[ STRONA GŁÓWNA ˇ SZUKAJ ˇ WYSZUKIWARKI ˇ DANE ADRESOWEPaździernik 19 2019 00:16:32 ]
{ Nawigacja }
DOKUMENTY
GRONO PEDAGOGICZNE
REKRUTACJA PRZEDZKOLE
DANE ADRESOWE
Z HISTORII WSI I SZKOŁY
PUBLIKACJE
LINKI
WYBIERAMY KSIĄŻKI 2018 ankieta
_ _
{ BIBLIOTEKA }

Test
_ _
{ PROJEKTY }
 
PROGRAMUJEMY Z BALTIM
 
 

PROGRAM DLA SZKÓŁ
_ _
{ DLA RODZICA }
ZEBRANIA Z RODZICAMI
DOKUMENTY DLA RODZICÓW
RADA RODZICÓW SZKOŁY
WYKAZ PODRĘCZNIKÓW
DARMOWE PODRĘCZNIKI
REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLA
REGULAMIN KORZYSTANIA Z SZAFEK
DLA RODZICA
PRZYDATNE ADRESY
PUBLIKACJE DLA RODZICÓW
LINKI

_ _
{ WITAJ }
_ _
{ DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 2019 }
| ROK SZKOLNY 2019_20

Apel z okazji Dnia Edukacji narodowej przygotowali uczniowie klasy ósmej. W humorystyczny sposób przedstawili pracę nauczycieli i pracowników szkoły.   Dziękujemy wszystkim uczniom i rodzicom za życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. 

 

|
_ _
{ Historia Code Week 2019 zadanie 1 }
| ROK SZKOLNY 2019_20

Przygoda w #Code Week 2019 rozpoczęta. Uczniowie podczas lekcji plastyki w kl. IV i V poznali historię Code Week 2019 realizując temat: „Barwy”  tworzyli plakat promujący europejską inicjatywę. Uczniowie kl. VI na lekcji matematyki programowali Ozoboty, tworząc trasy uzupełniane kodami – sekwencjami kolorów.

#CodeWeek2019 to oddolna inicjatywa, w ramach której świętujemy kreatywność, rozwiązywanie problemów i współpracę poprzez programowanie i inne działania związane z technologią. Główną ideą stojącą za wydarzeniem jest promowanie programowania poprzez pokazywanie młodzieży i dorosłym sposobów na realizację pomysłów przy pomocy kodu, rozwiewanie wątpliwości i mitów otaczających te umiejętności oraz gromadzenie zmotywowanych jednostek w celu wspólnej nauki.

|
_ _
{ Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia }
| ROK SZKOLNY 2019_20

W piątek braliśmy udział w akcji IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja była okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości, zabawy i rywalizacji w uzyskaniu tytułu mistrza oraz zmagania się z programowaniem gry "tabliczka mnożenia" w aplikacji scratch.

|
_ _
{ BLIZINY }
| ROK SZKOLNY 2019_20

BlizinyWycieczka do Świata Labiryntów w Blizinach

Labirynt to rodzaj zagadki, łamigłówki, której rozwikłanie, umożliwia dojście do właściwego miejsca. To również świetna zabawa, dlatego w ramach nauki języka kaszubskiego w naszej szkole, pojechaliśmy 5 października na wycieczkę do Świata Labiryntów w Blizinach.

Na rozgrzewkę udaliśmy się do małych labiryntów, takich jak:   linowy, korali, stopa olbrzyma, matematyczny,  góra dół i 3 kolory.

Następnie podzieliliśmy się na 4 mniejsze grupy, tak aby każda mogła swobodnie korzystać z atrakcji, które na nas czekały. Po krótkiej odprawie, wyposażeniu w mapę i flagę ruszyliśmy, aby odnaleźć zaginioną flotę piracką. Każda z grup miała za zadanie odnaleźć wszystkie statki z ukrytym skarbem - bursztynem. Choć zdarzało się, że nieźle błądziliśmy, to po około półtoragodzinnej wędrówce wszyscy szczęśliwie dotarliśmy do mety, gdzie trzeba było jeszcze odczytać hasło.

Potem kolejnych emocji przysporzył nam drewniany labirynt, w którym odnajdywaliśmy tabliczki z perłami i przysłowiami. Wspólna walka o szybkie i skuteczne dotarcie do celu, powodowała niezwykłe emocje, ale również przekładała się na integrację grupy.

Takie miejsca jak Świat Labiryntów rozwijają umiejętność skupienia się oraz koncentracji, pozwalają na  chwilę przenieść się w zupełnie inną rzeczywistość, pełną ciekawych zagadek i wesołych łamigłówek. (M.G.)

|
_ _
{ #Code Week 2019 }
| ROK SZKOLNY 2019_20

Od 5 do 20 października w całej Europie, w tym oczywiście również  w Polsce, będziemy świętować Europejski Tydzień Kodowania, czyli #Code Week 2019.

„CodeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa rywalizują w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Akcja odbywa się na terenie całej Europy. Jej misją jest poszerzanie kompetencji z obszaru programowania zarówno wśród profesjonalistów, jak i początkujących. To świetna okazja, by zacząć zabawę z grami logicznymi, prostą grafiką komputerową czy robotyką.”

W tym roku także my  postanowiliśmy podjąć działania i wpisać się na mapę krajów zaangażowanych w to wyzwanie. Przez dwa tygodnie uczniowie klas IV-VIII, będą uczestniczyć w różnorodnych formach zabaw propagujących kodowanie.

|
_ _
{ WARSZTATY WYPIEKU CHLEBA }
| ROK SZKOLNY 2019_20

warsztaty 25. września uczniowie klas I-III  w ramach zajęć z języka kaszubskiego uczestniczyli w warsztatach wypieku chleba w Swornegaciach. Każdy z uczestników miał swoje miejsce pracy, gdzie według przepisu wykonywał żytnio-pszenny chleb „Sworzyński”. Na tych zajęciach poznali starą recepturę wypieku chleba, którą dawniej stosowano w tym rejonie. W oczekiwaniu na wyrośnięcie ciasta wysłuchali prelekcji na temat historii chleba, a także okazywania szacunku za ten dar Boży. Największym wrażeniem dla uczestników było wyjęcie świeżo upieczonych bochenków z pieca opalanego drewnem. Mali kucharze otrzymali certyfikaty Małego Piekarza. Uczniowie zachwyceni wycieczką zadeklarowali, że chlebki będą piec również w domu. 

Więcej zdjęć można obejrzeć na stronie internetowej: 
https://www.gokchojnice.pl/swornegacie/aktualnosci/8619/wypiekamy-chleb/

 

|
_ _
{ WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO }
| ROK SZKOLNY 2019_20

        WyboryW środę 25 września w naszej szkole odbyły się wybory przedstawicieli do Samorządu Uczniowskiego. Każdy z kandydatów przygotował wcześniej i zaprezentował swój plakat wyborczy. Wyniki wyborów przedstawiają się następująco:

Przewodnczącą została: Oliwia Grelewicz kl. VIII (20 głosów),

I zastępcą: Julia Brzezińska kl. VIII (12 glosów), 

II zastępcą: Anna Kowalska kl. V (5 głosów). 

W sumie w głosówaniu wzięło udział 46 osób, co daje 96% uprawnionych. Wszystkim kandydatom dziękujemy za udział, głosującym za wysoką frekwencję, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy! Uśmiech

 

|
_ _
{ Dzień Języków Obcych }
| ROK SZKOLNY 2019_20

Dzień Języków

Dnia 30. września w naszej szkole odbył się Dzień Języków Obcych. Uczniowie z klas IV-VIII mieli za zdanie przedstawić wcześniej wylosowany kraj w następujących aspektach: flaga, położenie geograficzne na mapie, najciekawsze zabytki, charakterystyczny strój, potrawy oraz sławne postacie. 

Kl. IV- USA
Kl. V – Austria
Kl. VI – Szwajcaria
Kl. VII – Niemcy
Kl. VIII – Kanada

Wszyscy uczniowie bardzo zaangażowali się w prezentację państw. Mogliśmy między innymi podziwiać przepiękne stroje kowboja, hawajki czy też postacie Jasia i Małgosi z popularnej książki Braci Grimm. Zaprezentowano również staranne i bardzo pracochłonne mapy oraz makiety krajów. Uczniowie podczas wystąpienia odtwarzali charakterystyczne utwory pochodzące z Kanady, Szwajcarii oraz niemiecki hymn narodowy. Nie zabrakło także sławnych postaci takich jak Albert Einstein, Angela Merkel, bracia Grimm czy Barak Obama. Najbardziej atrakcyjną częścią prezentacji poszczególnych krajów okazały się degustację charakterystycznych potraw (szwajcarska czekolada, kanadyjskie pancake z syropem klonowym i dużo niemieckich słodyczy).

Wszystkim wystąpieniom przyglądało się oraz oceniało jury w składzie: p. Katarzyna Masiak, p. Katarzyna Czapiewska oraz p. Justyna Gwizdała. Po podliczeniu punktów konkurs wygrała klasa VI prezentująca Szwajcarię.  

 

 

|
_ _
{ SZERMIERKA }
| ROK SZKOLNY 2019_20

OD PASJI DO SUKCESU – TYLKO OD CIEBIE ZALEŻY,CZY OSIĄGNIESZ SUKCES

27 września gościliśmy w naszej szkole szermierzy grupy Go-Now LUKS-Pol Czersk wraz z trenerem Hieronimem Kucharskim. Zaprezentowali oni pokaz szermierki sportowej oraz historycznej Go-Now z udziałem uczniów LO w Czersku m.in. absolwenta naszej szkoły M a t e u s z a M i e n t k i e g o.

 "Szermierze Go-Now LUKS-Pol Czersk to ekipa nr 1 w Polsce!" czytamy na stronie Akademia Sukcesu „Nasza Szkoła” Społeczna Szkoła Podstawowa w Czersku

"26 stycznia 2019 r. odbyły się XI Mistrzostwa Polski w szermierce historycznej bronią Go-Now. Udział wzięła rekordowa liczba 274 zawodników z Polski i nie tylko. podczas zawodów Mateusz Mientki  zdobył złoto w mieczu. Mateusz – maturzysta czerskiego ogólniaka, dał popis odporności psychicznej – walkę rozstrzygnął po dogrywce, do której doprowadził w ostatniej sekundzie czasu zasadniczego."

Cieszymy się również sukcesem zawodników, tym bardziej, że wśród nich jest nasz absolwent. Ponadto bardzo miło słyszeć, że nasi absolenci spełniają swoje marzenia. Mateusz, gdy chodził do szkoły podstawowej interesował się astronomią, a teraz słyszymy, że jest studentem I roku astronomii  Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Wszystkim zawodnikom serdecznie dziękujemy i zyczymy dalszych sukcesów.

|
_ _
{ OD PASJI DO SUKCESU }
| ROK SZKOLNY 2019_20
OD PASJI DO SUKCESU – TYLKO OD CIEBIE ZALEŻY,
CZY OSIĄGNIESZ SUKCES
 
Pokaz szermierki sportowej oraz historycznej Go-Now
z udziałem uczniów LO w Czersku m.in. absolwenta naszej szkoły M a t e u s z a M i e n t k i e g o już w najbliższy piątek (27.09) o godzinie 12:00 na boisku szkolnym. (Dom Kultury w razie niepogody)
 
 
|
_ _
{ POKAZ ANIMACJI O REMUSIE }
| ROK SZKOLNY 2019_20

        
W piątek 20 września uczniowie klas IV-VIII uczestniczyli w pokazie animacji, który miał miejsce w Domu Kultury w Wielu. Animacja poświęcona była przygodom głównego bohatera powieści Aleksandra Majkowskiego pt. "Życie i przygody Remusa". Dodatkowo mieli okazję uslyszeć na żywo wspaniałe utwory akordeonowe w wykonaniu Pawła Nowaka. Wyjazd zorganizowano w ramach nauczania języka kaszubskiego. 

 

                                                                                                                                                                                   

|
_ _
Strona 1 z 64 1 2 3 4 > >>
{ Logowanie }
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
_ _
{ DLA UCZNIA }
KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO
=========
WYMAGANIA EDUKACYJNE
=========
TESTY I SPRAWDZIANY
=========
GRY I ZABAWY EDUKACYJNE
GRY
LINKI
LINKI MALUCHÓW
=========

_ _
{ INFORMATYKA }
PROGRAMY
KONKURSY
PORTALE EDUKACYJNE
NASZE PRACE PROGRAMUJEMY
_ _
{ MATEMATYKA }

PORTALE EDUKACYJNE
_ _
{ PLASTYKA }
KONKURSY PLASTYCZNE

_ _
{ RUCH DROGOWY }
BRD

KARTA ROWEROWA

TESTY

PRZYGOTUJ SIĘ I SPRAWDŹ

_ _
{ NAUCZYCIEL }
E-PODRĘCZNIKI

SPIS PORTALI EDUKACYJNYCH

10 PRZYKAZAŃ UCZNIOWSKICH DLA NAUCZYCIELI

_ _
{ KALENDARIUM }
_ _
{ ZOBACZ }
ZESPÓŁ SZKÓŁ W KARSINIE

DOBRE PROGRAMY

SZLIFUJ SWÓJ ANGIELSKI

GMINA KARSIN

OSP KARSIN

_ _

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | fashiontrends.icu | frmode.eu