilość osób. Celem akcji jest wspólne promowanie w całej Polsce nauki pierwszej pomocy. W tym roku Bicie rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej przez jak największą liczbę osób.W tym roku akcja odbyła się 16.10.2018 od godziny 12:00 do godziny 12:30. My też braliśmy udział w biciu rekordu.

|
_ _
{ Teatralne Potyczki }
| Rok szkolny 2018_2019

W czym tkwi siła teatru?

Uczniowie klasy siódmej i ósmej mieli okazję obejrzeć spektakl „Teatralne Potyczki” (15.10.2018 r.) w wykonaniu Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza, który skłaniał do refleksji nad rolą teatru we współczesnym świecie. Za kulisami w garderobie bohaterowie (aktorzy) teatralnych potyczek zadawali sobie pytanie, co jest najważniejsze w pracy aktora: warsztat pracy czy spontaniczność, wrażliwość czy temperament, prawdziwość, a może rozpoznawalność? Na te pytania widz musiał odpowiedzieć sobie sam. Jedno tylko pozostało pewne, że aktor teatralny nie zastąpi aktora telewizyjnego, przecież nawet Ci najbardziej rozpoznawalni z dumą mówią o tym, że nie zamierzają rezygnować z pracy na deskach teatru. Ekspresja w kreacji postaci, gra mimiką, gestem, doskonałe wyczucie roli, kontakt z widzem, to tylko niektóre z atutów gry aktorskiej. Blask, multimedialne projekcje, efekty specjalne nie zastąpią artysty-człowieka.

Spektakl pokazał młodemu widzowi ważniejsze konwencje teatralne. Jednocześnie odsłonił kulisy teatru, przygotowania i próby spektaklu, warunki pracy aktorów oraz wpisane w tę profesję emocje.

|
_ _
{ Spektakl teatralny „Brzechwolandia” }
| Rok szkolny 2018_2019

Spektakl teatralny „Brzechwolandia”

Pierwszy wyjazd do teatru w tym roku szkolnym mamy już za sobą. W poniedziałek 15 października uczniowie z klas I -III udali się do Kościerskiego Domu Kultury im. Józefa Wybickiego na teatralną adaptację wierszy naszego nieśmiertelnego klasyka literatury dziecięcej - Jana Brzechwy. Przedstawienie przygotował Narodowy Teatr Edukacji. Autorom spektaklu udało się zgrabnie wpleść utwory poety w fabułę przedstawienia, dzięki czemu mamy nadzieję – na dłużej zostaną one w pamięci naszych podopiecznych. Twórcy „Brzechwolandii” pokazali, że dobry spektakl można zrobić przy minimalistycznej, ale pomysłowej scenografii oraz że w teatrze nadal najważniejszy jest aktor.

|
_ _
{ Gminny Bieg Niepodległościowy }
| Rok szkolny 2018_2019

W dniu 11.10 braliśmy udział w Gminnym Biegu Niepodległościowym na trasie Wiele Karsin.

|
_ _
{ „Jesienne inspiracje” }
| Rok szkolny 2018_2019

W Dzień Jesieni  11 października odbył się wewnątrzszkolny konkurs plastyczny dla klas I-III  pt.: „Jesienne inspiracje”

I – miejsce zajęły Barbara Ossowska kl. II i Zofia Bernady kl. III
II – miejsce zajęła Agata Śledź kl. I
III – miejsce zajął Szymon Czapiewski kl. III

                  

 

 

|
_ _
{ Szkolny Dzień Jesieni }
| Rok szkolny 2018_2019

Święto Jesieni

 

Święto Jesieni, zwane też Dniem Ziemniaka, już na stałe weszło do naszego szkolnego kalendarium. Tegoroczne obchody przypadły na 11 października. Misją numer jeden były jesienne stroje. Wśród przebranych prym wiedli najmłodsi - jesienne liście zdobiły nie tylko ich ubrania, ale także głowy. Dzień rozpoczęliśmy od tworzenia gier z wykorzystaniem kasztanów i żołędzi. Potem urządziliśmy szkolne "wykopki", czyli zbieranie ziemniaków skrzętnie ukrytych na terenie szkoły. Była to rozgrzewka przed międzyklasowymi rozgrywkami sportowymi z wykorzystaniem (a jakże by inaczej) ziemniaków. W międzyczasie zajadaliśmy się pysznymi drożdżówkami upieczonymi przez nasze kochane mamy i babcie oraz piekliśmy kiełbaski przy ognisku. Przeprowadziliśmy też szkolny konkurs plastyczny pt. "Jesienne inspiracje". Pogodę zamówiliśmy, więc dopisała, podobnie jak nasze nastroje. To był naprawdę emocjonujący dzień.

 

 

 

|
_ _
{ Dywizjon 303. Historia prawdziwa }
| Rok szkolny 2018_2019

Wyjazd do kina na projekcję filmu pt. „Dywizjon 303. Historia prawdziwa”.

W ramach obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości nasza szkoła planuje przeprowadzenie wielu przedsięwzięć promujących wiedzę o drogach do odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918 roku oraz ludność kaszubską w 1920 r.

Pierwszym przedsięwzięciem był udział 23 uczniów z klasy VII i VIII w projekcji filmu pt. „Dywizjon 303. Historia prawdziwa” w kinie „Remus” w Kościerzynie . Młodzi ludzie mieli sposobność zapoznania się z historią pilotów Dywizjonu 303, którzy brali udział w Bitwie o Anglię, gdyż film ten upowszechnia wiedzę historyczną na temat udziału polskich pilotów w Bitwie o Anglię oraz zachęca uczniów do przeczytania powieści Arkadego Fiedlera, na podstawie której, syn pisarza napisał scenariusz filmu.

|
_ _
Strona 3 z 60 < 1 2 3 4 5 6 > >>
{ Logowanie }
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
_ _
{ DLA UCZNIA }
KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO
=========
WYMAGANIA EDUKACYJNE
=========
TESTY I SPRAWDZIANY
=========
GRY I ZABAWY EDUKACYJNE
GRY
LINKI
LINKI MALUCHÓW
=========

_ _
{ INFORMATYKA }
PROGRAMY
KONKURSY
PORTALE EDUKACYJNE
NASZE PRACE PROGRAMUJEMY
_ _
{ MATEMATYKA }

PORTALE EDUKACYJNE
_ _
{ PLASTYKA }
KONKURSY PLASTYCZNE

_ _
{ RUCH DROGOWY }
BRD

KARTA ROWEROWA

TESTY

PRZYGOTUJ SIĘ I SPRAWDŹ

_ _
{ NAUCZYCIEL }
E-PODRĘCZNIKI

SPIS PORTALI EDUKACYJNYCH

10 PRZYKAZAŃ UCZNIOWSKICH DLA NAUCZYCIELI

_ _
{ KALENDARIUM }
_ _
{ ZOBACZ }
ZESPÓŁ SZKÓŁ W KARSINIE

DOBRE PROGRAMY

SZLIFUJ SWÓJ ANGIELSKI

GMINA KARSIN

OSP KARSIN

_ _

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | fashiontrends.icu | frmode.eu