SZKOŁA PODSTAWOWA OSOWO
  Welcome to: SZKOŁA PODSTAWOWA OSOWO [Guest] STRONA GŁÓWNASZUKAJWYSZUKIWARKIDANE ADRESOWE
Sierpień 28 2016 23:16:16  
Nawigacja
Z HISTORII WSI I SZKOŁY
GRONO PEDAGOGICZNE
PUBLIKACJE
DOWNLOAD
LINKI
Kategorie Newsów
FAQ
REKRUTACJA PRZEDZKOLE 2016/2017
SZKOŁA W RUCHU
DANE ADRESOWE
LIGA ZADANIOWA 2014/2015
WYPRAWKA SZKOLNA
GALERIA WYDARZEŃ

ZDJĘCIA 2015/2016

BIBLIOTEKA

Test
DLA RODZICA
RADA RODZICÓW SZKOŁY

WYKAZ PODRĘCZNIKÓW

DARMOWE PODRĘCZNIKI

REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLA

WYPRAWKA SZKOLNA 2015/16

REGULAMIN KORZYSTANIA Z SZAFEK

PRAWA I OBOWIĄZKI RODZICÓW

EUROPEJSKA KARTA PRAW I OBOWIĄZKÓW RODZICÓW

KATALOG RODZICIELSKICH ZACHOWAŃ

DLA RODZICA

PRZYDATNE ADRESY

PUBLIKACJE DLA RODZICÓW

LINKIPROJEKTY

GRUPA I

GRUPA II

OWOCE I WARZYWA W SZKOLE

MLEKO W SZKOLE


RÓWNAJ W GÓRĘ 2008/2009


PATRZ W PRZYSZŁOŚĆ 2009/2010

INFORMATYKA

BEZPIECZNI W SIECI
KRZYŻÓWKA

KRZYŻÓWKA WORD

KRZYŻÓWKA WIADOMOŚCI WSTĘPNE

GRA MATEMATYCZNA

KALENDARZ
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 95
Nieaktywowany Użytkownik: 57
Najnowszy Użytkownik: pawel
WITAJ

 WYKAZ PODRĘCZNIKÓW NA ROK SZKOLNY 2016/2017Submit News Submit Article Visit our Forum 
ROK SZKOLNY 2015_16

 

WYKAZ PODRĘCZNIKÓW NA ROK SZKOLNY 2016/2017

 Uroczyste zakończenie roku szkolnego 24.06.2016Submit News Submit Article Visit our Forum 
ROK SZKOLNY 2015_16

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 24.06.2016 r. Nadszedł najbardziej wyczekiwany dzień roku szkolnego. Jednak nim uczniowie otrzymali świadectwa, wzięli udział we Mszy Świętej w kościele. Następnie w szkole Pani Dyrektor dokonała podsumowania roku szkolnego. Podczas apelu dyrektor U. Narloch przedstawiła wyniki i osiągnięcia uczniów za rok szkolny 2015/16. Średnia ocen szkoły 4, 22. Dowiedzieliśmy się, jak poszczególne klasy wypadły w nauce, którzy uczniowie z poszczególnych klas okazali się najlepsi i otrzymali świadectwa z paskiem oraz którzy otrzymali stypendium za naukę.

Następnym punktem apelu był program artystyczny uczniów klasy V i VI przygotowany pod kierunkiem p. W. Stoltmann i p. A. Studzińskiej. Podczas części artystycznej klasa piąta pożegnała swoich starszych kolegów, natomiast absolwenci podziękowali nauczycielom za ich edukację oraz pożegnali się ze swoimi młodszymi kolegami i koleżankami.

Kolejnym wzruszającym elementem tego dnia było pożegnanie p. K. Knitter, która od września przechodzi na emeryturę

Następnie uczniowie udali się do klas, gdzie wychowawcy wręczyli świadectwa pozostałym uczniom i kolejny raz przypomnieli o bezpieczeństwie podczas wakacji.

Wszystkim życzymy miłych i bezpiecznych wakacji.

 WYCIECZKA TRÓJMIASTO 2016Submit News Submit Article Visit our Forum 
ROK SZKOLNY 2015_16

TRÓJMIEJSKA WYPRAWA

Kolejna wycieczka za nami i nowe doświadczenia i wspomnienia w sercach. Pierwszy dzień trójmiejskich wojaży poświęciliśmy na zwiedzanie Gdańska. Sympatyczny pan przewodnik bardzo przystępnie i ciekawie zapoznał nas z najważniejszymi obiektami Starego Miasta, takimi jak Żuraw, Dwór Artusa, Kościół św. Jana, Bazylika Mariacka, Fontanna Neptuna. Potem galeonem „Czarna Perła” popłynęliśmy na Westerplatte, miejsce które uznaje się za symboliczny początek II wojny światowej. Po tematyce wojennej przyszedł czas na relaks na sopockim molo i spacer po mąciaku, a potem przejazd na nocleg do Gdyni i kibicowanie polskiej drużynie, walczącej o awans z grupy, w meczu z Niemcami. Drugi dzień naszej wycieczki przywitaliśmy w strugach deszczu. Po pysznym śniadaniu pojechaliśmy na warsztaty do Muzeum Morskiego w Gdyni. Tam po sporej dawce morskich ciekawostek zabawiliśmy się w poszukiwaczy skarbu. Zabawa wciągnęła wszystkich bez reszty. Każda z siedmiu drużyn chciała jako pierwsza odnaleźć skarb. Ostatecznie udało się to zespołowi, którego liderem był Konrad Zabrocki. Potem przyszedł czas na zwiedzanie okrętu – muzeum „Błyskawica” i obiad. Na koniec pojechaliśmy jeszcze na lotnisko im. Lecha Wałęsy w Gdańsku – Rębiechowie. Wycieczka ta dostarczyła wszystkim wiele niezapomnianych i jednocześnie różnorodnych wrażeń, gdyż każde z trzech miast aglomeracji trójmiejskiej ma swój wyjątkowy i niepowtarzalny charakter.

 INFORMACJASubmit News Submit Article Visit our Forum 
ROK SZKOLNY 2015_16

W poniedziałek o godzinie 11.00 pogrzeb śp. Jana Narlocha w kościele parafialnym pw Św Maksymiliana Marii Kolbego w Osowie.

W związku z pogrzebem prosi się rodziców dzieci z przedszkola, zerówki i klas 1 – 3 o odbiór dzieci do godziny10.30. Prosimy, by pozostałe dzieci przyszły do szkoły w stroju galowym, gdyż pójdą na pogrzeb.

 

 

 Zmarł Jan Narloch Submit News Submit Article Visit our Forum 
ROK SZKOLNY 2015_16

Zmarł Jan Narloch

Z wielkim smutkiem informujemy, że 16 czerwca zmarł nasz emerytowany nauczyciel matematyki Jan Narloch.

Wieloletni radny i przewodniczący Rady Gminy Karsin, działacz społeczny, strażak - prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Osowie. W marcu został uhonorowany najwyższym gminnym odznaczeniem - nadano mu tytuł Honorowego Obywatela Gminy Karsin.

W naszej szkole pracował od 1968 do 2014 r.  W latach 1972 r. do 1977 r. był dyrektorem szkoły.  W trakcie swojej pracy nauczycielskiej pełnił funkcję Prezesa Związku Nauczycielstwa Polskiego. Zawsze ważny był dla niego interes szkoły, nauczyciela i ucznia.

Za swoją działalność był wielokrotnie nagradzany. Wśród tych najważniejszych wyróżnień należy wymienić Złoty Krzyż Zasługi z 1992 roku, Medal Komisji Edukacji Narodowej z 1997 roku oraz Złoty Medal za Długoletnią Służbę z 2014 roku. Wieloletnia praca zawodowa dla innych ludzi była zawsze dla niego najważniejsza. Wśród wielu uczniów cieszył się wielkim szacunkiem i poważaniem. W swej ponad 50-letniej pracy zawodowej i społecznej przyczynił się w znaczący sposób do poprawy poziomu życiu wielu mieszkańców sołectwa Osowa oraz całej gminy.

„Nie umiera ten,  kto trwa w sercach i pamięci żywych”
Georges Poulet

Rodzinie i Najbliższym Zmarłego

przekazujemy wyrazy szczerego

i serdecznego współczucia

 WYCIECZKA SARBSKO 2016Submit News Submit Article Visit our Forum 
ROK SZKOLNY 2015_16

 

 DZIEŃ DZIECKA 2016Submit News Submit Article Visit our Forum 
ROK SZKOLNY 2015_16

 Piknik zdrowia - Zmieniamy nawyki na lepsze! Postaw na zdrowie i sport! "Śmieci tuczą dzieci" pod takimi hasłami odbył tegoroczny Dzień Dziecka.

Każda klasa wraz z wychowawcą przygotowała zdrową sałatkę - owocową lub warzywną. Po czym wszyscy uczniowie degustowali przygotowane potrawy.

Następnie odbyły sie międzyklasowe rozgrywki sportowe.

Niespodzianką była wizyta Policjantów z psem policyjnym i pokazem jego umiejętności.

Na zakończenie przygotowano ognisko i pieczenie kiełbasek oraz przejazd wozem strażackim. Wszyscy świetnie się bawili.

 

 DZIEŃ MATKI I OJCA Z KSIĄŻKĄ W TLE 2016Submit News Submit Article Visit our Forum 
ROK SZKOLNY 2015_16

24 maja obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Matki i Ojca. Na spotkanie ze swoimi dziećmi zaproszeni zostali rodzice wszystkich uczniów i przedszkolaków naszej szkoły.

26 maja to najpiękniejszy dzień w roku  Dzień Matki. Po raz pierwszy to święto obchodzono w 1910 roku w Stanach Zjednoczonych. Pierwszym państwem europejskim, które wprowadziło dzień poświęcony matce była Austria. W Polsce to piękne i najbardziej osobiste święto pojawiło się w kalendarzu w 1923 roku.

W tym roku hasłem przewodnim przygotowanej imprezy była książka. W dzisiejszych czasach wielu ludzi, w tym szczególnie dzieci i młodzież, wolą spędzić swój wolny czas przy komputerze zamiast przy książce. Podczas spotkania zwróciliśmy uwagę  rodzicom jak ważną rolę odgrywa  książka w rozwoju ich dzieci.

W ramach życzeń i wdzięczności swoim rodzicom dzieci przygotowały i zaprezentowały:

  • program artystyczny w wykonaniu dzieci z przedszkola i zerówki
  • „Sąd nad książką” w wykonaniu uczniów klasy czwartej
  • inscenizacje utworów Juliana Tuwima i Brzechwy przedstawione przez uczniów klas I-III
  • recytacja poezji w języku kaszubskim.

Dzieci wręczyły swoim rodzicom własnoręcznie wykonane laurki.

 „Rodnô Mòwa” w KòscérznieSubmit News Submit Article Visit our Forum 
ROK SZKOLNY 2015_16

„Rodnô Mòwa” w Kòscérznie

14 maja w Kościerzynie odbyły się powiatowe eliminacje Konkursu Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej "Rodnô  Mòwa",  podczas których naszą szkołę reprezentowała Julka Winczewska z klasy II. Niestety nie udało się wywalczyć awansu do finału  wojewódzkiego konkursu 11-12 czerwca w Chmielnie, ale i tak jesteśmy ogromnie dumni z naszej reprezentantki.  Zdobyte dzięki temu konkursowi doświadczenie na pewno zaowocuje jeszcze lepszym wynikiem w przyszłym roku. 

 „ O JEDEN KROK ZA DALEKO”Submit News Submit Article Visit our Forum 
ROK SZKOLNY 2015_16

„ O JEDEN KROK ZA DALEKO”

13 maja zawitał do naszej szkoły Teatr „Kurtyna” z Krakowa, przywożąc spektakl „O jeden krok za daleko”. Historia dzieje się w Kłopotowie, małej szkole, do której uczęszcza chory na astmę Jaś, przezywany przez niektórych „odkurzaczem” i Paweł, uczeń sprawiający ciągłe kłopoty. Klasa IV B przygotowuje się do obchodów Święta Patrona szkoły i Jaś zostaje poproszony przez wychowawczynię do zagrania głównej roli. Obawia się reakcji i wyśmiewania kolegów, szczególnie Pawła. W dzień przedstawienia chłopcy robią Jasiowi głupi i tragiczny w skutki żart. Chłopiec trafia na oddział intensywnej terapii po tym, jak zabrano mu inhalator. Aktorzy przestrzegli uczniów przed podobnymi sytuacjami. Zwrócili uwagę na problem cyber - przemocy i na to, że wszystko co zamieścimy w sieci, pozostaje śladem na zawsze.

 SZYJEMY MISIESubmit News Submit Article Visit our Forum 
ROK SZKOLNY 2015_16

Strona 1 z 41 1 2 3 4 > >>
START

 

 

DLA UCZNIA
LIGA ZADANIOWA
=========
PRAWA I OBOWIĄZKI
=========
PODRĘCZNIKI I PROGRAMY
=========
KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO
=========
E- PODRĘCZNIKI
=========
WYMAGANIA EDUKACYJNE
=========
TESTY I SPRAWDZIANY
=========
GRY I ZABAWY EDUKACYJNE
GRY
LINKI
LINKI MALUCHÓW
=========

DLA NAUCZYCIELI
EDUKACYJNE ZASOBY INTERNETU

10 PRZYKAZAŃ UCZNIOWSKICH DLA NAUCZYCIELI

KALENDARIUM
UŚMIECHNIJ SIĘ…
DEKALOG UCZNIA I NAUCZYCIELA

HUMOR SZKOLNY

WYPADKI DROGOWE
JAK UNIKAĆ WYPADKÓW

STATYSTYKI

PRZYCZYNY WYPADKÓW

DROGA I JA
TESTY ON-LINE

ZNAKI DROGOWE

PRZYGOTUJ SIĘ I SPRAWDŹ

KODEKS DROGOWY

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

monster high
11/05/2015 20:58
niedługo wycieczka(:

monster high
25/01/2015 20:25
super noc w szkole smiley smiley smiley smiley

kuba87
07/01/2015 10:01
Wszystkiego Najlepszego W Nowym Rokusmiley

kuba87
07/01/2015 10:01
smiley

bartek
07/01/2015 10:00
Składam wszystkim najlepszych życzeń z okazji nowego roku

Archiwum
WEJDŹ I ZOBACZ
ZESPÓŁ SZKÓŁ W KARSINIE

DOBRE PROGRAMY

SZLIFUJ SWÓJ ANGIELSKI

GMINA KARSIN

OSP KARSIN

SZKOŁA PODSTAWOWA OSOWO
   Powered by v6.01.6 © 2003-2005
Comstock by:
693014 Unikalnych wizyt   

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie