[ STRONA GŁÓWNA ˇ SZUKAJ ˇ WYSZUKIWARKI ˇ DANE ADRESOWEPaździernik 19 2019 00:56:33 ]
{ Nawigacja }
DOKUMENTY
GRONO PEDAGOGICZNE
REKRUTACJA PRZEDZKOLE
DANE ADRESOWE
Z HISTORII WSI I SZKOŁY
PUBLIKACJE
LINKI
WYBIERAMY KSIĄŻKI 2018 ankieta
_ _
{ BIBLIOTEKA }

Test
_ _
{ PROJEKTY }
 
PROGRAMUJEMY Z BALTIM
 
 

PROGRAM DLA SZKÓŁ
_ _
{ DLA RODZICA }
ZEBRANIA Z RODZICAMI
DOKUMENTY DLA RODZICÓW
RADA RODZICÓW SZKOŁY
WYKAZ PODRĘCZNIKÓW
DARMOWE PODRĘCZNIKI
REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLA
REGULAMIN KORZYSTANIA Z SZAFEK
DLA RODZICA
PRZYDATNE ADRESY
PUBLIKACJE DLA RODZICÓW
LINKI

_ _
{ WITAJ }
_ _
{ OFERTA EDUKACYJNA SZKOŁY }
| ROK SZKOLNY 2019_20

W roku szkolnym 2019/20 dzieci i młodzież naszej szkoły mogą rozwijać swoje zainteresowania w zajęciach pozalekcyjnych:

dla kl. I - III

kl. I - Mali detektywi;
kl. II - Squla - nauka przez zabawę;
kl. III - Matematyka przez zabawę;


dla kl. IV - VIII

koło szachowe - piątek 13.10 do 13.55;
programowanie i robotyka - poniedziałek 13.10 do 13.55;
koło j. angielskiego - poniedziałek 13.10 do 13.55;
koło matematyczne - czwartek 14.50 - 15.35;
koło geograficzne - wtorek 14.00 -14.45

 

|
_ _
{ Z KSIĄŻKĄ NA START }
| ROK SZKOLNY 2019_20

Drodzy rodzice nasza biblioteka bierze udział w projekcie: „Z książką na start” – promującym czytelnictwo wśród najmłodszych. Projekt jest realizowany przez Fundację Metropolia Dzieci na terenie województwa pomorskiego i mazowieckiego.

Miłość do książek jest prezentem na całe życie.
#KochamCzytam #ZKsiążkąNaStart #METROPOLIADZIECI

ZAPRASZAMY DO BIBLIOTEKI

|
_ _
{ UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO }
| ROK SZKOLNY 2019_20

2 września rozpoczęlismy nowy rok szkolny. Mszę świętą inaugurującą nowy rok szkolny odprawił ks. proboszcz M. Wensierski. Następnie cała społeczność szkolna zebrała sie na boisku szkolnym na uroczystym apelu. Uroczystość rozpoczęliśmy odśpiewaniem hymnu narodowego. Dyr. szkoły S. Gruchała. powitała wszystkich, następnie omówiła organizację roku szkolnego, przedstawiła wychowawców klas oraz nowych nauczycieli. Samorząd szkolny, oraz grono pedagogiczne pożegnali p. W. Stoltmann, która zmieniła miejsce zatrudnienia. Samorząd szkolny w imieniu wszystkich uczniów podziękował p. W. Stoltmann za jej zaangażowanie i poświecony czas w ich dotychczasową edukację. Również nauczyciele wyrazili słowa podziękowań, za wspaniałą współpracę i koleżeństwo. Nastepnie uczniowie wraz z nauczycielami udali się do klas.

 

|
_ _
{ ZESTAW PODRĘCZNIKÓW NA ROK SZKOLNY 2019_20 }
|

ZESTAW PODRĘCZNIKÓW NA ROK SZKOLNY 2019_20

|
_ _
{ ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019 }
| Rok szkolny 2018_2019

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

|
_ _
{ PODSUMOWANIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019 }
| Rok szkolny 2018_2019

PODSUMOWANIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

|
_ _
{ DZIEŃ DZIECKA OTWARCIE PLACU }
| Rok szkolny 2018_2019

Otwarcie nowego placu rekreacyjno – sportowego „Dębowy Zakątek”
w Osowie połączone z obchodami Dnia Dziecka

Na ten dzień społeczność Szkoły Podstawowej w Osowie czekała z wielką niecierpliwością. 31 maja, przy okazji obchodów Dnia Dziecka, oddano do użytku dzieci i mieszkańców Osowa nowy plac rekreacyjno – sportowy „Dębowy Zakątek” (nazwa zaczerpnięta od „dębu niepodległości” posadzonego w tym miejscu na pamiątkę obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w V 2018 r.).  Na realizację tego zadania szkoła, przy wsparciu gminy Karsin, uzyskała dofinansowanie w kwocie 30 000 zł z Fundacji Banku Gospodarstwa Krajowego im. I.K. Steczkowskiego,  w ramach projektu „Moja Mała Ojczyzna”. Projekt, którego celem było  aktywizowanie społeczności lokalnej do działania na rzecz budowania dobra wspólnego w środowisku lokalnym, zagospodarowania przestrzeni publicznej, poprawy jej estetyki, funkcjonalności i modernizacji napisały Sylwia Gruchała Więsierska i Ewa Plata. „Zależało nam, aby przekształcić tą nieużytkowaną dotąd przestrzeń                           w atrakcyjne miejsce, które integruje, skłania do rozmów, daje możliwość różnych form wypoczynku i relaksu” – mówi Sylwia Gruchała Więsierska, dyrektor SP w Osowie. Dziś z wielką satysfakcją stwierdzamy, że cel został osiągnięty. Dzięki zaangażowaniu rodziców, dziadków i druhów strażaków  i lokalnych przedsiębiorców udało się zbudować altankę i posadzić świerki, które w ramach współpracy przekazało Nadleśnictwo               w Kościerzynie. Zakupiono też ławki i stoły. Powstał w ten sposób niebanalny plac rekreacyjny, ogólnodostępny z takimi urządzeniami jak: piłkarzyki, stół do tenisa stołowego, stół do gry w warcaby i szachy, ścianka kółko i krzyżyk, tor przeszkód z opon.

Uroczystego poświęcenia tego miejsca dokonał ks. proboszcz Mirosław Wensierski w obecności wójta Gminy Karsin Romana Brunke, zaproszonych gości oraz rodziców i dzieci. Pani dyrektor Sylwia Gruchała Więsierska imiennie podziękowała wszystkim, którzy mieli jakikolwiek wkład w powstanie tego placu, a uczniowie nagrodzili ich pamiątkowymi kubkami z wizerunkiem szkoły.

Podczas uroczystego otwarcia terenu zaplanowano atrakcje, m.in. mecz siatkarski nauczyciele – uczniowie, dmuchane zamki, zajęcia taneczne w rytmie zumby, ognisko, kiełbaski, grochówkę, słodki poczęstunek. Spontanicznie doszło także do krótkiego meczu w tenisa stołowego między wójtem a proboszczem.

Wszystkich mieszkańców zachęcamy do aktywności sportowo – rekreacyjnej w „Dębowym Zakątku”.

 

|
_ _
{ KONKURS SZLAKIEM POLSKICH LEGEND }
| Rok szkolny 2018_2019

 Eksperci od legend już wyłonieni!

Znamy już wyniki szkolnego konkursu „Szlakiem polskich legend”. Składał się on z dwóch części – jedna to konkurs czytelniczy zakończony testem z legend, które znalazły się na liście wybranych tekstów, drugi natomiast przybrał formę plastyczną – uczniowie mieli za zadanie zilustrować wybraną legendę dowolną techniką. W ten sposób zostawiliśmy naszym podopiecznym pole dla ich kreatywności.

W konkursie plastycznym podium prezentuje się następująco:

 I miejsce – Helena Bocheńska (kl. I)

 II miejsce – Alan Lepak (kl. IV)

 III miejsce – Dominik Ziolkowski (kl. I)

W konkursie czytelniczym natomiast nasi młodzi znawcy legend mieli już nieco trudniejsze zadanie, dlatego że pytania na teście były naprawdę szczegółowe, więc należało przeczytać legendy nad wyraz uważnie. Tym bardziej gratulujemy zwycięzcom!

W kategorii klas I – III są to:

 I miejsce – Julia Labuda (kl. II)

 II miejsce – Zofia Bernady (kl. III)

 III miejsce – Helena Bocheńska (kl. I), Julia Czapiewska (kl. II) oraz Barbara Ossowska (kl. II)

 Natomiast wśród uczniów z klas IV – VI zwycięzcami zostali:

 I miejsce – Julia Winczewska (kl. V)

 II miejsce – Michał Szulc (kl. IV)

 III miejsce – Filip Winczewski (kl. IV)

 Wielkie brawa za ambicję i zainteresowanie polską literaturą!

|
_ _
{ Nasze zajęcia plastyki i techniki }
| Rok szkolny 2018_2019

Ręcznie zrobiony prezent na Dzień Matki - najpiękniejszy podarunek od serca!

Z okazji Dnia Matki przygotowaliśmy własnorecznie ekologiczne torby na zakupy oraz pudełka z filcu - pudełko na biżuterię, na drobiazgi, listy, rachunki czy inne drobiazgi.

Uczniowie przekonali się, że upominek dla mamy to nie tylko pójscie na łatwiznę i zakupienie gotowego prezentu  lecz ręcznie robiony prezent ma wielką moc!

Podczas naszych zajęć rozwijamy zainteresowania i ciekawość techniczną uczniów oraz pomysłowość i twórczość, poszukiwania inspiracji i nietypowych rozwiązań. Na zajeciach staramy się wykorzystać praktyczne umiejętności dzieci. Stawiamy też na ekologię. Kształcimy umiejętności praktycznego wykorzystania materiałów i przedmiotów już niepotrzebnych – rozwijamy świadomość ekologiczną.

|
_ _
{ Zielone lekcje, czyli żywe ptaki w szkole }
| Rok szkolny 2018_2019

Zielone lekcje, czyli żywe ptaki w szkole

Czy sowa to mądra głowa? Co to jest ptasi móżdżek? Czy sokół ma sokoli wzrok? Na te i inne pytania dzieci poznały odpowiedzi dzięki wspaniałemu pokazowi żywych ptaków, który odbył się 24 maja w naszej szkole. Odwiedzili nas Flick - sokół wędrowny, puchacz -Hugo i prześliczna puszysta płomykówka - Fiona. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały opowieści o zwyczajach ptaków i nie bały się ich potrzymać ani pogłaskać. Na koniec każde dziecko miało możliwość zrobienia sobie zdjęcia z sową Fioną na ramieniu.

|
_ _
{ XLVIII Konkurs Recytatorski Literatury Kaszubskiej "Rodnô Mòwa” }
| Rok szkolny 2018_2019

XLVIII Konkurs Recytatorski Literatury Kaszubskiej "Rodnô Mòwa”

7 recytatorów w trzech grupach wiekowych wzięło udział w gminnych eliminacjach 48. Konkursu Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej "Rodnô Mòwa", które odbyły się 9 maja w Szkole Podstawowej w Karsinie.

Naszą szkołę reprezentowało aż 6 recytatorów: Julia Labuda i Barbara Ossowska z klasy II, Julia Winczewska, Alicja Ossowska i Kacper Popielas z klasy V oraz Kasia Breszka z klasy VII. Piękne wykonania wierszy i prozy kaszubskiej zachwyciły jury w składzie: Justyna Piekarska, Maria Bal i Iwona Seweryn, które po trudnych naradach postanowiły nagrodzić następujących recytatorów:

Kategoria klasy I – III

I miejsce – Julia Labuda SP Osowo

II miejsce – Barbara Ossowska SP Osowo

Kategoria klasy IV – VI

I miejsce – Julia Winczewska SP Osowo

II miejsce – Wojciech Wojak SP Karsin

III miejsce – Alicja Ossowska SP Osowo

Wyróżnienie – Kasper Popielas SP Osowo

Kategoria klasy VII – VIII i gimnazjum

I miejsce – Katarzyna Breszka SP Osowo

Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe oraz gadżety ufundowane przez organizatorów, a na  wszystkich czekał  słodki poczęstunek.

Powiatowe eliminacje 48. Konkursu Literatury Kaszubskiej „Rodnô Mòwa” odbyły się w 15 maja w Kościerzynie, podczas których naszą gminę reprezentowały uczennice z Osowa: Julia Labuda (wywalczyła wyróżnienie), Barbara Ossowska, Julia Winczewska (również wyróżnienie) i Katarzyna Breszka. GRATULUJEMY I JESTEŚMY DUMNI, ŻE MAMY W NASZEJ SZKOLE TAKICH RECYTATORÓW!!!

|
_ _
Strona 2 z 64 < 1 2 3 4 5 > >>
{ Logowanie }
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
_ _
{ DLA UCZNIA }
KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO
=========
WYMAGANIA EDUKACYJNE
=========
TESTY I SPRAWDZIANY
=========
GRY I ZABAWY EDUKACYJNE
GRY
LINKI
LINKI MALUCHÓW
=========

_ _
{ INFORMATYKA }
PROGRAMY
KONKURSY
PORTALE EDUKACYJNE
NASZE PRACE PROGRAMUJEMY
_ _
{ MATEMATYKA }

PORTALE EDUKACYJNE
_ _
{ PLASTYKA }
KONKURSY PLASTYCZNE

_ _
{ RUCH DROGOWY }
BRD

KARTA ROWEROWA

TESTY

PRZYGOTUJ SIĘ I SPRAWDŹ

_ _
{ NAUCZYCIEL }
E-PODRĘCZNIKI

SPIS PORTALI EDUKACYJNYCH

10 PRZYKAZAŃ UCZNIOWSKICH DLA NAUCZYCIELI

_ _
{ KALENDARIUM }
_ _
{ ZOBACZ }
ZESPÓŁ SZKÓŁ W KARSINIE

DOBRE PROGRAMY

SZLIFUJ SWÓJ ANGIELSKI

GMINA KARSIN

OSP KARSIN

_ _

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | fashiontrends.icu | frmode.eu