SZKOŁA PODSTAWOWA OSOWO
  Welcome to: SZKOŁA PODSTAWOWA OSOWO [Guest] STRONA GŁÓWNASZUKAJWYSZUKIWARKIDANE ADRESOWE
Maj 28 2018 10:27:41  
Nawigacja
Z HISTORII WSI I SZKOŁY
GRONO PEDAGOGICZNE
PUBLIKACJE
LINKI
REKRUTACJA PRZEDZKOLE 2016/2017
SZKOŁA W RUCHU
DANE ADRESOWE
DOKUMENTY DLA RODZICÓW
INFORMATYKA - PROGRAMY
PLASTYKA 2017
KONKURSY INFORMATYCZNE
PROGRAMOWANIE KODOWANIE
NASZE PRACE SCRATCH
PORTALE EDUKACYJNE MATEMATYKA
BIBLIOTEKA

Test
NASZE PROJEKTY
AKADEMIA MOŻLIWOŚCI
PROGRAMUJEMY Z BALTIM

OWOCE WARZYWA W SZKOLE
MLEKO W SZKOLE
DLA RODZICA
ZEBRANIA Z RODZICAMI

DOKUMENTY DLA RODZICÓW

RADA RODZICÓW SZKOŁY

WYKAZ PODRĘCZNIKÓW

DARMOWE PODRĘCZNIKI

REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLA

WYPRAWKA SZKOLNA

REGULAMIN KORZYSTANIA Z SZAFEK

PRAWA I OBOWIĄZKI RODZICÓW

EUROPEJSKA KARTA PRAW I OBOWIĄZKÓW RODZICÓW

KATALOG RODZICIELSKICH ZACHOWAŃ

DLA RODZICA

PRZYDATNE ADRESY

PUBLIKACJE DLA RODZICÓW

LINKI

WITAJ
 
 

 

 Na zôpùstë pieczemë chrustë.Submit News Submit Article Visit our Forum 
ROK SZKOLNY 2017_2018

Na zôpùstë pieczemë chrustë.

Od Trzech Króli aż do zapustów trwa na Kaszubach karnawał. Jest to okres hucznych zabaw tanecznych, kończących się w ostatki, których kulminacja przypada w zapustny wtorek. Dawniej w zapusty piekło się placki (plińce). Nawet najbiedniejsi jedli w tym dniu mięso. Według przysłowia "Chto w zapustë nie je miãsa, tego mëgi (komary) òb lato zjedzą". Tańczono bez umiaru; "zapustni tuńc, zdrowia kuńc". Dbając o starą i piękną tradycję postanowiliśmy w naszej szkole również hucznie uczcić koniec karnawału, a tym samym koniec semestru. Przygotowaliśmy się do tego solidnie. Najpierw trzecioklasiści w ramach lekcji języka kaszubskiego, przygotowali przepis na chruściki i wspaniale wyrobili ciasto, by potem ich koledzy z klasy drugiej i piątej mogli je rozwałkować i uformować  na chruściki. Zajadaliśmy się nimi do syta podczas balu przebierańców, wesołych zabaw i konkursów. Teraz nadchodzi Wielki Post, cisza i spokój. W Popielec posypujemy głowy popiołem, żałując za popełnione grzechy i otrzymując ich odpuszczenie.

 

 PLAN FERII ZIMOWYCH 2018Submit News Submit Article Visit our Forum 
ROK SZKOLNY 2017_2018
PLAN FERII ZIMOWYCH 2018

 

 Dnia Babci i DziadkaSubmit News Submit Article Visit our Forum 
ROK SZKOLNY 2017_2018

„Babcia od samego rana chodzi tak uradowana, bo do wnucząt jedzie na występy, dziadek ma szczęśliwe oczy…”

Z okazji Dnia Babci i Dziadka 21 stycznia 2018 r. w Domu Kultury odbyło się uroczyste przedstawienie pt. „Mam talent” połączone z poczęstunkiem. Uroczystość przygotowali uczniowie klas I-III. Nie mogło zabraknąć najmłodszych uczniów naszej szkoły: dzieci z przedszkola i zerówki. Maluszki przygotowały dla swoich kochanych dziadków piosenki i wierszyki, które zaprezentowały podczas wspólnego występu. Uczniowie klas I-III w przedstawieniu „Mam talent” pokazali swoje talenty recytatorskie oraz muzyczne. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Nie zabrakło uśmiechu, oklasków i wzruszenia. Na koniec wszystkie dzieci zaśpiewały gromkie „Sto lat” i każdy wręczył własnoręcznie wykonaną laurkę z życzeniami. Po części artystycznej zaproszono babcie i dziadków na poczęstunek przygotowany przez Dom Kultury. Życzymy każdej babci i każdemu dziadkowi radości na każdy dzień. Do zobaczenia za rok!

 SPOTKANIE ZE SZTUKĄ wycieczkaSubmit News Submit Article Visit our Forum 
ROK SZKOLNY 2017_2018

Dzisiejszy dzień pod hasłem: SPOTKANIE ZE SZTUKĄ spędziliśmy w Gdańsku.

W obecnych czasach nauka, poszerzanie horyzontów i rozwój zainteresowań, nie ograniczają się już tylko i wyłącznie do szkolnych klas, ale coraz częściej przybierają nietypowe formy. Przykładem takich zajęć są tzw. lekcje muzealne, czyli zajęcia prowadzone bezpośrednio w muzeach, galeriach i centrach kultury np. teatrze. Poprzez aktywne uczestnictwo w nich uczniowie mają okazję odwiedzić niezwykle ciekawe miejsca, lepiej zapamiętują zdobytą wiedzę oraz uczą się praktycznego jej zastosowania.

Realizując zadania dydaktyczne, mając na uwadze uatrakcyjnienie zdobywania wiedzy przez nasze dzieci i młodzież zorganizowaliśmy wyjazd do Gdańska.

W ramach projektu Akademia Możliwości realizowanego ze środków unijnych pokryliśmy koszty transportu, biletów oraz posiłku dla 40 uczniów klas III-VII.

Uczestniczyliśmy w musicalu „Okruchy Życia – Anioły są wśród nas…”, w którym głównymi aktorami są… dzieci z całej Polski!

Przepiękna opowieść o przyjaźni, zaufaniu i urzekające utwory muzyczne oraz świetlne efekty specjalne sprawiły, że musical pozostanie na długo w sercach każdego.

Historia nauczyciela Tomka, który walczy ze słabościami swoich uczniów, zmieniającego postrzeganie świata młodych ludzi, a także sylwetki wielu bohaterów sprawią, że każdy mógł odnaleźć w tej historii cząstkę siebie. Wzruszająca fabuła daje do myślenia.

Ponadto korzystając z wyjazdu byliśmy w Muzeum Narodowym w Oddziale Sztuki Dawnej w Gdańsku.

Uczniowie klas III – V uczestniczyli w zajęciach warsztatowych: „W pracowni dawnego artysty”. Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się m.in.:, Co znajdziemy w pracowni artysty malarza? Kim jest artysta? Co trzeba było zrobić żeby dawniej stworzyć obraz? Poszukiwali również obrazu, na którym została przedstawiona pracownia artysty, a na koniec sami próbowali zostać artystami!

Natomiast uczniowie klas VI – VII uczestniczyli w zajęciach warsztatowych: „Pod skrzydłami Memlinga”, poświęconych jednemu z najcenniejszych dzieł sztuki znajdujących się w polskich zbiorach „Sąd Ostateczny” Hansa Memlinga.

Po poznaniu burzliwej i niezwykłej historii tryptyku. Uczniowie zostali podzieleni na grupy. Zadaniem uczestników było wykonanie kreatywnej pracy plastycznej techniką kolażu własnych wersji „Sądu Ostatecznego”.

Uczniom jak również nauczycielom dzień ten pełen wrażeń i doznań kulturalnych bardzo się podobał.

 II miejsce w Konkursie Kolęd Wielojęzycznych w StężycySubmit News Submit Article Visit our Forum 
ROK SZKOLNY 2017_2018

II miejsce w Konkursie Kolęd Wielojęzycznych w Stężycy

W piątek 19 stycznia ośmioro uczniów z naszej szkoły wzięło udział w V Rejonowym Konkursie Piosenek i Kolęd Wielojęzycznych w Stężycy. Kaszubską kolędę „W trąbë grają anieli z nieba”, z młodymi wokalistami przygotowała nauczycielka języka kaszubskiego, Wioletta Stoltmann.  Członkowie zespołu wokalnego w składzie: Julia Winczewska, Patrycja Labuda, Izabela Czapiewska i Alicja Ossowska z kl. IV oraz Marta Ossowska, Jan Brzeziński, Michał Czapiewski i  Oskar Michalski z kl. V wywalczyli bardzo wysokie II miejsce. W swojej kategorii pokonali aż osiem innych zespołów. Jury podkreśliło muzykalność, wyraz artystyczny oraz radość z jaką nasi uczniowie zaprezentowali swoją kolędę. Zachęceni tegorocznym sukcesem na pewno przygotujemy się do kolejnych zmagań w konkursie kolęd wielojęzycznych w Stężycy.

 Elfy pomagają i zabawiają!Submit News Submit Article Visit our Forum 
ROK SZKOLNY 2017_2018

Elfy  pomagają  i zabawiają!

Wolontariuszki z naszej szkoły w świątecznych i baśniowych przebraniach zorganizowały „Dzień Elfa” w  przedszkolu i w zerówce. Dziewczynki wykazując się dużą  kreatywnością zaplanowały cykl zajęć min.: wspólne dekorowanie pierników, bitwa śnieżna, quiz, „gorąca paczka”, układ taneczny, prace plastyczne i wiele innych zabaw.

Dzieci cieszyły się z odwiedzin starszych koleżanek, z wypiekami na twarzy uczestniczyły w atrakcyjnych dla nich zajęciach, a „elfy” miały ogromną satysfakcję z uśmiechów na twarzy naszych milusińskich.

 Orszak Trzech Króli i koncert świąteczny „Betlejem jest w nas”Submit News Submit Article Visit our Forum 
ROK SZKOLNY 2017_2018

Orszak Trzech Króli i koncert świąteczny „Betlejem jest w nas”

„Betlejem jest w nas” – pod takim hasłem uczniowie Szkoły Podstawowej w Osowie zorganizowali 6 stycznia, już po raz czwarty, koncert świąteczny poprzedzony Orszakiem Trzech Króli. Przygotowania do jasełek rozpoczęli już w listopadzie. Szycie strojów, budowanie scenografii, no a przede wszystkim nauka ról zajęła im długie, ale za to bardzo owocnie spędzone godziny. Efekt docenili gromkimi oklaskami, licznie zgromadzeni na koncercie rodzice uczniów i mieszkańcy Osowa. Wszyscy spotkali się o godz. 15.00 w miejscowym kościele na krótkim nabożeństwie, by następnie wyruszyć, w rytm kolęd granych przez Orkiestrę Dętą z Osowa, w Orszaku prowadzonym przez Trzech Króli – Kacpra, Melchiora i Baltazara do miejscowego Domu Kultury. Tam po ponad godzinnym koncercie, który przeniósł słuchaczy do Groty Narodzenia w Betlejem, skosztowaliśmy ciast przygotowanych przez mamy i zlicytowaliśmy kilka wielkoorkiestrowych fantów, w związku ze zbliżającym się 26 finałem WOŚP.

 ŻYCZENIASubmit News Submit Article Visit our Forum 
ROK SZKOLNY 2017_2018

 SZKOLNA WIGILIA 2017Submit News Submit Article Visit our Forum 
ROK SZKOLNY 2017_2018

W ostatnim dniu przed przerwą świąteczną społeczność naszej szkoły spotyka się, by uczcić pamiątkę Bożego Narodzenia. Jest to szczególny dzień, gdyż gromadzi razem wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły. Oliwia przeczytała fragment Pisma Świętego, a Pani Dyrektor szkoły przekazała zgromadzonym swe życzenia oraz refleksje związane z tajemnicą Bożego Narodzenia. Przy melodii kolęd wszyscy łamali się opłatkiem. Roziskrzona choinka, niepowtarzalny, świąteczny wystrój klas, spożywanie tradycyjnych wigilijnych potraw, wspólne kolędowanie wprawiają wszystkich w świąteczny nastrój. Tę ciepłą, świąteczną atmosferę wzbogaca organizowany co roku „Koncert kolęd i pastorałek”. Dzięki naszym młodym artystom przenosimy się w magiczny czas zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, napełnieni radością oraz wzbogaceni w przeżycia, do których wracamy wspomnieniami.

 Gwiazdki, czyli GwiżdżeSubmit News Submit Article Visit our Forum 
ROK SZKOLNY 2017_2018

Uczniowie naszej szkoły pradawną tradycję kaszubską chodzenia Gwiazdki, czyli Gwiżdży, w okresie przedświątecznym podtrzymują już od kilku lat. Nie inaczej było i w tym roku. Klasa piata wspólnie ze swoją nauczycielką języka kaszubskiego, panią Wiolettą Stoltmann odwiedziła mieszkańców Osowa i Osówka.  Cieszy fakt, że uczniowie z takim entuzjazmem co roku podejmują się zadania przygotowania i chodzenia Gwiazdki, że chętnie kultywują stare zwyczaje kaszubskie. Dzieci w przebraniach anioła, kozy, gwiżdża, gwiazdki, bociana i policjanta  byli radośnie i wesoło przyjmowani przez mieszkańców. W każdym odwiedzonym domu zaprezentowali krótki program w języku kaszubskim oraz złożyli domownikom świąteczne i noworoczne życzenia. Występy budziły podziw mieszkańców, którzy nagradzali małych aktorów brawami oraz hojnie ich obdarowywali.

 KONCERT KOLĘD zespołu FokusSubmit News Submit Article Visit our Forum 
ROK SZKOLNY 2017_2018

Czwartek 21 grudnia obfitował w naszej szkole w muzyczne, a właściwie kolędowe akcenty. Najpierw odbył się I Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek, a później poszliśmy do Domu Kultury na koncert kolęd w wykonaniu muzyków z zespołu „FUCUS”. Miłośnikom muzyki kaszubskiej grupa z Wejherowa jest świetnie znana z wielu piosenek inspirowanych m.in. folklorem irlandzkim. W bogatym repertuarze zespołu znajdują się nie tylko szanty i pieśni morskie, ale jak się okazało, także wiele kolęd i pastorałek, które mieliśmy okazję wspólnie z nimi zaśpiewać. Uczniowie pomogli muzykom w sekcji rytmicznej i mieli z tego tytułu wielką frajdę. Gromkim oklaskom nie było końca.

Strona 3 z 56 < 1 2 3 4 5 6 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
DLA UCZNIA
LIGA ZADANIOWA
=========
PRAWA I OBOWIĄZKI
=========
PODRĘCZNIKI I PROGRAMY
=========
KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO
=========
E- PODRĘCZNIKI
=========
WYMAGANIA EDUKACYJNE
=========
TESTY I SPRAWDZIANY
=========
GRY I ZABAWY EDUKACYJNE
GRY
LINKI
LINKI MALUCHÓW
=========

INFORMATYKA
PROGRAMY
KONKURSY
PORTALE EDUKACYJNE
NASZE PRACE PROGRAMUJEMY
MATEMATYKA

PORTALE EDUKACYJNE
PLASTYKA
KONKURSY PLASTYCZNE 2017_18

RUCH DROGOWY
KARTA ROWEROWA

TESTY

PRZYGOTUJ SIĘ I SPRAWDŹ

DLA NAUCZYCIELI
E-PODRĘCZNIKI

SPIS PORTALI EDUKACYJNYCH

SPIS PORTALI EDUKACYJNYCH 1

10 PRZYKAZAŃ UCZNIOWSKICH DLA NAUCZYCIELI

KALENDARIUM
WEJDŹ I ZOBACZ
ZESPÓŁ SZKÓŁ W KARSINIE

DOBRE PROGRAMY

SZLIFUJ SWÓJ ANGIELSKI

GMINA KARSIN

OSP KARSIN

SZKOŁA PODSTAWOWA OSOWO
   Powered by v6.01.6 © 2003-2005
Comstock by:
878749 Unikalnych wizyt   

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | atakujeokazje.pl | frmode.eu