SZKOŁA PODSTAWOWA OSOWO
  Welcome to: SZKOŁA PODSTAWOWA OSOWO [Guest] STRONA GŁÓWNASZUKAJWYSZUKIWARKIDANE ADRESOWE
Czerwiec 23 2017 07:38:42  
Nawigacja
Z HISTORII WSI I SZKOŁY
GRONO PEDAGOGICZNE
PUBLIKACJE
LINKI
REKRUTACJA PRZEDZKOLE 2016/2017
SZKOŁA W RUCHU
DANE ADRESOWE
DOKUMENTY DLA RODZICÓW
BIBLIOTEKA

Test
NASZE PROJEKTY
AKADEMIA MOŻLIWOŚCI
PROGRAMUJEMY Z BALTIM

UMIEM PŁYWAĆ

UNICEF 
WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA

OWOCE I WARZYWA W SZKOLE
MLEKO W SZKOLE
DLA RODZICA
ZEBRANIA Z RODZICAMI ROK SZKOLNY 2016/17

DOKUMENTY DLA RODZICÓW

RADA RODZICÓW SZKOŁY

WYKAZ PODRĘCZNIKÓW

DARMOWE PODRĘCZNIKI

REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLA

WYPRAWKA SZKOLNA

REGULAMIN KORZYSTANIA Z SZAFEK

PRAWA I OBOWIĄZKI RODZICÓW

EUROPEJSKA KARTA PRAW I OBOWIĄZKÓW RODZICÓW

KATALOG RODZICIELSKICH ZACHOWAŃ

DLA RODZICA

PRZYDATNE ADRESY

PUBLIKACJE DLA RODZICÓW

LINKIWITAJ
 
 

 

 KONKURS CZYTELNICZY – WIERSZE BRZECHWY I TUWIMASubmit News Submit Article Visit our Forum 
Rok szkolny 2016_2017

KONKURS CZYTELNICZY DLA NAJMŁODSZYCH – WIERSZE BRZECHWY I TUWIMA

W środę, 7 czerwca odbył się w naszej szkole konkurs czytelniczy adresowany do dzieci z klas I – III, sprawdzający znajomość wybranych wierszy klasyków poezji dziecięcej – Jana Brzechwy i Juliana Tuwima.

Wszystkie dzieci otrzymały wcześniej listy wierszy, które pojawiły się na konkursie. Nasi mali czytelnicy zapoznawali się z nimi nie tylko w domu, ale również podczas wspólnego czytania w szkole, na lekcjach oraz w ramach kółek zainteresowań. Zadaniem priorytetowym konkursu było promowanie czytelnictwa i literatury dziecięcej oraz przypomnienie, że wiersze mogą nie tylko uczyć, ale przede wszystkim sprawiać przyjemność, a czasem nawet bawić do łez.

Konkurs przyjął formę atrakcyjnego testu, w który udało się nam wpleść krzyżówki, wykreślanki, kolorowanki oraz zadania z tłem muzycznym. Ilość szczegółów zapamiętanych przez dzieci wprawiła nas w niemałe zdumienie, jednak jak zawsze w przypadku konkursu trzeba było wyłonić zwycięzców. Oto oni:

Klasa 1

I miejsce: Zosia Bernady i Dawid Czapiewski

II miejsce: Jaś Janikowski

III miejsce: Szymon Czapiewski i Oliwia Żywicka

Klasa 2

I miejsce: Michał Szulc

II miejsce: Filip Winczewski

III miejsce: Kacper Michalski

Klasa 3

I miejsce: Kacper Popielas i Martyna Winczewska

II miejsce: Julia Winczewska

III miejsce: Alicja Ossowska i Amelia Winczewska

 WYJAZD DO KINA NA SMERFYSubmit News Submit Article Visit our Forum 
Rok szkolny 2016_2017

WYJAZD DO KINA NA SMERFY

Nie mogliśmy opuścić tak ważnego wydarzenia kulturalnego, jakim jest projekcja filmowa najnowszych „Smerfów”. Ostatnia część kultowej opowieści dla dzieci bije w ostatnich miesiącach rekordy popularności. W nagrodę za ciężką pracę przez cały rok szkolny najmłodsi uczniowie naszej szkoły, czyli dzieci z przedszkola, klasy „0” oraz uczniowie z klas I-III pojechali do kina „Remus” w Kościerzynie na film animowany pt. „Smerfy: Poszukiwacze zaginionej wioski”. W całej wiosce Łasuch, Ważniak, Papa Smerf, Laluś i inne smerfy mają jakieś zadania. Co jednak ma robić Smerfetka? Jedyna dziewczyna w całej grupie niebieskich smerfów? W poszukiwaniu odpowiedzi towarzyszą jej inne smerfy. Wspólnie wyruszają w wielką podróż, która odkrywa przed nami niezwykłą tajemnicę... Ale, uwaga, każdy ich krok śledzi jak zawsze Gargamel. Sala kinowa co chwilę rozbrzmiewała salwami śmiechu, co świadczy o tym, że dzieciaki bawiły się wyśmienicie.

 I PIKNIK RODZINNY W OSOWIE 2017Submit News Submit Article Visit our Forum 
Rok szkolny 2016_2017

I PIKNIK RODZINNY za nami

I OSOWSKI PIKNIK za nami

W ostatnią niedzielę, czyli 11 czerwca, po raz pierwszy odbył się w naszej miejscowości piknik rodzinny organizowany przez szkołę w Osowie. W tym roku pokusiliśmy się o inne niż zazwyczaj świętowanie dni poświęconych rodzinie, tj. Dnia Matki, Dnia Ojca i oczywiście Dnia Dziecka. Mieliśmy olbrzymie szczęście, ponieważ pogoda dopisała i mogliśmy wspólnie spędzić ten czas na świeżym powietrzu przy naszym osowskim Domu Kultury.

Rozpoczęliśmy o godzinie 14.00, a ostatni goście opuścili nas z żalem dopiero wieczorem. Nie ma się zresztą czemu dziwić, bo atrakcji było całe mnóstwo dla przedstawicieli każdego pokolenia. Tak więc dzieciaki miały okazję wyszaleć się na dmuchanym zamku, chodzić na szczudłach i po linie, puszczać olbrzymie bańki mydlane oraz brać udział w różnych prześmiesznych konkurencjach przygotowanych przez zamówionych specjalnie na tę okazję animatorów. Czasami aż trudno było rozpoznać naszych małych milusińskich, ponieważ wszyscy jak jeden mąż poddali się profesjonalnej charakteryzacji – na ich twarzach jedna z animatorek wymalowała piękne zwierzaki i kolorowe wzorki.

Podczas imprezy podopieczni SP Osowo pochwalili się również swoimi talentami, umilając czas zaproszonym gościom występami artystycznymi. Na scenie pojawił się zespół folklorystyczny „Osowianka”, która zaprezentowała kaszubskie tańce i pieśni. Uczniowie z klasy I i II przygotowali humorystyczny skecz pt. „Jak mama tatę poznała”, natomiast klasa III zatańczyła choreografię do piosenki Shakiry „Waka, waka”. W międzyczasie uczniowie, którzy zdobyli wyróżnienia podczas konkursów recytatorskich, prezentowali interpretacje głosowe ulubionych wierszy. Podczas imprezy wyróżniliśmy też Wiktorię Jasnoch, która w tym roku szkolnym otrzymała wysokie noty podczas wojewódzkich zawodów sportowych i jest chlubą naszej szkoły.

Gromkie brawa należą się również strażakom z OSP Osowo, którzy przygotowali pokaz powypadkowej akcji ratunkowej z udziałem prawdziwych samochodów i sprzętów strażackich, a później dzielnie pomagali w grillowaniu kiełbasek, ale przede wszystkim cały czas czuwali nad bezpieczeństwem uczestników imprezy. Na naszych miłych gości czekało też stoisko z kawą i pachnącą drożdżówką, upieczoną przez kochane mamy, muffinki przygotowane przez uczniów oraz pyszna grochówka. Całość zakończył występ zespołu „Adamo”, podczas którego najodważniejsi tańczyli pod sceną.

W czasie pikniku podjęliśmy się jeszcze jednej - niezwykle istotnej – inicjatywy. Wolontariusze zachęcali i tłumaczyli, dlaczego warto zostać potencjalnym dawcą szpiku. Wielu ludzi zarówno w Polsce, jak i na świecie umiera z powodu braku możliwości przeszczepu. A w zasadzie zapisanie się do rejestru dawców nic nie kosztuje i nie wiąże się z żadnym ryzykiem. Podczas imprezy udało nam się zarejestrować aż 23 nowych dawców, dzięki którym – być może – ktoś kiedyś otrzyma „drugie życie”.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie pikniku – strażakom, rodzicom, paniom z Domu Kultury, pracownikom szkoły oraz sponsorom, bez których całość zakończyłaby się fiaskiem – p. Wójtowi Gminy Karsin R. Brunke, Nadleśnictwu Kościerzyna ,firmie „Drewar” i „Maximus”

 

 KURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO - ZAPRASZAMYSubmit News Submit Article Visit our Forum 
Rok szkolny 2016_2017

KURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO - ZAPRASZAMY

W Szkole Podstawowej w Osowie organizowany będzie od 1 września 2017 roku kurs języka angielskiego w wymiarze 120 godzin.
W kursie może wziąć udział osoba, która jest:
- pełnoletnia
- zatrudniona
W kursie nie może wziąć udziału osoba, która jest:
-rolnikiem
- prowadzi działalność gospodarczą
- jest emerytem
Osoby chętne prosimy o zgłoszenie się do sekretariatu szkoły do poniedziałku 5 czerwca 2017 roku.
Zapraszamy

 REJS PO JEZIORZE WDZYDZKIM 2017Submit News Submit Article Visit our Forum 
Rok szkolny 2016_2017

REJS STATKIEM PO JEZIORZE WDZYDZKIM

W pierwszy czerwcowy poniedziałek postanowiliśmy zasponsorować wybranym uczniom SP Osowo wycieczkę do Wdzydz Kiszewskich. Wyjazd był nagrodą dla klasy 4, która w tym roku szkolnym uzbierała największą ilość nakrętek. Przekazaliśmy je na szczytny cel – leczenie naszej rówieśniczki z gminy Brusy. Na wycieczkę zabraliśmy również uczniów osiągających najwyższe wyniki w szkole oraz reprezentujących ją w różnego typu konkursach i zawodach.

Wyjazd odbył się po lekcjach, w godzinach popołudniowych, a jego głównym punktem programu był godzinny rejs edukacyjny po Jeziorze Wdzydzkim. Podczas rejsu zapoznaliśmy się z nazwami i położeniem czterech mniejszych jezior, które łączą się w jeden duży zbiornik wodny w kształcie krzyża. Pogoda była wymarzona, ponieważ promienie słońca mile grzały, a jednocześnie bryza jeziorna przyjemnie chłodziła. Po zakończonym rejsie weszliśmy też na wieżę widokową, aby podziwiać jeziora z lotu ptaka.

To było niezwykle miłe popołudnie, które z pewnością pokazało uczniom, że warto się starać i brać aktywny udział w życiu szkoły. Miejmy nadzieję, że uda się nam w ten sposób dodatkowo zmotywować nasze dzieci do nauki i podejmowania inicjatyw szkolnych.

 WYCIECZKA SMOŁDZINOSubmit News Submit Article Visit our Forum 
Rok szkolny 2016_2017

Sobotni wyjazd na wydmy czołpinskie.Pogoda piękna! Pokonaliśmy 8km trasę poprzez piach, oraz szliśmy brzegiem morza.Moglismy poznać piękna przyrodę Słowińskiego Parku Narodowego.

 Dzień Dziecka 2017Submit News Submit Article Visit our Forum 
Rok szkolny 2016_2017

Dzień Dziecka na słodko i sportowo

Jak co roku w najważniejszy dzień w życiu każdego dziecka, czyli 1 czerwca, zorganizowaliśmy dla naszych wspaniałych dzieciaków z Osowa moc atrakcji.

Ale żeby połączyć przyjemne z pożytecznym, postanowiliśmy tradycyjnie postawić na hartowanie ducha sportowego i tężyzny fizycznej. Każda klasa musiała wykazać się swoimi sportowymi umiejętnościami, ponieważ przygotowaliśmy specjalnie na tę okazję szereg konkurencji. Były między innymi: strzały do bramki, rzuty do kosza, tor przeszkód, przewroty i skok w dal z miejsca. W międzyczasie mieliśmy okazję potańczyć na szkolnym boisku, zajadać się pysznymi słodyczami oraz podziwiać, jak nasze kochane przedstawicielki grona pedagogicznego biorą udział w konkursie na najszybsze zjedzenie mega ptysia bez użycia rąk. Na koniec dzielnie kibicowaliśmy podczas meczu piłki nożnej uczniowie kontra nauczyciele.

Wszystkim dzieciom z okazji ich święta życzymy wiele radości i uśmiechu. 
W naszej szkole, mamy nadzieję, również było radośnie, wesoło, sportowo, no i słodko dzięki życzliwości naszych sponsorów. Z całego serca dziękujemy!

 I PIKNIK RODZINNYSubmit News Submit Article Visit our Forum 
Rok szkolny 2016_2017

 Wycieczka do BydgoszczySubmit News Submit Article Visit our Forum 
Rok szkolny 2016_2017

Wycieczka do Bydgoszczy

Maj to czas wycieczek, dlatego najmłodsi z naszej szkoły postanowili wybrać się do Bydgoszczy. Pierwszą atrakcją było zwiedzanie ogrodu zoologicznego w Myślęcinku. Mimo niepogody każdy z zaciekawieniem oglądał zwierzęta. Zobaczyliśmy m.in. niedźwiedzie, zebry, wilki, tygrysy, małpy, surykatki. Kolejnym punktem naszej wycieczki było Muzeum Mydła i Historii Brudu, znajdujące się na Starówce, gdzie mogliśmy przenieść się w dawne czasy. Obejrzeliśmy niezwykłą ekspozycję, niektórzy nawet wskoczyli do średniowiecznej balii, inni zaś odbyli kurs prania na tarze. Dowiedzieliśmy się  jak dawniej wyglądał prysznic i jak ludzie dbali o swoją czystość. Największą jednak atrakcją były warsztaty mydlane. Każdy z nas samodzielnie wykonał mydełko, wybrał kolor, kształt, a nawet zapach. Na koniec pięknie zapakowane mydełka wzięliśmy ze sobą do domu. Finał naszej wycieczki miał miejsce w Karmelowej Krainie. Tutaj obejrzeliśmy pokaz tworzenia słodyczy. Panie z wielką dokładnością objaśniły nam proces produkcyjny od wylania masy na blat, aż do momentu powstania gotowego produktu. Z rozkoszą degustowaliśmy ciepłe, malinowe cukierki. Mieliśmy możliwość nie tylko obserwowania, ale także wypróbowania własnych sił – każdy z nas wykonał własnego lizaka, którego zabrał ze sobą na pamiątkę. Pełni wrażeń i radości powróciliśmy do Osowa. Jednogłośnie każdy stwierdził, że wycieczka była bardzo udana.

 Wiersze Brzechwy i Tuwima na deskach teatruSubmit News Submit Article Visit our Forum 
Rok szkolny 2016_2017

Wiersze Brzechwy i Tuwima na deskach teatru

     Ten tydzień rozpoczęliśmy teatralnie, ponieważ w poniedziałek 8 maja najmłodsi z SP Osowo (przedszkolaki, dzieci z klasy „0” oraz pierwszoklasiści) udali się do Kościerzyny na spektakl teatralny pt. „Szalone Bajeczki z Dziadunia Teczki”.

Na Sali im. Lubomira Szopińskiego wystąpili aktorzy z Kieleckiego Teatru Lektur, którzy zaprezentowali nam aranżacje przezabawnych i wciąż aktualnych wierszy Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Teksty zostały zgrabnie wplecione w fabułę przedstawienia. Oto z okazji urodzin dziadka jego wnuczęta postanowiły przygotować dla niego występ artystyczny. Aktorzy doskonale wcielili się w grane przez siebie postacie, angażowali naszą małą widownię, zachęcali do dialogu, polemiki i zabawy, a nawet zaprosili kilku śmiałków na scenę podczas inscenizacji „Rzepki” Tuwima. Doktor z wiersza „Żaba” Brzechwy badał przy pomocy stetoskopu młodszych i starszych widzów, a na koniec wspólnie zaśpiewaliśmy i zatańczyliśmy piosenkę „Moja fantazja”.

   Fantazja to wspaniała umiejętność, która sprawia, że stajemy się kreatywni. Pobudzamy ją m.in. podczas przedstawień teatralnych. Wspaniale udało się nam połączyć naukę z zabawą, a dobrze przygotowany i zrealizowany spektakl pokazał, że teatr wcale nie jest nudny, tylko nadal potrafi wzruszać, bawić i zachwycać.

 Ratujmy życie! Warsztaty z pierwszej pomocySubmit News Submit Article Visit our Forum 
Rok szkolny 2016_2017

Ratujmy życie! Warsztaty z pierwszej pomocy

W dniu 4 maja w naszej szkole odbył się dzień poświęcony ratowaniu życia. Właśnie wtedy przypada Międzynarodowy Dzień Strażaka, w związku z czym postanowiliśmy zaprosić do nas wyjątkowych gości, którzy przeprowadzili dla nas wyjątkowe warsztaty. Wyjątkowe dlatego, że dotyczyły zagadnienia pierwszej pomocy, czyli ratowania życia. Szkolenia z tego zakresu trzeba uczyć już najmłodszych, by wyrabiać w nich nawyk odpowiedzialności za życie.

Tego dnia gościliśmy w naszej szkole Sabinę Kulas – ratownika medycznego oraz zwierzchnika drużyn młodzieżowych OSP Osowo wraz z trojgiem podopiecznych, absolwentami naszej szkoły. Rozpoczęliśmy od zajęć dla całej szkoły, które dotyczyły sytuacji zagrożeń życia, kolejnych etapów postępowania w przypadku znalezienia się w pobliżu poszkodowanego oraz warsztatów z resuscytacji. Następnie strażacy przeprowadzili zajęcia plastyczne dla najmłodszych - przedszkola oraz klas I – III. Wspólnie przypominaliśmy sobie numery alarmowe i ustalaliśmy kolejność informacji przekazywanych telefonicznie dyspozytorowi. Stworzyliśmy plakaty, które ułatwią nam ich zapamiętanie. Zastanawialiśmy się też nad cechami, które powinien posiadać dobry ratownik oraz uczyliśmy się robić opatrunki. Dla starszych uczniów nasi goście przygotowali zajęcia praktyczne z zakresu udzielania pierwszej pomocy i tu pojawiło się już całe spektrum możliwych obrażeń oraz instrukcji, jak należy w danej sytuacji zająć się poszkodowanym. Przeszliśmy przez krwotoki, omdlenia, złamania, zakrztuszenia i wiele innych sytuacji, których możemy być świadkami. Wiemy już, co należy robić w tych przypadkach i gdyby kiedykolwiek zaistniała taka potrzeba, postaramy się użyć naszej wiedzy, żeby pomóc drugiej osobie.

Co roku doszkalamy się z zakresu pierwszej pomocy. Wielu z nas wykazało się niezwykłym entuzjazmem podczas zajęć praktycznych. Mamy nadzieję, że uda się nam w ten sposób zaszczepić bakcyla ratowania życia w naszych podopiecznych i przy okazji wychować młode pokolenie ratowników medycznych oraz OSP Osowo. Uczniowie i nauczyciele zostali już przeszkoleni, kolej więc na rodziców. Szkolenie z zakresu pierwszej pomocy specjalnie dla nich przeprowadzimy podczas najbliższej wywiadówki, czyli 11 maja. Obecność obowiązkowaJ

Całym sercem dziękujemy strażakom za poświęcony czas i bezcenne wskazówki!

Strona 1 z 49 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
DLA UCZNIA
LIGA ZADANIOWA
=========
PRAWA I OBOWIĄZKI
=========
PODRĘCZNIKI I PROGRAMY
=========
KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO
=========
E- PODRĘCZNIKI
=========
WYMAGANIA EDUKACYJNE
=========
TESTY I SPRAWDZIANY
=========
GRY I ZABAWY EDUKACYJNE
GRY
LINKI
LINKI MALUCHÓW
=========

DLA NAUCZYCIELI
E-PODRĘCZNIKI

SPIS PORTALI EDUKACYJNYCH

SPIS PORTALI EDUKACYJNYCH 1

10 PRZYKAZAŃ UCZNIOWSKICH DLA NAUCZYCIELI

KALENDARIUM
DROGA I JA
TESTY ON-LINE

ZNAKI DROGOWE

PRZYGOTUJ SIĘ I SPRAWDŹ

KODEKS DROGOWY

WEJDŹ I ZOBACZ
ZESPÓŁ SZKÓŁ W KARSINIE

DOBRE PROGRAMY

SZLIFUJ SWÓJ ANGIELSKI

GMINA KARSIN

OSP KARSIN

SZKOŁA PODSTAWOWA OSOWO
   Powered by v6.01.6 © 2003-2005
Comstock by:
782094 Unikalnych wizyt   

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie