SZKOŁA PODSTAWOWA OSOWO
  Welcome to: SZKOŁA PODSTAWOWA OSOWO [Guest] STRONA GŁÓWNASZUKAJWYSZUKIWARKIDANE ADRESOWE
Sierpień 15 2018 09:34:35  
Nawigacja
Z HISTORII WSI I SZKOŁY
GRONO PEDAGOGICZNE
PUBLIKACJE
LINKI
REKRUTACJA PRZEDZKOLE 2016/2017
SZKOŁA W RUCHU
DANE ADRESOWE
DOKUMENTY DLA RODZICÓW
INFORMATYKA - PROGRAMY
PLASTYKA 2017
KONKURSY INFORMATYCZNE
PROGRAMOWANIE KODOWANIE
NASZE PRACE SCRATCH
PORTALE EDUKACYJNE MATEMATYKA
BIBLIOTEKA

Test
NASZE PROJEKTY
AKADEMIA MOŻLIWOŚCI
PROGRAMUJEMY Z BALTIM

OWOCE WARZYWA W SZKOLE
MLEKO W SZKOLE
DLA RODZICA
ZEBRANIA Z RODZICAMI

DOKUMENTY DLA RODZICÓW

RADA RODZICÓW SZKOŁY

WYKAZ PODRĘCZNIKÓW

DARMOWE PODRĘCZNIKI

REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLA

WYPRAWKA SZKOLNA

REGULAMIN KORZYSTANIA Z SZAFEK

PRAWA I OBOWIĄZKI RODZICÓW

EUROPEJSKA KARTA PRAW I OBOWIĄZKÓW RODZICÓW

KATALOG RODZICIELSKICH ZACHOWAŃ

DLA RODZICA

PRZYDATNE ADRESY

PUBLIKACJE DLA RODZICÓW

LINKI

WITAJ
 
 

 

 RKRUTACJA DO PRZEDSZKOLASubmit News Submit Article Visit our Forum 
ROK SZKOLNY 2017_2018
DOKUMENTY DO REKRUTACJI DZIECI

DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO I PUNKTU PRZEDSZKOLNEGO

W 2018/2019

 REKOLEKCJE 2018Submit News Submit Article Visit our Forum 
ROK SZKOLNY 2017_2018

 PRZEJŚCIE NA EMERYTURĘSubmit News Submit Article Visit our Forum 
ROK SZKOLNY 2017_2018

Uroczystość szkolna z okazji przejścia na emeryturę pani Bernadety Miszke

20 lutego odbyła się w naszej szkole niecodzienna uroczystość. Na emeryturę przeszła pani Bernadeta Miszke, która pracowała w naszej szkole od 1989 roku.

Św. Jan Paweł II powiedział: „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest, nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”
Pani  Benia takim właśnie jest człowiekiem, pracowita, sumienna, otwarta, radosna, a przede wszystkim serdeczna. Z uśmiechem wykonywała swoje obowiązki sprzątaczki, kucharki i nie tylko, bowiem starała się być również mamą i babcią dla wszystkich dzieci uczących się w szkole. Swoją pracę wykonywała z wielką odpowiedzialnością i zaangażowaniem służąc drugiemu człowiekowi i niezależnie od tego co działo się dookoła, dla niej zawsze najważniejsze były podstawowe  zasady, a mianowicie sumienność i pełne zaangażowanie w wykonywaną pracę, pomoc innym i dobre serce.

Podziękowania za lata poświęcenia, za  trud włożony w pracę, za lojalność  oraz za troskę o dobre imię szkoły i działania dla jej pożytku złożyli Wójt Gminy Karsin Roman Brunke, przewodniczący ZNP w Karsinie Robert Bal, przedstawiciele Rady Rodziców, nauczyciele i dzieci Szkoły Podstawowej w Osowie.

Pani Beni życzymy wielu lat w zdrowiu oraz dużo czasu na realizację swoich pasji i marzeń, których do tej pory nie mogła zrealizować. Bowiem, kiedy kończy się jeden etap, zaczyna się drugi – inny i na początku drogi nieznany. Niech więc ten kolejny etap w życiu będzie przepełniony radością i szczęściem.

 REKOLEKCJE WIELKOPOSTNESubmit News Submit Article Visit our Forum 
ROK SZKOLNY 2017_2018

W dniach 21-23 lutego 2018 roku w szkole organizowane są rekolekcje wielkopostne.

Rozpoczynają się codziennie Mszą św. w kościele o godzinie 8.00, następnie zajęcia w szkole do godziny 11.30. Prosimy, aby dzieci miały piórniki, klej i nożyczki.

Dzieci z klasy „0” mogą brać udział we Mszy św. razem z rodzicem- jeżeli nie pójdą do kościoła mają zajęcia w szkole .

Odwóz dzieci do Zamościa o godzinie 11.30

 ZAWODY W PIŁKĘ RĘCZNĄSubmit News Submit Article Visit our Forum 
ROK SZKOLNY 2017_2018

15 lutego odbyly sie gminne Zawody w piłkę ręczną. Nasze druzyny dzielnie walczyly ze szkolami z Wiela i Karsina.
Druzyna chłopców zajela III miejsce Gratulacje!
Dziewczynki zajely I miejsce i awansowaly na zawody powiatowe w Lipuszu. TRZYMAMY KCIUKI!

 FERIE 2018 Warsztaty we WdzydzachSubmit News Submit Article Visit our Forum 
ROK SZKOLNY 2017_2018

Warsztaty bożonarodzeniowe i zwiedzanie Skansenu we Wdzydzach Kiszewskich

Chociaż Gromniczna już za progiem i czas bożonarodzeniowy pomalutku odchodzi, my postanowiliśmy pozostać jeszcze chwilę w tym klimacie i drugiego dnia ferii pojechaliśmy do Wdzydz Kiszewskich. Tam w Skansenie czekały na nas panie z warsztatami bożonarodzeniowymi. Dowiedzieliśmy się, jak to naprawdę z choinką bywało na kaszubskich wsiach, jak wyglądali kolędnicy, jak się do swoich ról przygotowywali, no i wreszcie, co takiego Kaszubi wieszali na choince. Pomimo braku pięknych szklanych bombek, ówczesne drzewka danowé też były piękne i pełne symboliki. Po części warsztatowej poszliśmy zwiedzać skansen. Nasz przewodnik, pan Wojciech Myszk opowiedział wiele ciekawych historii o zwyczajach i życiu Kaszubów ponad sto lat temu. Skłoniło to uczniów do refleksji na temat komfortu życia dawniej i dziś.

 Na zôpùstë pieczemë chrustë.Submit News Submit Article Visit our Forum 
ROK SZKOLNY 2017_2018

Na zôpùstë pieczemë chrustë.

Od Trzech Króli aż do zapustów trwa na Kaszubach karnawał. Jest to okres hucznych zabaw tanecznych, kończących się w ostatki, których kulminacja przypada w zapustny wtorek. Dawniej w zapusty piekło się placki (plińce). Nawet najbiedniejsi jedli w tym dniu mięso. Według przysłowia "Chto w zapustë nie je miãsa, tego mëgi (komary) òb lato zjedzą". Tańczono bez umiaru; "zapustni tuńc, zdrowia kuńc". Dbając o starą i piękną tradycję postanowiliśmy w naszej szkole również hucznie uczcić koniec karnawału, a tym samym koniec semestru. Przygotowaliśmy się do tego solidnie. Najpierw trzecioklasiści w ramach lekcji języka kaszubskiego, przygotowali przepis na chruściki i wspaniale wyrobili ciasto, by potem ich koledzy z klasy drugiej i piątej mogli je rozwałkować i uformować  na chruściki. Zajadaliśmy się nimi do syta podczas balu przebierańców, wesołych zabaw i konkursów. Teraz nadchodzi Wielki Post, cisza i spokój. W Popielec posypujemy głowy popiołem, żałując za popełnione grzechy i otrzymując ich odpuszczenie.

 

 PLAN FERII ZIMOWYCH 2018Submit News Submit Article Visit our Forum 
ROK SZKOLNY 2017_2018
PLAN FERII ZIMOWYCH 2018

 

 Dnia Babci i DziadkaSubmit News Submit Article Visit our Forum 
ROK SZKOLNY 2017_2018

„Babcia od samego rana chodzi tak uradowana, bo do wnucząt jedzie na występy, dziadek ma szczęśliwe oczy…”

Z okazji Dnia Babci i Dziadka 21 stycznia 2018 r. w Domu Kultury odbyło się uroczyste przedstawienie pt. „Mam talent” połączone z poczęstunkiem. Uroczystość przygotowali uczniowie klas I-III. Nie mogło zabraknąć najmłodszych uczniów naszej szkoły: dzieci z przedszkola i zerówki. Maluszki przygotowały dla swoich kochanych dziadków piosenki i wierszyki, które zaprezentowały podczas wspólnego występu. Uczniowie klas I-III w przedstawieniu „Mam talent” pokazali swoje talenty recytatorskie oraz muzyczne. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Nie zabrakło uśmiechu, oklasków i wzruszenia. Na koniec wszystkie dzieci zaśpiewały gromkie „Sto lat” i każdy wręczył własnoręcznie wykonaną laurkę z życzeniami. Po części artystycznej zaproszono babcie i dziadków na poczęstunek przygotowany przez Dom Kultury. Życzymy każdej babci i każdemu dziadkowi radości na każdy dzień. Do zobaczenia za rok!

 SPOTKANIE ZE SZTUKĄ wycieczkaSubmit News Submit Article Visit our Forum 
ROK SZKOLNY 2017_2018

Dzisiejszy dzień pod hasłem: SPOTKANIE ZE SZTUKĄ spędziliśmy w Gdańsku.

W obecnych czasach nauka, poszerzanie horyzontów i rozwój zainteresowań, nie ograniczają się już tylko i wyłącznie do szkolnych klas, ale coraz częściej przybierają nietypowe formy. Przykładem takich zajęć są tzw. lekcje muzealne, czyli zajęcia prowadzone bezpośrednio w muzeach, galeriach i centrach kultury np. teatrze. Poprzez aktywne uczestnictwo w nich uczniowie mają okazję odwiedzić niezwykle ciekawe miejsca, lepiej zapamiętują zdobytą wiedzę oraz uczą się praktycznego jej zastosowania.

Realizując zadania dydaktyczne, mając na uwadze uatrakcyjnienie zdobywania wiedzy przez nasze dzieci i młodzież zorganizowaliśmy wyjazd do Gdańska.

W ramach projektu Akademia Możliwości realizowanego ze środków unijnych pokryliśmy koszty transportu, biletów oraz posiłku dla 40 uczniów klas III-VII.

Uczestniczyliśmy w musicalu „Okruchy Życia – Anioły są wśród nas…”, w którym głównymi aktorami są… dzieci z całej Polski!

Przepiękna opowieść o przyjaźni, zaufaniu i urzekające utwory muzyczne oraz świetlne efekty specjalne sprawiły, że musical pozostanie na długo w sercach każdego.

Historia nauczyciela Tomka, który walczy ze słabościami swoich uczniów, zmieniającego postrzeganie świata młodych ludzi, a także sylwetki wielu bohaterów sprawią, że każdy mógł odnaleźć w tej historii cząstkę siebie. Wzruszająca fabuła daje do myślenia.

Ponadto korzystając z wyjazdu byliśmy w Muzeum Narodowym w Oddziale Sztuki Dawnej w Gdańsku.

Uczniowie klas III – V uczestniczyli w zajęciach warsztatowych: „W pracowni dawnego artysty”. Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się m.in.:, Co znajdziemy w pracowni artysty malarza? Kim jest artysta? Co trzeba było zrobić żeby dawniej stworzyć obraz? Poszukiwali również obrazu, na którym została przedstawiona pracownia artysty, a na koniec sami próbowali zostać artystami!

Natomiast uczniowie klas VI – VII uczestniczyli w zajęciach warsztatowych: „Pod skrzydłami Memlinga”, poświęconych jednemu z najcenniejszych dzieł sztuki znajdujących się w polskich zbiorach „Sąd Ostateczny” Hansa Memlinga.

Po poznaniu burzliwej i niezwykłej historii tryptyku. Uczniowie zostali podzieleni na grupy. Zadaniem uczestników było wykonanie kreatywnej pracy plastycznej techniką kolażu własnych wersji „Sądu Ostatecznego”.

Uczniom jak również nauczycielom dzień ten pełen wrażeń i doznań kulturalnych bardzo się podobał.

 II miejsce w Konkursie Kolęd Wielojęzycznych w StężycySubmit News Submit Article Visit our Forum 
ROK SZKOLNY 2017_2018

II miejsce w Konkursie Kolęd Wielojęzycznych w Stężycy

W piątek 19 stycznia ośmioro uczniów z naszej szkoły wzięło udział w V Rejonowym Konkursie Piosenek i Kolęd Wielojęzycznych w Stężycy. Kaszubską kolędę „W trąbë grają anieli z nieba”, z młodymi wokalistami przygotowała nauczycielka języka kaszubskiego, Wioletta Stoltmann.  Członkowie zespołu wokalnego w składzie: Julia Winczewska, Patrycja Labuda, Izabela Czapiewska i Alicja Ossowska z kl. IV oraz Marta Ossowska, Jan Brzeziński, Michał Czapiewski i  Oskar Michalski z kl. V wywalczyli bardzo wysokie II miejsce. W swojej kategorii pokonali aż osiem innych zespołów. Jury podkreśliło muzykalność, wyraz artystyczny oraz radość z jaką nasi uczniowie zaprezentowali swoją kolędę. Zachęceni tegorocznym sukcesem na pewno przygotujemy się do kolejnych zmagań w konkursie kolęd wielojęzycznych w Stężycy.

Strona 3 z 56 < 1 2 3 4 5 6 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
DLA UCZNIA
LIGA ZADANIOWA
=========
PRAWA I OBOWIĄZKI
=========
PODRĘCZNIKI I PROGRAMY
=========
KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO
=========
E- PODRĘCZNIKI
=========
WYMAGANIA EDUKACYJNE
=========
TESTY I SPRAWDZIANY
=========
GRY I ZABAWY EDUKACYJNE
GRY
LINKI
LINKI MALUCHÓW
=========

INFORMATYKA
PROGRAMY
KONKURSY
PORTALE EDUKACYJNE
NASZE PRACE PROGRAMUJEMY
MATEMATYKA

PORTALE EDUKACYJNE
PLASTYKA
KONKURSY PLASTYCZNE 2017_18

RUCH DROGOWY
KARTA ROWEROWA

TESTY

PRZYGOTUJ SIĘ I SPRAWDŹ

DLA NAUCZYCIELI
E-PODRĘCZNIKI

SPIS PORTALI EDUKACYJNYCH

SPIS PORTALI EDUKACYJNYCH 1

10 PRZYKAZAŃ UCZNIOWSKICH DLA NAUCZYCIELI

KALENDARIUM
WEJDŹ I ZOBACZ
ZESPÓŁ SZKÓŁ W KARSINIE

DOBRE PROGRAMY

SZLIFUJ SWÓJ ANGIELSKI

GMINA KARSIN

OSP KARSIN

SZKOŁA PODSTAWOWA OSOWO
   Powered by v6.01.6 © 2003-2005
Comstock by:
902161 Unikalnych wizyt   

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | fashiontrends.icu | frmode.eu