SZKOŁA PODSTAWOWA OSOWO
  Welcome to: SZKOŁA PODSTAWOWA OSOWO [Guest] STRONA GŁÓWNASZUKAJWYSZUKIWARKIDANE ADRESOWE
Sierpień 15 2018 09:34:16  
Nawigacja
Z HISTORII WSI I SZKOŁY
GRONO PEDAGOGICZNE
PUBLIKACJE
LINKI
REKRUTACJA PRZEDZKOLE 2016/2017
SZKOŁA W RUCHU
DANE ADRESOWE
DOKUMENTY DLA RODZICÓW
INFORMATYKA - PROGRAMY
PLASTYKA 2017
KONKURSY INFORMATYCZNE
PROGRAMOWANIE KODOWANIE
NASZE PRACE SCRATCH
PORTALE EDUKACYJNE MATEMATYKA
BIBLIOTEKA

Test
NASZE PROJEKTY
AKADEMIA MOŻLIWOŚCI
PROGRAMUJEMY Z BALTIM

OWOCE WARZYWA W SZKOLE
MLEKO W SZKOLE
DLA RODZICA
ZEBRANIA Z RODZICAMI

DOKUMENTY DLA RODZICÓW

RADA RODZICÓW SZKOŁY

WYKAZ PODRĘCZNIKÓW

DARMOWE PODRĘCZNIKI

REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLA

WYPRAWKA SZKOLNA

REGULAMIN KORZYSTANIA Z SZAFEK

PRAWA I OBOWIĄZKI RODZICÓW

EUROPEJSKA KARTA PRAW I OBOWIĄZKÓW RODZICÓW

KATALOG RODZICIELSKICH ZACHOWAŃ

DLA RODZICA

PRZYDATNE ADRESY

PUBLIKACJE DLA RODZICÓW

LINKI

WITAJ
 
 

 

 SZKOLNY ETAP KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO DLA KLAS IIISubmit News Submit Article Visit our Forum 
ROK SZKOLNY 2017_2018

SZKOLNY ETAP KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO DLA KLAS III

Dnia 30 listopada odbył się pierwszy etap szkolnego V Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego dla klas III. Konkurs miał formę pisemną i zawierał dyktando pt. „Szaruga jesienna”. Drugi etap odbył się 1 marca i podobnie jak pierwszy składał się z dyktanda
pt. „Ptasia stołówka”. Uczestnicy wykazali się bardzo dobrą znajomością podstawowych zasad ortograficznych jak i ich praktycznym zastosowaniem. Podczas pisania byli bardzo skoncentrowani, aby nie popełnić błędów. Teksty nie należały do najłatwiejszych, jednak mali mistrzowie doskonale poradzili sobie z nimi zdobywając wysoką punktację. Niestety zabrakło kilku punktów, aby wziąć udział w etapie wojewódzkim. Jednak uczniowie doskonale pamiętają, że „TRENING CZYNI MISTRZA”. Każdy uczestnik otrzymał dyplom oraz upominek. Gratulujemy sukcesów!

A oto wyniki:

I miejsce – Aleksander Klaman   95,5%

II miejsce – Kacper Michalski  91%

III miejsce – Michał Szulc  87%

Wyróżnienie – Natalia Bławat i Filip Winczewski  

 Warsztaty pieczenia chlebaSubmit News Submit Article Visit our Forum 
ROK SZKOLNY 2017_2018

Warsztaty pieczenia chleba - 12.04.2018. Uczniowie klasy drugiej i trzeciej w ramach zajęć z języka kaszubskiego wybrali się na warsztaty pieczenia chleba w Swornegaciach. Wycieczka odbyła się 11 kwietnia. Z radością i pełni zapału do kulinarnych potyczek przyjechaliśmy do Wiejskiego Domu Kultury. Prowadzący bardzo serdecznie nas powitali i zaprosili do wspólnej pracy. Każdy z uczestników miał swoje miejsce pracy, gdzie według przepisu wykonywał żytnio-pszenny Chleb Sworzyński. Okazało się, iż pieczenie chleba to niełatwa sprawa. Należy włożyć wiele wysiłku, aby dobrze wygnieść ciasto chlebowe. W oczekiwaniu na wyrośniecie ciasta wysłuchaliśmy prelekcji na temat historii chleba, a także okazywania szacunku za ten dar Boży. Następnie udaliśmy się z formami do nagrzanego pieca. Świeże i pachnące bochenki zabraliśmy ze sobą do domu. Mali kucharze otrzymali certyfikaty „Małego Piekarza”. Uczniowie zachwyceni wycieczką zadeklarowali, że będą piec w domu również chlebki. Zdjęcia można również obejrzeć na stronie internetowej: http://www.gokchojnice.pl/swornegacie/aktualnosci/5723/niecodzienne-warsztaty/

 ŚNIADANIE WIELKANOCNE 2018Submit News Submit Article Visit our Forum 
ROK SZKOLNY 2017_2018

 Tydzień Uprzejmości 2018Submit News Submit Article Visit our Forum 
ROK SZKOLNY 2017_2018

W dniach 19 – 23 marca 2018 r. zorganizowaliśmy w naszej szkole pierwszą edycję Szkolnego Tygodnia Uprzejmości pod hasłem „Bądź kulturalny przyjacielu, niekulturalnych jest tak wielu”.

Przedsięwzięcie to miało na celu uwrażliwienie uczniów na podstawowe zasady kulturalnego zachowania w różnych sytuacjach życiowych, utrwalenie takich wartości jak wychowanie, podkreślenie szacunku dla języka  ojczystego, oraz ustalenie zwrotów i form grzecznościowych.

W realizację zaangażowali się wszyscy uczniowie i nauczyciele. Przeprowadzono zajęcia mówiące o tym, jakimi wartościami należy się kierować, by szkoła była miejscem kulturalnym i przyjaznym.

Tydzień Uprzejmości rozpoczęliśmy w poniedziałek 19 marca. Tego dnia przypomnieliśmy zasady zachowania pod hasłem: „Uprzejmość dawana innym wraca do nas”. „Jestem uprzejmy dla moich kolegów z klasy oraz starszych i młodszych kolegów z innych klas”. W tym dniu każda klasa wykonała swój własny kodeks uprzejmości i zaprezentowała go na drzwiach swojej klasy od strony korytarza.

We wtorek: „Proszę, przepraszam, dziękuję – to nic nie kosztuje, a skutkuje” w tym dniu zwracaliśmy uwagę na używanie „magicznych słów”, które sprawiają, że dni stają się milsze.

W środę „Z życia wzięte jak może być inaczej”

Klasa IV- VI miały za zadanie przygotować wiersz na temat: „Przeciwdziałam przemocy”

Zadanie to wykonały:

Klasa VI – Julia Brzezińska i Oliwia Grelewicz oraz klasa IV julia Winczewska

W czwartek: „ Pamiętam, że mogę pomóc innym: starszym, samotnym osobom, podzielić się tym, co mam z biedniejszym ode mnie”

W piątek: „ Dzień szkoły bez przemocy”

W czasie trwania projektu w całej szkole obowiązywały przerwy ciszy, na których uczniowie zwracali się o ton ciszej, prezentowali zasady dobrego zachowania wobec siebie, grona pedagogicznego, obsługi, używając zwrotów grzecznościowych i kulturalnych. Zachowanie uczniów w czasie przerw oceniali nauczyciele dyżurujący. W tym konkursie zwyciężyła  klasa:

Najkulturalniejszą klasą została:

Klasa II i klasa VI

Każda klasa wybierała spośród siebie KRÓLA I KRÓLOWĄ UPRZEJMOŚCI, w konkursie brały udział wszystkie klasy I – VII.

KRÓLEM I KRÓLOWĄ w Klasie zostali:

Klasa I - Julia Labuda, Julia Czapiewska i Ksawery Breszka, Jan Pepliński

Klasa II – Oliwia Żywicka i Szymon Czapiewski

Klasa III – Anna Kowalska i Michał Szulc

Klasa IV – Alicja Ossowska i Łukasz Hinca

Klasa V – Zosia Wasiniewska i Oskar Michalski

Klasa VI – Anna Gradowska, Marta Kowalska i Ksawery Zabrocki

Klasa VII -  Kacper Labuda

Na apelu szkolnym zostały wręczone dyplomy i drobne upominki. Pani Dyrektor Sylwia Gruchała – Więsierska ukoronowała królową i króla uprzejmości.

Zaginione słowa Julia Brzezińska i Oliwia Grelewicz kl. VI

Hejże wszystkim, czy Wy wiecie?

Grzecznym łatwiej jest na świecie.

Słowa wasze wiele znaczą,

Te przykłady Wam to wytłumaczą.

Gdy wylejesz sok na stole,

Lub przypadkiem szturchniesz Olę,

Mów PRZEPRASZAM,

Nic to przecież Cię nie kosztuje,

A co więcej, radość wywołuje.

Ktoś Ci coś uprzejmie poda,

Lub pomoże w ważnej sprawie,

Powiedz DZIĘKI lub DZIĘKUJĘ,

Przecież każdy na to zasługuje.

Gdy ktoś czegoś potrzebuje,

Słowo PROSZĘ nie kosztuje,

Wręcz przeciwnie zdziała cuda,

Z nim zawsze wszystko Wam się uda!

 

M. M.

 PALMY WIELKANOCNE 2018Submit News Submit Article Visit our Forum 
ROK SZKOLNY 2017_2018

Palma wielkanocna jest symbolem zmartwychwstania i nieśmiertelności duszy, zwycięstwa, ale także symbolem męki oraz odkupienia. Niedziela Palmowa przypada na tydzień przed niedzielą wielkanocną. Właśnie na tydzień przed Świętami wierni idą do kościoła poświęcić palmy,  na pamiątkę wjazdu Jezusa do Jerozolimy.

Palma wielkanocna – gałązka palmy lub wierzby bądź wiązanka żywych i suszonych roślin. W Polsce początki święcenia palm wielkanocnych sięgają XI wieku. W Wielką Sobotę palmy są palone, a popiół z nich jest używany w następnym roku, kiedy w środę popielcową ksiądz znaczy wiernym głowy popiołem. Poświęconej palmy nie wolno wyrzucić na śmietnik, kto już jej nie chce, powinien ją spalić albo zanieść do kościoła i dać księdzu na przechowanie, a potem – spalenie.

Tradycyjnie już od wielu lat w naszej szkole odbywa się konkurs na najładniejszą palmę wielkanocną. W tym roku palm było 14. Wszystkie są piękne, jury miało ogromny kłopot wybrać najładniejsze. Jako, że to konkurs więc wytypowano 4, które najbardziej się podobały. 

 POWITANIE WIOSNY 2018Submit News Submit Article Visit our Forum 
ROK SZKOLNY 2017_2018

 SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI POEZJI POLSKIEJSubmit News Submit Article Visit our Forum 
ROK SZKOLNY 2017_2018

XXXV  Konkurs Recytatorski Poezji Polskiej

Jak co roku w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski, który począwszy od etapu szkolnego zaprowadził nas do etapu powiatowego!

Dnia 13 marca odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski dla uczniów klas I-III. Sztuka recytacji to niezwykle ważny element w edukacji wczesnoszkolnej. Najmłodsi uczestnicy konkursu przygotowali się perfekcyjnie do prezentacji wybranych wierszy. Największą popularnością cieszyły się wiersze Juliana Tuwima, Jana Brzechwy, a także Doroty Gellner. Komisja jednoznacznie wyłoniła zwycięzców:

I miejsce – Anna Kowalska (kl. III)

II miejsce – Zofia Bernady (kl. III)

III miejsce – Ksawery Breszka (kl. I )oraz Natalia Bławat (kl. III)

                Podczas eliminacji etapu klas  4-6, które odbyły się 16 –go marca zwycięzcami zostali:

I miejsce-  Oliwia Laskowska (kl. VI)

II miejsce - Katarzyna Breszka (kl. VI)

III miejsceex aequo: Alicja Ossowska (kl. IV), Julia Winczewska (kl. IV), Anna Gradowska (kl.VI)

Podczas eliminacji gminnych Anna kowalska oraz Oliwia Laskowska  zajęły pierwsze miejsca, (etap 1-3 oraz etap 4-6) tym samym reprezentowały naszą szkołę podczas etapu powiatowego w Kościerzynie, podczas którego Oliwia otrzymała wyróżnienie.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom zamiłowania do recytacji. Cieszymy się z ich zdolności  i zachęcamy do konkursu w przyszłym roku!

 Warsztaty malowania na drewnieSubmit News Submit Article Visit our Forum 
ROK SZKOLNY 2017_2018

Warsztaty malowania na drewnie

Pomimo, iż malowanie na drewnie to bardzo pracochłonne zajęcie, cieszy się coraz większą popularnością. Właśnie dlatego postanowiliśmy spróbować tej formy rękodzielniczej na lekcjach języka kaszubskiego w klasie IV. Zarówno na starych deskach, jak i na specjalnie pociętych drewnianych krążkach, uczniowie mogli samodzielnie nanieść wzór, zdecydować o jego wielkości, rozmieszczeniu i kolorystyce. Wszyscy z ogromnym zaangażowaniem wzięli udział w takich zajęciach, które nie tylko rozwijają umiejętności malarskie, ale także kreatywność i wyobraźnię.

 

 Nasza przygoda z teatrem cd. … Submit News Submit Article Visit our Forum 
ROK SZKOLNY 2017_2018

Nasza przygoda z teatrem cd. …                      13.02. 2018 r.

Adaptacja teatralna powieści Ireny Jurgielewiczowej „Ten obcy”  wywarła na nas duże wrażenie. Kreacja postaci młodych bohaterów dały nam duże pole do rozmyślań nad rozterkami i  problemami współczesnej młodzieży. Świat młodych został wykreowany na wielu płaszczyznach: budowy autorytetów, walce o wpływ w grupie, braku zrozumienia u dorosłych, poczuciu wyalienowania,   miłości. Zamiarem twórców spektaklu było kształtowanie właściwej postawy młodego człowieka, a młodzi widzowie mogli wyjść z teatru z nadzieją i pozytywnym zapatrywaniem na przyszłość.

Tytułowy obcy – Zenek Wójcik,  mimo tak wielu trudów: śmierci matki, braku miłości ojca, biedzie, samotności będąc jednocześnie zamkniętym w sobie, żyjącym w poczuciu braku zaufania,   znalazł swój nowy dom rodzinny, a dzięki przypadkowo poznanym  rówieśnikom, wkrótce najlepszym przyjaciołom uwierzył, że zawsze jest szansa na lepsze jutro.

Spektakl  „Ten obcy” pozwolił nam spojrzeć na bohaterów powieściowych - młodych ludzi, takich jak my przez pryzmat „obcości”,  która mimo wszystko została pokonana siłą przyjaźni.

 WARSZTATY MOTYWACJA DO NAUKISubmit News Submit Article Visit our Forum 
ROK SZKOLNY 2017_2018

W dniu 8 marca dla uczniów klas IV - VII przeprowadzone zostały WARSZTATY - MOTYWACJA DO NAUKI. 

 „Zima trzyma”Submit News Submit Article Visit our Forum 
ROK SZKOLNY 2017_2018

„Zima trzyma”

Każdy dosyć miał szarości,

Niech ta Zima już zagości!

Chcemy śniegu, chcemy mrozu,

Wyjąć sanki, być na dworze.

Posłuchała nas więc Zima,

Spadł śnieg, mróz siarczysty trzyma.

Szybko śniegowce zakładamy,

Z Panią Aliną lód odśnieżamy,

I zabawę czas zaczynać,

Łyżwy założyć, aksele i tulupy wycinać!

Czas to wspaniały, dzieci się dotleniają

I są szczęśliwe, że takie lekcje WF-u mają!

 

Strona 2 z 56 < 1 2 3 4 5 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
DLA UCZNIA
LIGA ZADANIOWA
=========
PRAWA I OBOWIĄZKI
=========
PODRĘCZNIKI I PROGRAMY
=========
KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO
=========
E- PODRĘCZNIKI
=========
WYMAGANIA EDUKACYJNE
=========
TESTY I SPRAWDZIANY
=========
GRY I ZABAWY EDUKACYJNE
GRY
LINKI
LINKI MALUCHÓW
=========

INFORMATYKA
PROGRAMY
KONKURSY
PORTALE EDUKACYJNE
NASZE PRACE PROGRAMUJEMY
MATEMATYKA

PORTALE EDUKACYJNE
PLASTYKA
KONKURSY PLASTYCZNE 2017_18

RUCH DROGOWY
KARTA ROWEROWA

TESTY

PRZYGOTUJ SIĘ I SPRAWDŹ

DLA NAUCZYCIELI
E-PODRĘCZNIKI

SPIS PORTALI EDUKACYJNYCH

SPIS PORTALI EDUKACYJNYCH 1

10 PRZYKAZAŃ UCZNIOWSKICH DLA NAUCZYCIELI

KALENDARIUM
WEJDŹ I ZOBACZ
ZESPÓŁ SZKÓŁ W KARSINIE

DOBRE PROGRAMY

SZLIFUJ SWÓJ ANGIELSKI

GMINA KARSIN

OSP KARSIN

SZKOŁA PODSTAWOWA OSOWO
   Powered by v6.01.6 © 2003-2005
Comstock by:
902151 Unikalnych wizyt   

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | fashiontrends.icu | frmode.eu