SZKOŁA PODSTAWOWA OSOWO
  Welcome to: SZKOŁA PODSTAWOWA OSOWO [Guest] STRONA GŁÓWNAKONTAKTSZUKAJWYSZUKIWARKI
Kwiecień 19 2014 07:52:42  
Nawigacja
Z HISTORII WSI I SZKOŁY
GRONO PEDAGOGICZNE
PUBLIKACJE
DOWNLOAD
LINKI
Kategorie Newsów
KONTAKT
FAQ
REKRUTACJA PRZEDZKOLE 2014/2015
SZKOŁA W RUCHU
PROJEKTY

NASZ BLOG

OWOCE W SZKOLE

SZKLANKA MLEKA


RÓWNAJ W GÓRĘ 2008/2009


PATRZ W PRZYSZŁOŚĆ 2009/2010

BIBLIOTEKA

Test
DLA RODZICA
RADA RODZICÓW SZKOŁY

REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLA

PRAWA I OBOWIĄZKI RODZICÓW

EUROPEJSKA KARTA PRAW I OBOWIĄZKÓW RODZICÓW

KATALOG RODZICIELSKICH ZACHOWAŃ

DLA RODZICA

PRZYDATNE ADRESY

WYKAZ PODRĘCZNIKÓW

PUBLIKACJE DLA RODZICÓW

DOKUMENTY SZKOLNE

LINKIINFORMATYKA

BEZPIECZNI W SIECI
KRZYŻÓWKA

KRZYŻÓWKA WORD

KRZYŻÓWKA WIADOMOŚCI WSTĘPNE

GRA MATEMATYCZNA

HYMN
HYMN PAŃSTWOWY

HYMN UNII EUROPEJSKIEJ

HYMN KASZUBSKI

KRZYŻÓWKA HYMN

KALENDARZ
PIEŚNI OJCA ŚWIĘTEGO
BARKA
ABBA OJCZE
DOTKNIJ PANIE
BĄDŹ POZDROWIONY GOŚCIU NASZ
UWIELBIAJCIE PANA
POZWÓL MI PRZYJŚĆ DO CIEBIE
PATER NOSTER
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 85
Nieaktywowany Użytkownik: 1
Najnowszy Użytkownik: Kamila Langowska
Na Forum
Najnowsze Tematy
Brak zawartości dla tego panelu
Najciekawsze Tematy
Brak zawartości dla tego panelu
WITAJ

 KONKURSU RECYTATORSKI ETAP POWIATOWY 2014Submit News Submit Article Visit our Forum 
ROK SZKOLNY 2013_2014

Wyróżnienie dla Ani Gradowskiej. Dnia 7 kwietnia dwie uczennice z naszej szkoły miały okazję zaprezentować swoje umiejętności recytatorskie podczas etapu powiatowego Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego, który odbył się w Zespole Szkół nr 1 w Kościerzynie. Organizatorem przedsięwzięcia na tym szczeblu było Powiatowe Centrum Młodzieży w Garczynie.

W kategorii klas I-III gminę Karsin reprezentowały Ania Gradowska (klasa II) oraz Anielka Drab (klasa III). Dziewczynki zwyciężyły w eliminacjach rejonowych, co dało im przepustkę do kolejnego etapu. Po wysłuchaniu recytacji wszystkich uczestników i burzliwych obradach jury ogłosiło werdykt. Żadnej z naszych podopiecznych co prawda nie  udało się stanąć na podium, ale Ania otrzymała jedno z dwóch wyróżnień oraz nagrodę książkową. To ogromny sukces, biorąc pod uwagę ilość występujących, wyłonionych w poprzednich etapach – najpierw szkolnych, a następnie gminnych.

Obu recytatorkom serdecznie gratulujemy!

 KONKURS PALM WIELKANOCNYCH 2014Submit News Submit Article Visit our Forum 
ROK SZKOLNY 2013_2014

10 kwietnia został rozstrzygnięty szkolny konkurs palm wielkanocnych. Nawiązując do polskiej tradycji przygotowania palm wielkanocnych i święcenia ich w kościele w Niedzielę Palmową. Co rocznie organizujemy szkolny konkurs palm wielkanocnych. W ich ocenie jury bierze pod uwagę użycie tradycyjnych materiałów, technikę wykonania, dekoracyjność, oraz nowatorskie ujęcie tematu. Jury wyróżniło prace sześciu uczniów 3 prace z klas I - III (Jakub Klaman, Kacper Labuda i Breszka Katarzyna) i IV –VI (Dominik Janikowski, Maciej Kulas oraz Anna Nakelska). Wszystkim uczestnikom  dziękujemy a zwycięzcom gratulujemy.

 GMINNY TURNIEJ BRD 2014Submit News Submit Article Visit our Forum 
ROK SZKOLNY 2013_2014

9 kwietnia w  Zespole Szkół w Karsinie odbył się Gminny Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Głównym celem turniejów jest podnoszenie kultury motoryzacyjnej i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego poprzez popularyzowanie przepisów oraz zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, podstawowych umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu, jak również popularyzowanie roweru, jako środka transportu, rekreacji i sportu. W kategorii szkół podstawowych udział wzięły trzy szkoły z terenu gminy Karsin: SP w Karsinie, SP w Wielu i SP w Osowie - I miejsce (Kinga Czapiewska, Klaudia Czapiewska, Paweł Czapiewski i Patryk Żywicki). W kategorii szkół gimnazjalnych udział wzięły dwie szkoły: Gimnazjum w Karsinie – I miejsce i Gimnazjum w Wielu.
Zwycięskie szkoły reprezentować będą naszą Gminę w etapie powiatowym, który odbędzie się 7 maja 2014 r. roku w Kościerzynie.

 WIZYTA KSIĘDZA BISKUPA 2014Submit News Submit Article Visit our Forum 
ROK SZKOLNY 2013_2014

W niedzielę 6 kwietnia Ksiądz Bskup Diecezjalny Ryszard Kasyna w ramach wizytacji kanonicznej Dekanatu Bruskiego wizytował Parafię Osowo. Szkolne organizacje: Szkolne Koło Caritas i Oratorium - świetlica dla młodzieży ściśle współpracują z parafią, w związku z tym zaprosiliśmy Księdza Biskupa na spotkanie z wolontariuszami do szkoły. Podczas popołudniowego spotkania zapoznaliśmy Księdza Biskupa z działalnością SKC oraz założeniami Oratorium. Nasze spotkanie zostało wzbogacone programem słowno muzycznym w języku kaszubskim, ku czci błogosławionego Jana Pawła II, przygotowanym przez uczniów pod kierunkiem P. W. Stoltman. Na długo zapamiętamy to miłe i serdeczne spotkanie z Księdzem Biskupem, który upamiętnił swoją obecność wpisem do kroniki SKC.

 SZKOLNY KONKURS BRD 2014Submit News Submit Article Visit our Forum 
ROK SZKOLNY 2013_2014

08.04.2014 r. odbył się szkolny konkurs Turnieju BRD. Do konkursu zgłosiło sie 8 uczniów. Nowy regulamin wymaga aby do gminnego turnieju zgłosić drużynę składającą się z 2 chłopców i 2 dziewcząt. Piersze miejsce wśród chłopców zajął Paweł Czapiewski, o drugie miejsce Patryk i Dominik walczyli w dwukrotnej dogrywce, po ciężkich zmaganiach ostatecznie zwyciężył Patryk. Natomiast wśród dziewcząt najlepsze okazały się Klaudia Czapiewska i Kinga Czapiewska. Uczestnikom konkursu dziękujemy i gratulujemy wiedzy na temat ruchu dogowego. Wytypowanej drużynie życzymy sukcesów na szczeblu gminnym.

 

 WOJEWÓDZKI KONKURS WIEDZYSubmit News Submit Article Visit our Forum 
ROK SZKOLNY 2013_2014

2 kwietnia 2014 dwie uczennice kl. III  – Aniela Drab i Aleksandra Zaworska reprezentowały szkołę w  II Wojewódzkim Konkursie Wiedzy „Szlakiem pomorskich baśni i legend”, którego celem jest popularyzowanie literatury, kształtowanie tożsamości regionalnej,  motywowanie do pogłębiania wiedzy na temat legendarnych dziejów Pomorza. W konkursie wzięło udział 58 uczniów z całego województwa. Nasze reprezentantki swe zmagania rozpoczęły  w domu, czytając wiele ciekawych, rzadko spotykanych legend i baśni. Pod czujnym okiem swojej pani od języka kaszubskiego, Wioletty Stoltmann, bardzo dokładnie analizowały wszystkie informacje zawarte w legendach. Potem pokonały etap szkolny, by w końcu godnie reprezentować szkołę w etapie wojewódzkim, do którego przystąpiło 38 szkół. Obie zdobyły wysokie lokaty. Anielka znalazła się w pierwszej, natomiast Ola w  drugiej dziesiątce.

Już teraz zapowiedziały, że w przyszłym roku również przystąpią do tego konkursu, by znowu pięknie rywalizować i reprezentować szkołę w województwie.

 SPRAWDZIAN SZÓSTKLASISTY 2014Submit News Submit Article Visit our Forum 
ROK SZKOLNY 2013_2014

To NIE PRIMA APRILIS - 01 kwietnia br. uczniowie klas szóstych z naszej szkoły przystąpili do „Sprawdzianu w szóstej klasie szkoły podstawowej”. Jego celem było sprawdzenie opanowania umiejętności niezbędnych na wyższym etapie kształcenia i przydatnych w życiu. Obecni byli wszyscy uczniowie, a sprawdzian przebiegał bez zakłóceń.

 DZIEŃ WIOSNY 2014Submit News Submit Article Visit our Forum 
ROK SZKOLNY 2013_2014

Pierwszego dnia kalendarzowej wiosny tradycyjnie, tego dnia wybraliśmy się nad rzekę pożegnać zimę.  Uczniowie klasy VI przygotowali Marzannę. Nad rzeką uczniowie kl. IV-VI rozegrali rozgrywki biegowe. W trakcie spaceru szukaliśmy oznak wiosny, która mamy  nadzieję juz zagosciła na dobre.

 GMINNY KONKURS RECYTATORSKI 2014Submit News Submit Article Visit our Forum 
ROK SZKOLNY 2013_2014

Młodzi – zdolni

Gminny etap Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego

            W czwartek 20 marca 2014 odbył się po raz pierwszy w naszych szkolnych murach gminny etap Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego, którego organizatorem jest sopocki Dom Kultury. Wzięli w nim udział uczniowie szkół w gminie Karsin, wyłonieni w eliminacjach szkolnych. Każda placówka typowała maksymalnie po 2 osoby z każdej kategorii wiekowej - nasze szanowne jury oceniało zatem wystąpienia uczniów szkół podstawowych, czyli dzieci z klas I-III oraz IV-VI, a także młodzież gimnazjalną. Zadanie każdego uczestnika polegało na recytacji dwóch dowolnych tekstów poetyckich bądź prozatorskich. Młodzi wybierali najczęściej wiersze Brzechwy, Tuwima i Szymborskiej, ale pojawiały się również inne zasłużone postacie polskiej literatury – Konopnicka, Asnyk, Gałczyński, Borowski, Kern czy ks. Twardowski. Sala rozbrzmiewała wykonaniami dobrze znanych nam wszystkim: „Samochwały”, „Skarżypyty”, „Ptasiego radia”, „Dwóch wiatrów” czy „Prospektu”.

            Panie z komisji miały twardy orzech do zgryzienia, aby wyłonić zwycięzców. Przed tym trudnym zadaniem stanęły trzy polonistki:

  • p. Ewa Krut – nauczycielka z długoletnim stażem; weteranka konkursów recytatorskich - przygotowywała corocznie uczniów do kolejnych edycji tego przedsięwzięcia, obecnie na emeryturze;
  • p. Maria Sękielewska – bibliotekarka w Liceum Ogólnokształcącym w Czersku, współzałożycielka Dyskusyjnego Klubu Filmowego oraz współorganizatorka wielu imprez kulturalno-oświatowych w gminie Czersk;
  • p. Wioletta Stoltmann – obecnie nauczycielka języka kaszubskiego, wcześniej instruktorka w Domu Kultury w Brusach; prowadziła kaszubski zespół  „Paneszka”.

Jury oceniało uczestników pod kątem doboru repertuaru, techniki wykonania oraz interpretacji tekstu. Najistotniejsze było jednak wrażenie ogólne, czyli osobowość wykonawcy oraz umiejętność poruszania słuchaczy.

Oto lista zwycięzców:

  • w klasach I-III

I miejsce – Anna Gradowska z SP Osowo

II miejsce – Aniela Drab SP Osowo

  • w klasach IV-VI

I miejsce – Kinga Pokrzywińska ZS Karsin

II miejsce – Anna Łosinska ZS Karsin

III miejsce – Maciej Kulas SP Osowo

  • w gimnazjum

I miejsce – Paulina Synak ZS Karsin

 REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE 2014Submit News Submit Article Visit our Forum 
ROK SZKOLNY 2013_2014

W dn. 16 do 19.03. 2014 r. odbywały sie w naszej szkole rekolekcje wielkopostne. Hasłem przewodnim była myśl: "Poznaję i kocham Jezusa Chrystusa". Tegoroczne rekolekcje prowadzili Franciszkanie z Orlika. Program rekolekcji obejmował naukę i spotkanie ze słowem Bożym dla wszystkich dzieci w kościele. Naukę tę prowadził o. Łukasz, a druga część odbywała się w szkole w grupach: młodszą grupę uczniów prowadziła s. Maria, a starszą s. Pia.
Praca w grupach połączona była z nauką nowych piosenek religijnych, siostry bardzo ładnie śpiewały i grały na gitarach. Dzieci bardzo chętnie brały udział we współnych rekolekcyjnych zabawach.

Rekolekcyjny czas minął bardzo szybko i z pewnością pozostanie długo w pamięci dzieci.

 NA ZÔPUSTË PIECZEMË CHRUSTËSubmit News Submit Article Visit our Forum 
ROK SZKOLNY 2013_2014

Zapustny czwartek był dla uczniów naszej szkoły nie tylko dniem degustacji pączków, ale także wspaniałą lekcją pieczenia chruścików. Od rana uczniowie uczęszczający na język kaszubski, zaczynili ciasto „młodzowé”. Kiedy pięknie rosło, zapisaliśmy „recepturã na chrustë” do zeszytów. Najmilszy moment to wykrawanie z ciasta prostokątów i wywijanie kształtu chruścików. Oczywiście było z tym różnie, ale dziwaczne formy nie przeszkadzały nikomu w degustacji. Efekt końcowy był naprawdę pyszny. Wszyscy uczniowie naszej szkoły i nauczyciele zachwalali starą kaszubską recepturę pieczenia młodzowych (drożdżowych) chruścików. Mamy nadzieję, że miłe panie kucharki jeszcze nie raz pozwolą nam zawojować kuchnię i powstaną kolejne smakowitości w ramach nauki kaszubskich tradycji i zwyczajów kulinarnych.

Strona 1 z 27 1 2 3 4 > >>
DLA UCZNIA
PRAWA I OBOWIĄZKI
=========
PODRĘCZNIKI I PROGRAMY
=========
KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO
=========
WYMAGANIA EDUKACYJNE
=========
TESTY I SPRAWDZIANY
=========
GRY I ZABAWY EDUKACYJNE
GRY
LINKI
LINKI MALUCHÓW
=========

DLA NAUCZYCIELI
EDUKACYJNE ZASOBY INTERNETU

10 PRZYKAZAŃ UCZNIOWSKICH DLA NAUCZYCIELI

KALENDARIUM
UŚMIECHNIJ SIĘ…
DEKALOG UCZNIA I NAUCZYCIELA

HUMOR SZKOLNY

WYPADKI DROGOWE
JAK UNIKAĆ WYPADKÓW

STATYSTYKI

PRZYCZYNY WYPADKÓW

DROGA I JA
TESTY ON-LINE

ZNAKI DROGOWE

PRZYGOTUJ SIĘ I SPRAWDŹ

KODEKS DROGOWY

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Brak postów.
WEJDŹ I ZOBACZ
ZESPÓŁ SZKÓŁ W KARSINIE

DOBRE PROGRAMY

SZLIFUJ SWÓJ ANGIELSKI

GMINA KARSIN

OSP KARSIN

Ostatnie Artykuły
SZKOŁA W RUCHU
PRZYCZYNY WYPADKÓW I...
JAK UNIKNĄĆ WYPADKU?
PAŹDZIERNIK - MIĘDZY...
MAŁGORZATA MUSIEROWI...
SZKOŁA PODSTAWOWA OSOWO
   Powered by v6.01.6 © 2003-2005
Comstock by:
431415 Unikalnych wizyt   

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie