SZKOŁA PODSTAWOWA OSOWO
  Welcome to: SZKOŁA PODSTAWOWA OSOWO [Guest] STRONA GŁÓWNASZUKAJWYSZUKIWARKIDANE ADRESOWE
Listopad 22 2017 20:02:00  
Nawigacja
Z HISTORII WSI I SZKOŁY
GRONO PEDAGOGICZNE
PUBLIKACJE
LINKI
REKRUTACJA PRZEDZKOLE 2016/2017
SZKOŁA W RUCHU
DANE ADRESOWE
DOKUMENTY DLA RODZICÓW
INFORMATYKA - PROGRAMY
PLASTYKA 2017
KONKURSY INFORMATYCZNE
PROGRAMOWANIE KODOWANIE
BIBLIOTEKA

Test
NASZE PROJEKTY
AKADEMIA MOŻLIWOŚCI
PROGRAMUJEMY Z BALTIM

UMIEM PŁYWAĆ

UNICEF 
WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA

OWOCE I WARZYWA W SZKOLE
MLEKO W SZKOLE
DLA RODZICA
ZEBRANIA Z RODZICAMI

DOKUMENTY DLA RODZICÓW

RADA RODZICÓW SZKOŁY

WYKAZ PODRĘCZNIKÓW

DARMOWE PODRĘCZNIKI

REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLA

WYPRAWKA SZKOLNA

REGULAMIN KORZYSTANIA Z SZAFEK

PRAWA I OBOWIĄZKI RODZICÓW

EUROPEJSKA KARTA PRAW I OBOWIĄZKÓW RODZICÓW

KATALOG RODZICIELSKICH ZACHOWAŃ

DLA RODZICA

PRZYDATNE ADRESY

PUBLIKACJE DLA RODZICÓW

LINKI

WITAJ
 
 

 

 KONKURSSubmit News Submit Article Visit our Forum 
ROK SZKOLNY 2017_2018

 

 11 listopadaSubmit News Submit Article Visit our Forum 
ROK SZKOLNY 2017_2018

„Jestem Polakiem i jestem z tego dumny.”

 Uczniowie naszej szkoły mogli wyrazić swoje uczucia patriotyczne podczas obchodów Narodowego Dnia Niepodległości, który obchodzimy dnia 11. listopada.

W tym roku uroczystość szkolna składała się z dwóch części: apelu oraz pochodu niepodległości. Podczas uroczystego apelu klasa IV wykonała piosenkę: ”Mówię o Tobie dobrze”. Uczennice klasy VI (Katarzyna Breszka, Julia Brzezińska, Wiktoria Jasnoch) w formie krótkiego wykładu przypomniały ważne dla Polski historyczne  wydarzenia. Następnie zaśpiewały piosenkę: „Rozkwitały pąki białych róż.” Natomiast uczeń klasy siódmej – Kacper Labuda wykonał solo utwór: „Biały krzyż” Krzysztofa Klenczona uświadamiając nam jak trudne i pełne poświęcenia były losy polskich żołnierzy.

Drugą część obchodów stanowił pochód niepodległościowy, w którym uczestniczyli wszyscy uczniowie naszej szkoły w raz z nauczycielami, śpiewaliśmy pieśni patriotyczne min.: My, Pierwsza Brygada”, „Piechota”. Naszej paradzie niepodległościowej dużego animuszu patriotycznego dodały samodzielnie wykonane przez uczniów transparenty z hasłami patriotycznymi jak np.: „Bóg, honor, ojczyzna”, „Boże, coś Polskę…”, „Nie ma radości bez niepodległości”, „Jestem Polakiem i jestem z tego dumny”, „Polegli za naszą ojczyznę” itp., ponadto każdy z uczniów trzymał flagę narodową  w ręku.

Uczniowie integrując się w wspólnym marszu mieli poczucie wagi święta narodowego i w entuzjastyczny sposób mogli wyrazić swoją radość z bycia Polakami, pamiętając jednocześnie, że nie zawsze dane nam było wyrażać w tak  wolny, nieograniczony sposób swoją miłość do ojczyzny. Mimo, że w kartach historii Polska nie zawsze była wolna, to pamiętamy, że zawsze żyła w sercach Polaków.

 

 ŚNIADANIE DAJE MOC 2017Submit News Submit Article Visit our Forum 
ROK SZKOLNY 2017_2018

Dnia 8 listopada 2017 r. już po raz drugi Szkoła Podstawowa w Osowie przystąpiła do akcji edukacyjnej pod hasłem ,,Śniadanie daje moc". Głównym celem tego dnia było zwiększenie u dzieci wiedzy na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania dla funkcjonowania naszego organizmu przez cały dzień. Cała akcja odbyła się dzięki najmłodszym uczniom naszej szkoły
i ich rodzicom. Klasy I-III wspólnie z wychowawczyniami już od rana aktywnie przygotowywały w szkolnej stołówce zdrowe potrawy dla uczniów całej szkoły. Na stołach pojawiły się pięknie udekorowane dania, niczym prawdziwe dzieła sztuki, m.in. kolorowe kanapki, sałatki, jogurty z owocami, jajka, sery, szaszłyki owocowe, różnorodne pieczywo. Nie mogło zabraknąć również świeżaków, które jako element ozdobny dodały uroku naszej sali. Wszystkiemu w tle towarzyszyło 12 zasad zdrowego odżywiania opracowanych przez Instytut Matki i Dziecka. Mamy nadzieję i wierzymy, że akcja przyczyni się do większej dbałości o spożywanie porannego posiłku jakim jest śniadanie. Promowanie owej akcji jest dla naszej szkoły wielką chlubą i czasem radości, kiedy widzi się jak wyczarowane potrawy szybko znikają z talerzy. Do zobaczenia za rok!

 Jesienna wędrówka po KaszubachSubmit News Submit Article Visit our Forum 
ROK SZKOLNY 2017_2018

Jesienna wędrówka po Kaszubach

 4 listopada, o dziwo, po tygodniu deszczowym i ponurym, właśnie w dniu naszej wycieczki po Szwajcarii Kaszubskiej, wyświeciło piękne słońce. Żartowaliśmy, że to nasz ksiądz proboszcz, przewodnik po falistych i pagórkowatych wysoczyznach morenowych Wzgórz Szymbarskich, wymodlił dla nas taki cudowny dzień. Inicjatorem tej wyprawy była pani dyrektor Sylwia – nauczycielka geografii oraz pani Wiola – nauczycielka języka kaszubskiego. Postanowiły pokazać nam centralną część Pojezierza Kaszubskiego, w rejonie zespołu Jezior Raduńsko-Ostrzyckich.

 Ponieważ są to rodzinne strony księdza proboszcza Mirosława, któż mógłby być lepszym przewodnikiem jak nie właśnie on. Zaplanował dla nas pieszy, prawie 10 km odcinek, który rozpoczęliśmy we wsi Stare Czaple. Potem wspinaliśmy się lasem bukowo – dębowym do Nowych Czapli, położonych nieopodal Jeziora Ostrzyckiego, rodzinnej wsi księdza, gdzie czas jakby się zatrzymał. Tradycja kaszubska jest tam promowana poprzez chaty kryte strzechą, malownicze położenie, klimat i ludzi. Mogliśmy na własne oczy zobaczyć, co kryje Danielowa Dolina, osiedle 16 domów mieszkalnych utrzymanych w kaszubskiej zabudowie, gdzie głównym budulcem domów w szachulcowej konstrukcji jest drewno. Kryte strzechą, nawiązują do tradycyjnych sposobów budowania domów na Kaszubach. Potem zawędrowaliśmy do Szymbarka i koniecznie musieliśmy zajrzeć do tamtejszego, poewangelickiego kościoła. Następnie przejechaliśmy autokarem do Ostrzyc, by wdrapać się na punkt widokowy zwany Jastrzębią Górą. Widok z tego miejsca jest jednym z najciekawszych w Kaszubskim Parku Krajobrazowym.  Lustro wody Jeziora Ostrzyckiego w połączeniu z panoramą niemal całych Wzgórz Szymbarskich obrazuje potęgę lodowca, który doprowadził do tak zróżnicowanego ukształtowania terenu.

Na koniec pojechaliśmy w kierunku Brodnicy Górnej, do punktu widokowego Złota Góra, znanego od  1971 roku z największego w Polsce truskawkobrania. Miejsce festynu wyznacza naturalnie ukształtowany amfiteatr, którego tło stanowi jedno z najpiękniejszych jezior na Kaszubach, czyli Wielkie Brodno. Stamtąd już tylko krok dzielił nas od ostatniego punktu wycieczki, czyli niespodzianki jaką przygotował dla kaszubskich globtroterów ksiądz Mirosław. Zatrzymaliśmy się w restauracji, w której na każdego czekała już sporych rozmiarów pizza. Jak się można domyślać, po takiej wycieczce i sporej dawce świeżego powietrza, apetyty wszystkim dopisywały.            

 DZIEŃ ZADUSZNYSubmit News Submit Article Visit our Forum 
ROK SZKOLNY 2017_2018

 2 listopada wybraliśmy się na nasz cmentarz parafialny, by uczcić Dzień Zaduszny, by modlić się za wszystkich zmarłych, przede wszystkim za tych przebywających w czyśćcu, ponieważ potrzebują oni naszej modlitwy. Zapaliliśmy też znicze przy grobach naszych krewnych i bliskich zmarłych.

 ŚWIĘTO ZMARŁYCH 2017Submit News Submit Article Visit our Forum 
ROK SZKOLNY 2017_2018

1 listopada to dzień zadumy, spokoju i wewnętrznego zastanowienia. Jest to święto szczególne, jedyne w roku kiedy spotykamy się rodzinnie przy mogiłach naszych bliskich.
Pamiętając o opuszczonych mogiłach nasi uczniowie zapalili na nich znicze.Jak co roku udaliśmy się do opuszczonego miejsca pamięci w naszym pobliskim lesie.

 Kapusta na zimę Submit News Submit Article Visit our Forum 
ROK SZKOLNY 2017_2018

Do końca listopada kapustę zakisić wypada

Jak mówi stare kaszubskie przysłowie „ do  końca listopada kapustę zakisić wypada”. Postanowiliśmy ten stary kaszubski zwyczaj kultywować w naszej szkole. Przygotowywaliśmy się do tego wydarzenia starannie i długo. Od Pań z koła gospodyń wiejskich z Osowa pożyczyliśmy oryginalną szatkownicę do kapusty. Ponadto uczniowie przynieśli marchewki wyhodowane na własnych zagonach, a nade wszystko każdego wieczora obserwowali księżyc. Dlaczego? By kapusta była twarda, chrupiąca i najlepiej się przechowywała, należy wybierać dni księżyca w kwadrze owocu, czyli te najbliżej pełni. Należy też pamiętać, że zdecydowanie lepsza w smaku i łatwiejsza w kiszeniu jest kapusta odmian zimowych i taką właśnie wybrała dla nas pani Emilka, nasza niezastąpiona sekretarka. Nad całością kiszenia czuwała pani dyrektor Sylwia Gruchała Więsierska oraz panie Wioletta Stoltmann i Malwina Pokrzywińska. Najpierw obraliśmy kapustę z dużych liści, a następnie wykroiliśmy głąby (większość zjadając po drodze). Przyszedł czas na szatkowanie. O rany! To było nie lada wyzwanie. Najlepiej z nim poradzili sobie Kacper, Julka i Oliwia. Reszta w tym czasie tarła marchew i przygotowywała słoiki. Poszatkowaną kapustę, posoloną i wymieszaną z marchwią wrzucaliśmy porcjami do słoików.  Każdą warstwę ugniataliśmy rękoma tak, by kapusta puściła sok i była jak najbardziej zbita. Pilnowaliśmy, by w warstwach nie zostało powietrze, gdyż proces kiszenia musi odbywać się w warunkach beztlenowych. Z ubijanej kapusty zaczął wydzielać się sok. Teraz słoiki leżakują w domach, w chłodnym miejscu, a my czekamy cierpliwie na efekty naszej pracy.

W.S.

 Zawody Tymbark LipuszSubmit News Submit Article Visit our Forum 
ROK SZKOLNY 2017_2018

Zawody Tymbark Lipusz. W zawodach wzięło udział 12drużyn z powiatu kościerskiego w tym Osowo reprezentowane przez klasę 5.Jedyną bramkę dla naszego zespołu zdobyła Zosia Wasiniewska
Serdecznie gratulujemy klasie 5. Klasa 5 wygrała zakład z wychowawca!

 Z podwórka, na stadionSubmit News Submit Article Visit our Forum 
ROK SZKOLNY 2017_2018

Tymbark 2017
Dzisiejszego dnia uczniowie klasy III i IV wzięli udział w zawodach "Z podwórka, na stadion" o puchar Tymbarka, były to eliminacje powiatowe w piłkę nożną . W rozgrywkach wzięło udział 10 drużyn.
Nasi uczniowie zajęli 9 miejsce. BRAWA ZA DETERMINACJĘ I ZAANGAŻOWANIE.
ZA ROK WIDZIMY SIĘ PONOWNIE NA STADIONIE!

 Powiatowe zawody w unihokejaSubmit News Submit Article Visit our Forum 
ROK SZKOLNY 2017_2018

Dzisiejszego dnia dziewczynki wzięły udział w powiatowych zawodach w unihokeja. W rozgrywkach wzięło udział 8 drużyn które zostały podzielone na dwie grupy, w których walczyły o awans do finału
Dziewczynki z Osowa trafiły na drużyny z Kalisza, Liniewa oraz z Lipusza. Po wygranych meczach z Kaliszem i Liniewem Osowo w tabeli zajęło 2 miejsce i trafilo do finału walcząc o III miejsce.
I o to w zawodach powiatowych mamy miejsce na podium
Gratulujemy III miejsca

 PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA 2017Submit News Submit Article Visit our Forum 
ROK SZKOLNY 2017_2018

Pasowanie na przedszkolaka odbyło się 13.10.2017r. W ten piątkowy dzień przedszkolaki przygotowały krótkie przedstawienie wraz z poznanymi piosenkami i wierszykami. Uroczyste pasowanie pomagało na zjedzeniu miodu i przyrzeczeniu bycia pracowitymi  Pszczółkami.

"Ja przedszkolak dzielny,
 będę zawsze uśmiechnięty,
 będę słuchał swoje panie,
 i zjadał całe śniadanie.
 Będę grzecznie się bawił
 i pilnie się uczył,
 żebym mamy i taty
 nigdy nie zasmuciła/ł

Dzieci otrzymały prezenty: kredki, kolorowanki, bloki i słodycze. Od Pań z Drogerii Mering balony. Zaproszeni rodzice pomogli w przygotowaniu poczęstunku przynosząc słodkości. Był to dzień pełen wrażeń i wspaniałej zabawy.

Strona 1 z 52 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
DLA UCZNIA
LIGA ZADANIOWA
=========
PRAWA I OBOWIĄZKI
=========
PODRĘCZNIKI I PROGRAMY
=========
KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO
=========
E- PODRĘCZNIKI
=========
WYMAGANIA EDUKACYJNE
=========
TESTY I SPRAWDZIANY
=========
GRY I ZABAWY EDUKACYJNE
GRY
LINKI
LINKI MALUCHÓW
=========

INFORMATYKA
PROGRAMY


KONKURSY


PORTALE EDUKACYJNE

PLASTYKA
KONKURSY PLASTYCZNE 2017_18

RUCH DROGOWY
KARTA ROWEROWA

TESTY

PRZYGOTUJ SIĘ I SPRAWDŹ

DLA NAUCZYCIELI
E-PODRĘCZNIKI

SPIS PORTALI EDUKACYJNYCH

SPIS PORTALI EDUKACYJNYCH 1

10 PRZYKAZAŃ UCZNIOWSKICH DLA NAUCZYCIELI

KALENDARIUM
WEJDŹ I ZOBACZ
ZESPÓŁ SZKÓŁ W KARSINIE

DOBRE PROGRAMY

SZLIFUJ SWÓJ ANGIELSKI

GMINA KARSIN

OSP KARSIN

SZKOŁA PODSTAWOWA OSOWO
   Powered by v6.01.6 © 2003-2005
Comstock by:
823703 Unikalnych wizyt   

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie