[ STRONA GŁÓWNA ˇ SZUKAJ ˇ WYSZUKIWARKI ˇ DANE ADRESOWESierpień 23 2019 11:47:00 ]
{ Nawigacja }
DOKUMENTY
GRONO PEDAGOGICZNE
REKRUTACJA PRZEDZKOLE
DANE ADRESOWE
Z HISTORII WSI I SZKOŁY
PUBLIKACJE
LINKI
WYBIERAMY KSIĄŻKI 2018 ankieta
_ _
{ BIBLIOTEKA }

Test
_ _
{ PROJEKTY }
 
PROGRAMUJEMY Z BALTIM
 
 

PROGRAM DLA SZKÓŁ
_ _
{ DLA RODZICA }
ZEBRANIA Z RODZICAMI
DOKUMENTY DLA RODZICÓW
RADA RODZICÓW SZKOŁY
WYKAZ PODRĘCZNIKÓW
DARMOWE PODRĘCZNIKI
REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLA
REGULAMIN KORZYSTANIA Z SZAFEK
DLA RODZICA
PRZYDATNE ADRESY
PUBLIKACJE DLA RODZICÓW
LINKI

_ _
{ WITAJ }
_ _
{ ZESTAW PODRĘCZNIKÓW NA ROK SZKOLNY 2019_20 }
|

ZESTAW PODRĘCZNIKÓW NA ROK SZKOLNY 2019_20

|
_ _
{ ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019 }
| Rok szkolny 2018_2019

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

|
_ _
{ PODSUMOWANIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019 }
| Rok szkolny 2018_2019

PODSUMOWANIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

|
_ _
{ DZIEŃ DZIECKA OTWARCIE PLACU }
| Rok szkolny 2018_2019

Otwarcie nowego placu rekreacyjno – sportowego „Dębowy Zakątek”
w Osowie połączone z obchodami Dnia Dziecka

Na ten dzień społeczność Szkoły Podstawowej w Osowie czekała z wielką niecierpliwością. 31 maja, przy okazji obchodów Dnia Dziecka, oddano do użytku dzieci i mieszkańców Osowa nowy plac rekreacyjno – sportowy „Dębowy Zakątek” (nazwa zaczerpnięta od „dębu niepodległości” posadzonego w tym miejscu na pamiątkę obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w V 2018 r.).  Na realizację tego zadania szkoła, przy wsparciu gminy Karsin, uzyskała dofinansowanie w kwocie 30 000 zł z Fundacji Banku Gospodarstwa Krajowego im. I.K. Steczkowskiego,  w ramach projektu „Moja Mała Ojczyzna”. Projekt, którego celem było  aktywizowanie społeczności lokalnej do działania na rzecz budowania dobra wspólnego w środowisku lokalnym, zagospodarowania przestrzeni publicznej, poprawy jej estetyki, funkcjonalności i modernizacji napisały Sylwia Gruchała Więsierska i Ewa Plata. „Zależało nam, aby przekształcić tą nieużytkowaną dotąd przestrzeń                           w atrakcyjne miejsce, które integruje, skłania do rozmów, daje możliwość różnych form wypoczynku i relaksu” – mówi Sylwia Gruchała Więsierska, dyrektor SP w Osowie. Dziś z wielką satysfakcją stwierdzamy, że cel został osiągnięty. Dzięki zaangażowaniu rodziców, dziadków i druhów strażaków  i lokalnych przedsiębiorców udało się zbudować altankę i posadzić świerki, które w ramach współpracy przekazało Nadleśnictwo               w Kościerzynie. Zakupiono też ławki i stoły. Powstał w ten sposób niebanalny plac rekreacyjny, ogólnodostępny z takimi urządzeniami jak: piłkarzyki, stół do tenisa stołowego, stół do gry w warcaby i szachy, ścianka kółko i krzyżyk, tor przeszkód z opon.

Uroczystego poświęcenia tego miejsca dokonał ks. proboszcz Mirosław Wensierski w obecności wójta Gminy Karsin Romana Brunke, zaproszonych gości oraz rodziców i dzieci. Pani dyrektor Sylwia Gruchała Więsierska imiennie podziękowała wszystkim, którzy mieli jakikolwiek wkład w powstanie tego placu, a uczniowie nagrodzili ich pamiątkowymi kubkami z wizerunkiem szkoły.

Podczas uroczystego otwarcia terenu zaplanowano atrakcje, m.in. mecz siatkarski nauczyciele – uczniowie, dmuchane zamki, zajęcia taneczne w rytmie zumby, ognisko, kiełbaski, grochówkę, słodki poczęstunek. Spontanicznie doszło także do krótkiego meczu w tenisa stołowego między wójtem a proboszczem.

Wszystkich mieszkańców zachęcamy do aktywności sportowo – rekreacyjnej w „Dębowym Zakątku”.

 

|
_ _
{ KONKURS SZLAKIEM POLSKICH LEGEND }
| Rok szkolny 2018_2019

 Eksperci od legend już wyłonieni!

Znamy już wyniki szkolnego konkursu „Szlakiem polskich legend”. Składał się on z dwóch części – jedna to konkurs czytelniczy zakończony testem z legend, które znalazły się na liście wybranych tekstów, drugi natomiast przybrał formę plastyczną – uczniowie mieli za zadanie zilustrować wybraną legendę dowolną techniką. W ten sposób zostawiliśmy naszym podopiecznym pole dla ich kreatywności.

W konkursie plastycznym podium prezentuje się następująco:

 I miejsce – Helena Bocheńska (kl. I)

 II miejsce – Alan Lepak (kl. IV)

 III miejsce – Dominik Ziolkowski (kl. I)

W konkursie czytelniczym natomiast nasi młodzi znawcy legend mieli już nieco trudniejsze zadanie, dlatego że pytania na teście były naprawdę szczegółowe, więc należało przeczytać legendy nad wyraz uważnie. Tym bardziej gratulujemy zwycięzcom!

W kategorii klas I – III są to:

 I miejsce – Julia Labuda (kl. II)

 II miejsce – Zofia Bernady (kl. III)

 III miejsce – Helena Bocheńska (kl. I), Julia Czapiewska (kl. II) oraz Barbara Ossowska (kl. II)

 Natomiast wśród uczniów z klas IV – VI zwycięzcami zostali:

 I miejsce – Julia Winczewska (kl. V)

 II miejsce – Michał Szulc (kl. IV)

 III miejsce – Filip Winczewski (kl. IV)

 Wielkie brawa za ambicję i zainteresowanie polską literaturą!

|
_ _
{ Nasze zajęcia plastyki i techniki }
| Rok szkolny 2018_2019

Ręcznie zrobiony prezent na Dzień Matki - najpiękniejszy podarunek od serca!

Z okazji Dnia Matki przygotowaliśmy własnorecznie ekologiczne torby na zakupy oraz pudełka z filcu - pudełko na biżuterię, na drobiazgi, listy, rachunki czy inne drobiazgi.

Uczniowie przekonali się, że upominek dla mamy to nie tylko pójscie na łatwiznę i zakupienie gotowego prezentu  lecz ręcznie robiony prezent ma wielką moc!

Podczas naszych zajęć rozwijamy zainteresowania i ciekawość techniczną uczniów oraz pomysłowość i twórczość, poszukiwania inspiracji i nietypowych rozwiązań. Na zajeciach staramy się wykorzystać praktyczne umiejętności dzieci. Stawiamy też na ekologię. Kształcimy umiejętności praktycznego wykorzystania materiałów i przedmiotów już niepotrzebnych – rozwijamy świadomość ekologiczną.

|
_ _
{ Zielone lekcje, czyli żywe ptaki w szkole }
| Rok szkolny 2018_2019

Zielone lekcje, czyli żywe ptaki w szkole

Czy sowa to mądra głowa? Co to jest ptasi móżdżek? Czy sokół ma sokoli wzrok? Na te i inne pytania dzieci poznały odpowiedzi dzięki wspaniałemu pokazowi żywych ptaków, który odbył się 24 maja w naszej szkole. Odwiedzili nas Flick - sokół wędrowny, puchacz -Hugo i prześliczna puszysta płomykówka - Fiona. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały opowieści o zwyczajach ptaków i nie bały się ich potrzymać ani pogłaskać. Na koniec każde dziecko miało możliwość zrobienia sobie zdjęcia z sową Fioną na ramieniu.

|
_ _
{ XLVIII Konkurs Recytatorski Literatury Kaszubskiej "Rodnô Mòwa” }
| Rok szkolny 2018_2019

XLVIII Konkurs Recytatorski Literatury Kaszubskiej "Rodnô Mòwa”

7 recytatorów w trzech grupach wiekowych wzięło udział w gminnych eliminacjach 48. Konkursu Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej "Rodnô Mòwa", które odbyły się 9 maja w Szkole Podstawowej w Karsinie.

Naszą szkołę reprezentowało aż 6 recytatorów: Julia Labuda i Barbara Ossowska z klasy II, Julia Winczewska, Alicja Ossowska i Kacper Popielas z klasy V oraz Kasia Breszka z klasy VII. Piękne wykonania wierszy i prozy kaszubskiej zachwyciły jury w składzie: Justyna Piekarska, Maria Bal i Iwona Seweryn, które po trudnych naradach postanowiły nagrodzić następujących recytatorów:

Kategoria klasy I – III

I miejsce – Julia Labuda SP Osowo

II miejsce – Barbara Ossowska SP Osowo

Kategoria klasy IV – VI

I miejsce – Julia Winczewska SP Osowo

II miejsce – Wojciech Wojak SP Karsin

III miejsce – Alicja Ossowska SP Osowo

Wyróżnienie – Kasper Popielas SP Osowo

Kategoria klasy VII – VIII i gimnazjum

I miejsce – Katarzyna Breszka SP Osowo

Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe oraz gadżety ufundowane przez organizatorów, a na  wszystkich czekał  słodki poczęstunek.

Powiatowe eliminacje 48. Konkursu Literatury Kaszubskiej „Rodnô Mòwa” odbyły się w 15 maja w Kościerzynie, podczas których naszą gminę reprezentowały uczennice z Osowa: Julia Labuda (wywalczyła wyróżnienie), Barbara Ossowska, Julia Winczewska (również wyróżnienie) i Katarzyna Breszka. GRATULUJEMY I JESTEŚMY DUMNI, ŻE MAMY W NASZEJ SZKOLE TAKICH RECYTATORÓW!!!

|
_ _
{ Otwarta lekcja języka kaszubskiego }
| Rok szkolny 2018_2019

Otwarta lekcja języka kaszubskiego

15 maja, nauczycielka języka kaszubskiego pani Wioletta Stoltmann, przeprowadziła lekcję otwartą dla uczniów klasy „O” i pierwszej oraz ich rodziców. Chodziło o to, by umożliwić, szczególnie rodzicom, szersze spojrzenie na zagadnienia związane z organizacją i realizacją nauczania języka kaszubskiego oraz przedmiotu historia i kultura Kaszubów, w naszej szkole.

Dzieci poznały literki kaszubskie,  zaśpiewały i zatańczyły jedną z zabaw kaszubskich oraz miały możliwość ubrania się w regionalny strój ludowy, należący do zespołu „Osowianka”. Na koniec otrzymały pamiątkowe zakładki do książek.

Dyrektor, pani Sylwia Gruchała Więsierska poinformowała rodziców, że nauka języka kaszubskiego odbywa się w formie oddzielnego przedmiotu, który łączy w sobie treści z różnych dziedzin wiedzy. Oprócz słownictwa i literatury kaszubskiej uczniowie poznają pieśni i tańce. Część zajęć jest realizowana w terenie, w formie wycieczek i warsztatów, co czyni proces dydaktyczny atrakcyjniejszym.

|
_ _
{ BIWAK GARCZYN 2019 }
| Rok szkolny 2018_2019

BIWAK GARCZYN

Dzień drugi - to już nie są przelewki Kryj się wrogu, bo uczymy się strzelać z łuku i z kabekaesu.

Biwak w Garczynie - dzień trzeci.
Młodsza grupa próbuje swoich sił podczas wspinaczki z uprzężą, starsi uczą się współpracy. Muszą całą grupą wykonać zadanie. No i trzeba przyznać, że idzie im całkiem nieźle

 

|
_ _
{ „Moja historia” spektakl teatru Kurtyna z Krakowa }
| Rok szkolny 2018_2019

„Moja historia” profilaktyczny spektakl teatru Kurtyna z Krakowa

Życie bohatera spektaklu, kilkunastoletniego Michała, jest z pozoru ustabilizowane i ułożone podług następujących reguł: w szkole jest przeciętnym, wręcz anonimowym uczniem, wyróżniającym się jedynie niechętnym, niepozbawionym agresji stosunkiem do otaczającej go rzeczywistości, złożonej z wymagających i czujnych nauczycieli oraz kolegów i koleżanek, którzy w niezrozumiały dla niego sposób czerpią satysfakcję z uczestnictwa w procesie edukacji, znajdując dziwne dla głównego bohatera upodobanie w poszanowaniu norm współżycia społecznego. W domu, przy ekranie komputera, Michał staje się Mikaelem Robocompem, nieustraszonym i bezbłędnym strategiem internetowych bitew i gier, posiadającym niezliczone tłumy wirtualnych przyjaciół, którzy odnoszą się do niego z szacunkiem i podziwem, hojnie sypiąc laikami i polubieniami. Jednak pewnego dnia spokojna egzystencja Michała, ucznia 5 klasy Szkoły Podstawowej, zostaje zakłócona fatalnym zbiegiem dwóch okoliczności. Michał jest zmuszony napisać test z historii, i co gorsze, odczuwa przemożną chęć zwrócenia na siebie uwagi u Asi, jednej z najlepszych uczennic szkoły.

„Moja historia” jest spektaklem poruszającym ciągle aktualne problemy w procesie budowania poczucia własnej wartości młodych, kilkunastoletnich ludzi, którzy poddani naturalnej presji środowiska próbują radzić sobie z problemami dojrzewania. Wymogi współczesności i radykalnie zwiększające się tempo życia społecznego stają się dla wielu z nich pułapkami, w których tracąc poczucie własnej tożsamości i podmiotowości, zaprzepaszczają szanse na prawidłowy rozwój i wchodzą na niebezpieczną ścieżkę kompensowania używkami i uzależnieniami niezrealizowanej potrzeby akceptacji.

Motywem przewodnim tej pełnej uroczego humoru komedii sytuacyjnej jest nie tylko opisywanie skutków tego niepokojącego procesu. Twórcy przedstawienia skupiają się przede wszystkim na prezentacji mechanizmów i procesów, będących zalążkiem w powstawaniu problemów i zagrożeń dotykających młodych ludzi, oraz na promowaniu postaw aktywnych, dynamicznie radzących sobie z przeciwnościami. Główny bohater spektaklu podejmuje wyzwania i zaczyna dążyć do realizacji słusznych celów w świecie realnym, akceptując stawiane wyzwania i pracowicie odbudowując poczucie swojej tożsamości i miejsce w grupie życzliwych mu: rodziców, nauczycieli, przyjaciół. http://www.kurtyna.krakow.pl/oferta,3.html

Spektakl bardzo podobał się publiczności. 

|
_ _
Strona 1 z 63 1 2 3 4 > >>
{ Logowanie }
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
_ _
{ DLA UCZNIA }
KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO
=========
WYMAGANIA EDUKACYJNE
=========
TESTY I SPRAWDZIANY
=========
GRY I ZABAWY EDUKACYJNE
GRY
LINKI
LINKI MALUCHÓW
=========

_ _
{ INFORMATYKA }
PROGRAMY
KONKURSY
PORTALE EDUKACYJNE
NASZE PRACE PROGRAMUJEMY
_ _
{ MATEMATYKA }

PORTALE EDUKACYJNE
_ _
{ PLASTYKA }
KONKURSY PLASTYCZNE

_ _
{ RUCH DROGOWY }
BRD

KARTA ROWEROWA

TESTY

PRZYGOTUJ SIĘ I SPRAWDŹ

_ _
{ NAUCZYCIEL }
E-PODRĘCZNIKI

SPIS PORTALI EDUKACYJNYCH

10 PRZYKAZAŃ UCZNIOWSKICH DLA NAUCZYCIELI

_ _
{ KALENDARIUM }
_ _
{ ZOBACZ }
ZESPÓŁ SZKÓŁ W KARSINIE

DOBRE PROGRAMY

SZLIFUJ SWÓJ ANGIELSKI

GMINA KARSIN

OSP KARSIN

_ _

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | fashiontrends.icu | frmode.eu