[ STRONA GŁÓWNA ˇ SZUKAJ ˇ WYSZUKIWARKI ˇ DANE ADRESOWEPaździernik 19 2018 11:41:40 ]
{ Nawigacja }
DOKUMENTY
GRONO PEDAGOGICZNE
REKRUTACJA PRZEDZKOLE
DANE ADRESOWE
Z HISTORII WSI I SZKOŁY
PUBLIKACJE
LINKI
WYBIERAMY KSIĄŻKI 2018 ankieta
_ _
{ BIBLIOTEKA }

Test
_ _
{ PROJEKTY }
 
PROGRAMUJEMY Z BALTIM
 
 

OWOCE WARZYWA W SZKOLE
MLEKO W SZKOLE
_ _
{ DLA RODZICA }
ZEBRANIA Z RODZICAMI

DOKUMENTY DLA RODZICÓW

RADA RODZICÓW SZKOŁY

WYKAZ PODRĘCZNIKÓW

DARMOWE PODRĘCZNIKI

REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLA

REGULAMIN KORZYSTANIA Z SZAFEK

DLA RODZICA

PRZYDATNE ADRESY

PUBLIKACJE DLA RODZICÓW

LINKI

_ _
{ WITAJ }
_ _
{ Spektakl teatralny „Brzechwolandia” }
| Rok szkolny 2018_2019

Spektakl teatralny „Brzechwolandia”

Pierwszy wyjazd do teatru w tym roku szkolnym mamy już za sobą. W poniedziałek 15 października uczniowie z klas I -III udali się do Kościerskiego Domu Kultury im. Józefa Wybickiego na teatralną adaptację wierszy naszego nieśmiertelnego klasyka literatury dziecięcej - Jana Brzechwy. Przedstawienie przygotował Narodowy Teatr Edukacji. Autorom spektaklu udało się zgrabnie wpleść utwory poety w fabułę przedstawienia, dzięki czemu mamy nadzieję – na dłużej zostaną one w pamięci naszych podopiecznych. Twórcy „Brzechwolandii” pokazali, że dobry spektakl można zrobić przy minimalistycznej, ale pomysłowej scenografii oraz że w teatrze nadal najważniejszy jest aktor.

|
_ _
{ Gminny Bieg Niepodległościowy }
| Rok szkolny 2018_2019

W dniu 11.10 braliśmy udział w Gminnym Biegu Niepodległościowym na trasie Wiele Karsin.

|
_ _
{ Szkolny Dzień Jesieni }
| Rok szkolny 2018_2019

Święto Jesieni

 

Święto Jesieni, zwane też Dniem Ziemniaka, już na stałe weszło do naszego szkolnego kalendarium. Tegoroczne obchody przypadły na 11 października. Misją numer jeden były jesienne stroje. Wśród przebranych prym wiedli najmłodsi - jesienne liście zdobiły nie tylko ich ubrania, ale także głowy. Dzień rozpoczęliśmy od tworzenia gier z wykorzystaniem kasztanów i żołędzi. Potem urządziliśmy szkolne "wykopki", czyli zbieranie ziemniaków skrzętnie ukrytych na terenie szkoły. Była to rozgrzewka przed międzyklasowymi rozgrywkami sportowymi z wykorzystaniem (a jakże by inaczej) ziemniaków. W międzyczasie zajadaliśmy się pysznymi drożdżówkami upieczonymi przez nasze kochane mamy i babcie oraz piekliśmy kiełbaski przy ognisku. Przeprowadziliśmy też szkolny konkurs plastyczny pt. "Jesienne inspiracje". Pogodę zamówiliśmy, więc dopisała, podobnie jak nasze nastroje. To był naprawdę emocjonujący dzień.

 

 

 

|
_ _
{ Dywizjon 303. Historia prawdziwa }
| Rok szkolny 2018_2019

Wyjazd do kina na projekcję filmu pt. „Dywizjon 303. Historia prawdziwa”.

W ramach obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości nasza szkoła planuje przeprowadzenie wielu przedsięwzięć promujących wiedzę o drogach do odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918 roku oraz ludność kaszubską w 1920 r.

Pierwszym przedsięwzięciem był udział 23 uczniów z klasy VII i VIII w projekcji filmu pt. „Dywizjon 303. Historia prawdziwa” w kinie „Remus” w Kościerzynie . Młodzi ludzie mieli sposobność zapoznania się z historią pilotów Dywizjonu 303, którzy brali udział w Bitwie o Anglię, gdyż film ten upowszechnia wiedzę historyczną na temat udziału polskich pilotów w Bitwie o Anglię oraz zachęca uczniów do przeczytania powieści Arkadego Fiedlera, na podstawie której, syn pisarza napisał scenariusz filmu.

|
_ _
{ Wycieczka po Kaszubach szlakiem Aleksandra Majkowskiego }
| Rok szkolny 2018_2019

Wycieczka po Kaszubach szlakiem Aleksandra Majkowskiego

W sobotę 6 października wybraliśmy się na pierwszą w tym roku szkolnym wycieczkę kaszubską. To był piękny czas spędzony pośród kaszubskich krajobrazów, regionalnej sztuki ludowej, historii i kultury naszych przodków. Całą wyprawę podzieliliśmy na dwie części. W pierwszej odwiedziliśmy Wdzydze Kiszewskie, wdrapując się po 192 stopniach na szczyt wieży widokowej, z której rozpościera się cudowny widok na krzyż jezior wdzydzkich. Tam nasza pani od języka kaszubskiego, Wioletta Stoltmann przedstawiła nam legendę o dzielnym rycerzu Sorce i jego pięknej córce Wdzydzanie. Dalej ruszyliśmy do Chmielna, gdzie czekali już na nas potomkowie słynnego Franciszka Necla, który zapoczątkował w tym miejscu tradycje garncarskie. Zwiedzaliśmy salę, w której znajdowała się cała historia powstawania garncarstwa w rodzinie Neclów, a następnie własnoręcznie lepiliśmy wazony i kubeczki, oczywiście z wydatną pomocą pana garnarza. Zabawa była super, bardzo profesjonalnie podeszliśmy do sprawy, a efekty naszych działań za jakiś czas będzie można obejrzeć na wystawie klasowej.

Druga część wycieczki to wędrowanie szlakiem Aleksandra Majkowskiego. Najpierw zwiedziliśmy Kartuską Kolegiatę - unikatowy kościół z dachem w kształcie trumny, z przepięknymi drewnianymi zdobieniami i aniołem tuż nad wejściem do kolegiaty liczącym czas do naszej śmierci. Potem udaliśmy się na pobliski cmentarz, by pomodlić się przy grobie jednego z największych pisarzy kaszubskich – Aleksandra Majkowskiego. Jego postać jest nam bardzo bliska, gdyż cyklicznie na lekcjach poznajemy przygody Remusa i w związku z tym, kolejnym punktem wycieczki była Kościerzyna. Tam na rynku zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia z Remusem oraz poszliśmy na ulicę Długą, gdzie od trzech tygodni stoi pomnik najwybitniejszego pisarza, poety, publicysty i działacza kaszubskiego urodzonego w Kościerzynie.

|
_ _
{ WYBIERAMY KSIĄŻKI 2018 }
| Rok szkolny 2018_2019

Nasza szkoła otrzymała dofinansowanie w ramach NARODOWEGO PROGRAMU ROZWOJU CZYTELNICTWA, dofinansowanie możemy przeznaczyć na zakup książek do szkolnej biblioteki.
Rodzice i uczniowie mogą mieć wpływ na dobór książek, więc jeśli macie jakieś propozycje wypełnijcie formularz. Zapraszamy również inne osoby do składania propozycji książek interesujących, ciekawych, wartościowych.

WYPEŁNIJ ANKIETĘ

|
_ _
{ GMINNE BIEGI SZTAFETOWE }
| Rok szkolny 2018_2019

1.10.2018 w Osowie odbyły sie gminne biegi sztafetowe.Biegi odbywaly sie na trasach 700 m, 800 m
oraz 1050m.Odwiedzily nas szkoly z Wiela i Karsina.

NASZA SZTAFETA ZAJĘŁA I MIEJSCE
9 pazdziernika trzymajmy kciuki za dziewczynki w Garczynie.

|
_ _
{ ROZPOCZĘCIE ROKU 2018/2019 }
| Rok szkolny 2018_2019

|
_ _
{ Konto LIBRUS }
| Rok szkolny 2018_2019

Jak założyć Konto LIBRUS?

szybka instrukcja dla rodziców i uczniów

 

 

|
_ _
{ INFORMACJA }
| Rok szkolny 2018_2019

Program rozpoczęcia roku szkolnego 2018/2019

03 września 2018 r. godz. 8.00 msza święta następnie uroczysty apel w szkole
i spotkanie z wychowawcami w klasach.

 

Drodzy Uczniowie i Przedszkolaki!

Życzymy Wam by nauka w nowym roku szkolnym 2018/2019 była udaną przygodą edukacyjną, zapewniającą mądre poznawanie świata i rozwijania własnych talentów. Niech czas spędzony w szkole zaowocuje zdobywaniem wiedzy, dobrymi ocenami, ciekawymi zajęciami w przyjaznej, pełnej życzliwości atmosferze oraz wspaniałymi i trwałymi przyjaźniami.

Szanowni Nauczyciele, Pracownicy oraz Rodzice

Życzenia spokojnego roku szkolnego przekazujemy również wszystkim rodzicom. Ich zaangażowanie w sprawy szkolne jest cenne i zawsze mile widziane.  Liczymy zatem na dobrą współpracę i pomoc w procesie edukacyjnym i wychowawczym.

Z okazji rozpoczynającego się nowego szkolnego 2018/2019 pragniemy życzyć Państwu by był on udany i pełen sukcesów. Życzymy, aby wiele ambitnych planów i przedsięwzięć edukacyjnych zostało zrealizowanych w rozpoczynającym się dzisiaj okresie szkolnym. Nauczycielom przekazujemy serdeczne pozdrowienia wyrażając nadzieję, że wytrwałość, cierpliwość i satysfakcja zawodowa będą z nimi na co dzień.
                                             
Wszystkiego dobrego w Nowym Roku Szkolnym!

 

|
_ _
{ ZESTAW PODRĘCZNIKÓW NA ROK SZKOLNY 2018/2019 }
| Rok szkolny 2018_2019

ZESTAW PODRĘCZNIKÓW NA ROK SZKOLNY 2018/2019

|
_ _
Strona 1 z 58 1 2 3 4 > >>
{ Logowanie }
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
_ _
{ DLA UCZNIA }
KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO
=========
WYMAGANIA EDUKACYJNE
=========
TESTY I SPRAWDZIANY
=========
GRY I ZABAWY EDUKACYJNE
GRY
LINKI
LINKI MALUCHÓW
=========

_ _
{ INFORMATYKA }
PROGRAMY
KONKURSY
PORTALE EDUKACYJNE
NASZE PRACE PROGRAMUJEMY
_ _
{ MATEMATYKA }

PORTALE EDUKACYJNE
_ _
{ PLASTYKA }
KONKURSY PLASTYCZNE

_ _
{ RUCH DROGOWY }
BRD

KARTA ROWEROWA

TESTY

PRZYGOTUJ SIĘ I SPRAWDŹ

_ _
{ NAUCZYCIEL }
E-PODRĘCZNIKI

SPIS PORTALI EDUKACYJNYCH

10 PRZYKAZAŃ UCZNIOWSKICH DLA NAUCZYCIELI

_ _
{ KALENDARIUM }
_ _
{ ZOBACZ }
ZESPÓŁ SZKÓŁ W KARSINIE

DOBRE PROGRAMY

SZLIFUJ SWÓJ ANGIELSKI

GMINA KARSIN

OSP KARSIN

_ _

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | fashiontrends.icu | frmode.eu