SZKOŁA PODSTAWOWA OSOWO
  Welcome to: SZKOŁA PODSTAWOWA OSOWO [Guest] STRONA GŁÓWNASZUKAJWYSZUKIWARKIDANE ADRESOWE
Luty 21 2017 12:00:34  
Nawigacja
Z HISTORII WSI I SZKOŁY
GRONO PEDAGOGICZNE
PUBLIKACJE
LINKI
REKRUTACJA PRZEDZKOLE 2016/2017
SZKOŁA W RUCHU
DANE ADRESOWE
DOKUMENTY DLA RODZICÓW
BIBLIOTEKA

Test
NASZE PROJEKTY
AKADEMIA MOŻLIWOŚCI
PROGRAMUJEMY Z BALTIM

UMIEM PŁYWAĆ

UNICEF 
WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA

OWOCE I WARZYWA W SZKOLE
MLEKO W SZKOLE
DLA RODZICA
ZEBRANIA Z RODZICAMI ROK SZKOLNY 2016/17

DOKUMENTY DLA RODZICÓW

RADA RODZICÓW SZKOŁY

WYKAZ PODRĘCZNIKÓW

DARMOWE PODRĘCZNIKI

REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLA

WYPRAWKA SZKOLNA

REGULAMIN KORZYSTANIA Z SZAFEK

PRAWA I OBOWIĄZKI RODZICÓW

EUROPEJSKA KARTA PRAW I OBOWIĄZKÓW RODZICÓW

KATALOG RODZICIELSKICH ZACHOWAŃ

DLA RODZICA

PRZYDATNE ADRESY

PUBLIKACJE DLA RODZICÓW

LINKIWITAJ
 
 

 

 „WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA” Submit News Submit Article Visit our Forum 
Rok szkolny 2016_2017

„WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA” W SP OSOWO

14 lutego 2017 r. w naszej szkole świętowaliśmy walentynki w dość nietypowy sposób. Tego dnia odbyło się podsumowanie realizowanego przez nas projektu UNICEF "Wszystkie kolory świata". Społeczność Szkoły Podstawowej w Osowie po raz pierwszy wzięła udział w tym przedsięwzięciu. Założeniem programu jest kształtowanie wśród dzieci i młodzieży tolerancji oraz otwartości na inne kultury; pokazanie, że pomaganie może być nie tylko pożyteczne, ale również przyjemne.

Głównym celem akcji jest zebranie środków na ratowanie życia dzieci w Angoli. Dodatkowym atutem przedsięwzięcia dla nas – jako placówki edukacyjno-wychowawczej - było zaangażowanie rodziców i dziadków. Bez ich pomocy cała akcja zakończyłaby się fiaskiem. Kiedy zapytamy dzieci, co czyni rodzinę szczęśliwą, najczęściej odpowiadają: Robienie razem różnych rzeczy! Choć jest to oczywiste, pozostaje często niezauważane lub pomijane. Wspólne spędzanie wolnego czasu bardzo jednoczy, umacnia i integruje rodzinę.

Od listopada uczniowie pod opieką nauczycieli przygotowywali informacje o różnych zakątkach świata, realizując projekty edukacyjne „Podróż przez kontynenty”. Zebrane materiały i informacje zaprezentowali podczas podsumowania akcji, 14 lutego 2017. Nauczyciele zapoznali rodziców z celami i ideą projektu „Wszystkie kolory świata”, dodatkowo nagłośniliśmy akcję na stronach internetowych i portalach społecznościowych. Przez ostatnie miesiące dzieci wraz z rodzicami szyli laleczki w domach, gotowe miniarcydzieła sztuki krawieckiej przynieśli do szkoły.

14 lutego w Domu Kultury w Osowie zorganizowano wystawę laleczek, na którą dzieci zaprosiły rodziców, dziadków, opiekunów i społeczność lokalną. Uczniowie z klas I - VI  zabrali przybyłych gości w podróż przez różne kraje i zaprezentowali oryginalne zwyczaje, stroje, tańce oraz upodobania kulinarne charakterystyczne dla mieszkańców Afryki, Australii, Arktyki, Europy, Azji i obu Ameryk. Zaszczytne miejsce na scenie zajmowały własnoręcznie wykonane laleczki - szmacianki reprezentujące rówieśników naszych podopiecznych z różnych zakątków świata. Było ich 31. Wszystkie lalki były niepowtarzalne, kolorowe i pomysłowo wykonane. Każda była przepiękna i wyjątkowa oraz wzbudzała zachwyt obecnych, tym większy, że nie została wyprodukowana w fabryce, tylko była wykonana przez nas. Wszyscy zainteresowani mogli wybrać laleczkę, zaopiekować się nią, a jednocześnie uratować życie dziecku z Angoli, przekazując na ten cel darowiznę. Uczniowie naszej szkoły, dyrekcja, nauczyciele oraz zgromadzeni rodzice chętnie włączyli się do akcji i tym sposobem żadna lalka nie pozostała bez opiekuna. Cała kwota zebrana podczas akcji przeznaczona zostanie na szczytny cel, a mianowicie na szczepionki dla dzieci z Angoli. Zebraliśmy łącznie 680 zł, więc podarujemy szczepionki dla 68 dzieci.

Brawo! Dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom za zaangażowanie w projekt "Wszystkie Kolory Świata". Laleczki, którymi zaopiekowaliśmy się, mają szczególną moc - MOC POMAGANIA!

 PODZIĘKOWANIE SPONSOROMSubmit News Submit Article Visit our Forum 
Rok szkolny 2016_2017

Czasem wdzięczność trudno jest ubrać w słowa wtedy proste dziękujemy

zawiera wszystko co chcemy wyrazić”

Szanowni Państwo!

Rada Rodziców, Dyrekcja Szkoły oraz Grono Pedagogiczne  

Szkoły Podstawowej w Osowie składają serdeczne podziękowania za ufundowanie nagród rzeczowych i wsparcie finansowe podczas organizacji Zabawy Karnawałowej

Z wyrazami szacunku i uznania dla sponsorów:

 

 DZIEŃ BABCI I DZIADKA 2017Submit News Submit Article Visit our Forum 
Rok szkolny 2016_2017

29.01.2017r w Domu Kultury w Osowie, odbyła się uroczystość z okazji święta Babci i Dziadka. Są to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka, dlatego w tym szczególnym dniu dzieci z przedszkola i klasy „0” pamiętały o swoich Babciach i Dziadkach i wspólnie przygotowały dla nich przedstawienie z piosenkami i wierszykami. Dzieci wręczyły własnoręcznie przygotowane laurki z życzeniami. Wszyscy z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej wyrazić swoją miłość i szacunek. Gościom towarzyszyły radość, uśmiech oraz łzy wzruszenia. Dziadkowie zostali zaproszeni na przygotowany z tej okazji poczęstunek. Spotkanie uświetnił koncert pt. „Magiczny świat teatrów muzycznych” czyli wielkie przeboje mistrzów opery, operetki, baletu i musicalu, które zaprezentowali Leszek Bolibok z Agencji Artystycznej „Viol-Art.”. Dziękujemy dziadkom za tak liczny udział i zapraszamy za rok.

 No i po feriach…Submit News Submit Article Visit our Forum 
Rok szkolny 2016_2017

No i po feriach…. Ferie są po to, aby odpoczywać, bawić się, rozwijać zainteresowania, na które brakuje czasu w okresie nauki. Cel ten właśnie przyświecał nauczycielom naszej szkoły, którzy organizowali zajęcia i wyjazdy.

Szczególne podziękowania, należą się Wójtowi Gminy R. Brunke, to z jego inicjatywy przeznaczono środki budżetowe, które pozwoliły na sfinansowanie zaplanowanych atrakcji.

Podczas  zajęć feryjnych dzieci z Osowa i okolic miały okazję :

Rozwijać aktywność fizyczną:

 • Odwiedziliśmy PARK TRAMPOLIN JUMPCITY w Gdyni. JUMPCITY to miejsce, w którym na ponad 140 trampolinach spełniamy marzenia o lataniu i poprawiamy sprawność fizyczną.
 • Uczestniczyliśmy w zajęciach Capoeira. Capoeira jest to niesamowite połączenie tańca, muzyki, rytmu, sztuki walki, samoobrony, gimnastyki i akrobatyki.
 • Uczestniczyliśmy w zajęciach na kręgielni w Centrum Rekreacji Mistral w Chojnicach.
 • Uczestniczyliśmy w zajęciach na Kompleksach Basenowych w Bytowie i w Fojutowie.
 • Zorganizowaliśmy kulig.

Poszerzyć wiedzę:

Odwiedziliśmy Leśnictwo Woziwoda. Braliśmy udział w warsztatach przyrodniczych ucząc się o naszej przyrodzie. Mieliśmy możliwość sprawdzić nasze umiejętności np. w tropieniu zwierząt.

Odwiedziliśmy redakcję gazety Czas Chojnic, gdzie zapoznaliśmy się z tajnikami pracy dziennikarskiej.

Zwiedziliśmy Miejską Bibliotekę Publiczną w Chojnicach. Podczas wizyty Panie bibliotekarki opowiedziały o bibliotece i jej zbiorach. Dzieci miały okazję obejrzeć dużą bibliotekę i dowiedzieć się jaka jest różnica między biblioteką, szkolną a dużą biblioteką publiczną oraz zobaczyć bibliotekarzy podczas pracy.

W Eksperumentarium w Chojnicach oglądaliśmy wystawę „Człowiek w naturze, czyli eksperyment z koegzystencji”, poznawaliśmy tajniki naszego regionu faunę i florę Borów Tucholskich. Następnie aktywnie uczestniczyliśmy w warsztatach robienia sztucznego śniegu.

Uczyć się bawiąc: zajęcia organizowane na terenie szkoły, których hasłami przewodnimi były:

 • „BAŚNIOWE FERIE”.  Bawiliśmy w bajkowe zgadywanki, piekliśmy gofry. Było zagadkowo i słodko.
 • "Angielski na pamięć" dzieci w nie tradycyjny sposób utrawlały znajomość języka angielskiego.
 •  „SPOTKANIE Z KRÓLOWĄ NAUK MATEMATYKĄ”. Poznawaliśmy zasady gier oraz graliśmy w gry matematyczne. Bawiliśmy się w programistów. Programowaliśmy własną grę w Scratchu.
 •  „ŚWIAT WOKÓŁ NAS CZYLI ZABAWY Z MIKROSKOPEM”. Oglądaliśmy przyrodę przez mikroskopy, przygotowywaliśmy preparaty.
 • Bal przebierańców. Zabawy taneczne i ruchowe przy muzyce dla dzieci.
 • Ponadto byliśmy w Starogardzie w kinie. Oglądaliśmy film „Sing”
 PODSUMOWANIE KONKURSU ZBIREAMY NAKRĘTKI I BATERIESubmit News Submit Article Visit our Forum 
Rok szkolny 2016_2017

PODSUMOWANIE KONKURSU
ZBIREAMY NAKRĘTKI I BATERIE

W ramach akcji ekologicznych od października w naszej szkole zbieraliśmy nakrętki i baterie. Łącznie zebraliśmy 200 kg nakrętek. Najlepszą okazała się klasa IV; średnio na 1 ucz. przypadło 3,57 kg, tuż za kl. IV uplasowała się klasa III – 3,56 kg nakrętek. W zbieraniu baterii również najlepsza była klasa IV średnio na 1 ucznia zebrano 0,76 kg. Łącznie zebraliśmy 27,5 kg.

Na klasę IV czeka niespodzianka. A konkurs trwa nadal.

 DYSKOTEKA ZAKOŃCZENIE I SEMESTRU 2016/2017Submit News Submit Article Visit our Forum 
Rok szkolny 2016_2017

A tak było przed feriami w piatek 13 stycznia, na pozór nie mieliśmy pecha, raczej miłe niespodzianki.

PIECZEMY CHRUŚCIKI

 

DYSKOTEKA ZAKOŃCZENIE I SEMESTRU 2016/2017

 PLAN NA FERIE ZIMOWE 2017Submit News Submit Article Visit our Forum 
Rok szkolny 2016_2017

PLAN NA FERIE ZIMOWE 2017

 „Kłamstwa kozy” – teatr lalekSubmit News Submit Article Visit our Forum 
Rok szkolny 2016_2017

„Kłamstwa kozy” – teatr lalek

Dla najmłodszych podopiecznych SP Osowo czekała w tym tygodniu dodatkowa atrakcja. W poniedziałek, 9 stycznia odwiedził naszą szkołę Teatr Lalek PINOKIO i zaprezentował przedstawienie teatralne pt. „Kłamstwa kozy”. Spektakl przeznaczony był dla przedszkolaków, dzieci z „zerówki” oraz dla uczniów klas I – III. Scenariusz przedstawienia powstał na motywach baśni braci Grimm zatytułowanej „Stoliczku, nakryj się”. Z historii zaczerpnięto wątek związany z kozą – kłamczuchą, która przez swoje kłamstwa wpędziła w tarapaty biedną dziewczynę, a następnie podstępem zajęła dom lisa. Na szczęście, jak to zazwyczaj w baśniach bywa, i tym razem finał okazał się szczęśliwy, a nasze dzieci z pewnością przekonały się o tym, że kłamstwo ma krótkie nogi i prędzej czy później wychodzi na jaw. Atutem przedstawienia był również kontakt słowny z widownią, dzięki któremu dzieci miały wrażenie, że mogą wpłynąć na losy bohaterów. Po okrzykach można śmiało wnioskować, że pozytywnym postaciom kibicowały całym sercem.

 KONCERT KOLĘDOWAĆ MAŁEMUSubmit News Submit Article Visit our Forum 
Rok szkolny 2016_2017

Już po raz trzeci zorganizowaliśmy Orszak Trzech Króli. Orszak poprzedził koncert pt."Kolędować Małemu" w wykonaniu uczniów naszej szkoły pod kierunkiem p. W. Stoltmann.

Podczas spotkania zbieraliśmy datki na 25 Finał WOŚP - Gramy dla dzieci i seniorów - Dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.

 

 Życzenia świateczneSubmit News Submit Article Visit our Forum 
Rok szkolny 2016_2017

Aniołowie w niebie głoszą wieść radosną:
Bożego Narodzenia nadszedł czas!
To czas ludzkiej miłości i życzliwości,
niech nie zabraknie Wam także radości.

Niech ten świąteczny czas odmieni wszystkich nas.
Niech pokój i spokój nam w sercach zawita.
Niech pośpiech przy stole nie gości,
niech tegoroczne święta będą pełne radości.
Niech razem z opłatkiem uśmiechem się każdy podzieli,
byśmy w ten czas świąteczny byli prawdziwie weseli!

Aby Nowonarodzony Chrystus obudził w nas to,
co jeszcze uśpione, ożywił to, ci już martwe;
niech światło Jego słowa prowadzi nas przez życie do wieczności.
Radosnych Świąt

Życzymy wspaniałych, bogatych w duchowe przeżycia,
ciepłych, rodzinnych Świąt.

 Gwiżdże 2016Submit News Submit Article Visit our Forum 
Rok szkolny 2016_2017

Gwiżdże lub gwiazdka, czyli po prostu pradawna tradycja grup kolędowych chodzących po domach kultywowana jest do dziś w wielu kaszubskich domach i miejscowościach. Nasi uczniowie pod kierunkiem Pani Wioletty Stoltmann również w ten sposób kultywują obyczaje i tradycje związane z Bożym Narodzeniem w naszym regionie. Dzieci w przebraniach kominiarza, baby i dziada, bociana, policjanta itd. odwiedzały mieszkańców Osowa.

W każdym odwiedzonym domu uczniowie zaprezentowali krótki program w języku kaszubskim oraz złożyli domownikom świąteczne i noworoczne życzenia.

Strona 1 z 45 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
DLA UCZNIA
LIGA ZADANIOWA
=========
PRAWA I OBOWIĄZKI
=========
PODRĘCZNIKI I PROGRAMY
=========
KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO
=========
E- PODRĘCZNIKI
=========
WYMAGANIA EDUKACYJNE
=========
TESTY I SPRAWDZIANY
=========
GRY I ZABAWY EDUKACYJNE
GRY
LINKI
LINKI MALUCHÓW
=========

DLA NAUCZYCIELI
E-PODRĘCZNIKI

SPIS PORTALI EDUKACYJNYCH

SPIS PORTALI EDUKACYJNYCH 1

10 PRZYKAZAŃ UCZNIOWSKICH DLA NAUCZYCIELI

KALENDARIUM
DROGA I JA
TESTY ON-LINE

ZNAKI DROGOWE

PRZYGOTUJ SIĘ I SPRAWDŹ

KODEKS DROGOWY

WEJDŹ I ZOBACZ
ZESPÓŁ SZKÓŁ W KARSINIE

DOBRE PROGRAMY

SZLIFUJ SWÓJ ANGIELSKI

GMINA KARSIN

OSP KARSIN

SZKOŁA PODSTAWOWA OSOWO
   Powered by v6.01.6 © 2003-2005
Comstock by:
744901 Unikalnych wizyt   

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie