SZKOŁA PODSTAWOWA OSOWO
  Welcome to: SZKOŁA PODSTAWOWA OSOWO [Guest] STRONA GŁÓWNASZUKAJWYSZUKIWARKIDANE ADRESOWE
Grudzień 03 2016 19:37:10  
Nawigacja
Z HISTORII WSI I SZKOŁY
GRONO PEDAGOGICZNE
PUBLIKACJE
LINKI
REKRUTACJA PRZEDZKOLE 2016/2017
SZKOŁA W RUCHU
DANE ADRESOWE
DOKUMENTY DLA RODZICÓW
BIBLIOTEKA

Test
NASZE PROJEKTY
AKADEMIA MOŻLIWOŚCI
PROGRAMUJEMY Z BALTIM

UMIEM PŁYWAĆ

OWOCE I WARZYWA W SZKOLE
MLEKO W SZKOLE
DLA RODZICA
ZEBRANIA Z RODZICAMI ROK SZKOLNY 2016/17

DOKUMENTY DLA RODZICÓW

RADA RODZICÓW SZKOŁY

WYKAZ PODRĘCZNIKÓW

DARMOWE PODRĘCZNIKI

REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLA

WYPRAWKA SZKOLNA

REGULAMIN KORZYSTANIA Z SZAFEK

PRAWA I OBOWIĄZKI RODZICÓW

EUROPEJSKA KARTA PRAW I OBOWIĄZKÓW RODZICÓW

KATALOG RODZICIELSKICH ZACHOWAŃ

DLA RODZICA

PRZYDATNE ADRESY

PUBLIKACJE DLA RODZICÓW

LINKIWITAJ
 
 

 

 II OSOWSKIE MIKOŁAJKI Submit News Submit Article Visit our Forum 
Rok szkolny 2016_2017

Wójt Gminy Karsin, Szkoła Podstawowa oraz Dom Kultury

serdecznie zapraszają na

II OSOWSKIE MIKOŁAJKI

które odbędą się w Domu Kultury w Osowie

w dniu 4 grudnia 2016 r. godz. 15.00

 W programie:

  • występy artystyczne
  • kiermasz ozdób adwentowych i świątecznych
  • finał konkursu „Domek z piernika”
  • spotkanie z Mikołajami na motorach
  • upominki dla wszystkich dzieci

W trakcie imprezy będzie możliwość wsparcia leczeniamałego Kornela z Wielkiego Klincza

Zapraszamy w przebraniach w Mikołaja

 „DOMEK Z PIERNIKA”Submit News Submit Article Visit our Forum 
Rok szkolny 2016_2017

DOM KULTURY I SZKOŁA PODSTAWOWA W OSOWIE
ogłaszają konkurs rodzinny
„DOMEK Z PIERNIKA”
Udział w konkursie mogą wziąć wszystkie rodziny.
Prosimy o własnoręczne przygotowanie domku z ciasta piernikowego.
Jury oceniać będzie:
- pomysłowość,
- walory estetyczne,
- wkład pracy.
Gotową pracę przynosimy do Domu Kultury do dnia 3 grudnia 2016 r. Wyniki ogłoszone zostaną w niedzielę 4 grudnia
2016 r. podczas spotkania z Mikołajem.

 ANDRZEJKI 2016Submit News Submit Article Visit our Forum 
Rok szkolny 2016_2017

Aby tradycji stało się zadość, również w tym roku zorganizowaliśmy w naszej szkole zabawę andrzejkową. Miała ona miejsce w poniedziałkowe popołudnie (21 listopada). Jeszcze za czasów pogańskich, pod koniec listopada dziewczęta wróżyły sobie nawzajem w nadziei, że każda z nich jako pierwsza wyjdzie za mąż. Później wierzenia pogańskie zostały zaadaptowane przez zwyczaje chrześcijańskie i zabawa andrzejkowa to ostatni moment, by wybawić się przed nadchodzącym adwentem. W tym roku zorganizowaliśmy andrzejki „przebierane” – wszelakie kostiumy były więc mile widziane. Uczniowie z klasy VI przygotowali zestaw wróżb, z których nie omieszkaliśmy nie skorzystać. Mogliśmy się z nich dowiedzieć, czym będziemy się trudnić w przyszłości, co oznacza nasza data urodzenia oraz kogo z nas połączy dozgonna przyjaźń. Po wróżbach dziarskim krokiem ruszyliśmy na parkiet. Być może za sprawą wystroju sali, a być może na skutek tego, że szybko zapada zmierzch, tym razem nikt nie podpierał ścian, a wszyscy w najlepsze szaleli na parkiecie. W międzyczasie braliśmy udział w konkursach, przeprowadziliśmy nieśmiertelną wróżbę z butami oraz sprawdzaliśmy, czy ziszczą się nasze marzenia.

Czy nam się podobało i jak się bawiliśmy? Sprawdźcie sami!

 Śniadanie daje mocSubmit News Submit Article Visit our Forum 
Rok szkolny 2016_2017

Nasza szkoła zgłosiła swój udział w ogólnopolskiej akcji „Śniadanie daje moc”. Celem konkursu jest propagowanie wiedzy o zdrowym żywieniu dzieci i podkreślenie wartości śniadania jako najważniejszego posiłku w ciągu dnia. W ramach udziału w konkursie przeprowadzamy misje śniadaniowe, czyli zadania do zrealizowania. Misje te dzielą się na 3 rodzaje: misje klasowe – to takie zajęcia edukacyjne, które nauczyciel wykonuje z uczniami, misje domowe – to misje, które uczeń realizuje z rodzicami w domu oraz misje specjalne to misje prezentowane innym osobom spoza klasy.

 

Podsumowaniem udziału w akcji było przygotowanie wspólnego śniadania w dniu 8 listopada 2016 r.

 Pamiętamy o zmarłychSubmit News Submit Article Visit our Forum 
Rok szkolny 2016_2017

W ostatnim tygodniu października uczniowie SP Osowo pod opieką wychowawców wybrali się w kierunkach okolicznych miejsc pochówku zmarłych. Zabraliśmy ze sobą niezbędny sprzęt, znicze oraz kwiaty, by szczególna opieką otoczyć te groby, które są zapomniane ze względu na dalekie miejsce zamieszkania rodzin zmarłych. Poza cmentarzem parafialnym wyruszyliśmy też do miejsc pochówku i pamięci ofiar wojennych, których jest stosunkowo wiele w najbliższej okolicy Osowa. Są to w większości Polacy - mieszkańcy okolicy, ale też żołnierze z armii niemieckiej i rosyjskiej. Zapalona lampka, kwiaty, chwila zadumy oraz modlitwa za te osoby to znak, że szanujemy ich wszystkich – czasem mimo odrębności racji i priorytetów. W drodze powrotnej postanowiliśmy pozbierać śmieci z okolicznych lasów i tym samym przyłączyć się do akcji „Sprzątanie świata”.

 „Plastusiowy pamiętnik” – teatr mobilny we WieluSubmit News Submit Article Visit our Forum 
Rok szkolny 2016_2017

W środę, 26 października uczniowie naszej szkoły z klas I – III zostali zaproszeni na teatralną aranżację przygód słynnego Plastusia – tytułowego bohatera „Plastusiowego pamiętnika” autorstwa Marii Kownackiej. Przedstawienie odbyło się w Domu Kultury we Wielu, a wystawione zostało przez teatr mobilny z Krakowa. Spektakl łączył w sobie elementy edukacji oraz zabawy, ponieważ przypominał, jak istotne jest używanie zwrotów grzecznościowych przy jednoczesnym zapewnieniu wspaniałej rozrywki. Nasi uczniowie mieli okazję przenieść się w egzotyczne realia - na bezludną wyspę, wokół której szalał sztorm, a nawet usłyszeć głos ducha wyspy. Teatrzyk niektórym przybliżył, a innym przypomniał kultową postać z plasteliny – bohatera ich szkolnej lektury. Radość była tym większa, że udało się nam zrobić zdjęcie z Plastusiem po zakończeniu spektaklu.

 Warsztaty profilaktyczneSubmit News Submit Article Visit our Forum 
Rok szkolny 2016_2017

Przyjazna zabawa to dobra sprawa – klasy I-III

Warsztat, w którym dzieci brały udział miał na celu uświadomienie, czym jest agresja, co ją wywołuje, a także do jakich konsekwencji może nas ona doprowadzić. Zajęcia prowadzone były przez trenera, który  starał się ukazać prawidłowy system wartości oraz pozytywne nastawienie do siebie i otoczenia. Pokazał również, jak radzić sobie w sytuacjach stresowych oraz niebezpiecznych, a także w jaki sposób unikać niepotrzebnych konfliktów. Po spotkaniu dzieci powinny lepiej nazywać i kontrolować swoje emocje. Trafniej też potrafią rozróżniać zachowania dobre od złych i wiedzą, jak zareagować, kiedy są świadkami przemocy. Dzieci w trakcie zajęć były bardzo aktywne i zajęcia bardzo im się podobały.

 Pamięć absolutna – klasy IV-VI

Nasi uczniowie brali udział w warsztatach, których celem było uzupełnienie edukacji uczniów o najważniejsze wiadomości dotyczące istoty, rodzajów i funkcjonowania pamięci. Większą część zajęć poświęcono na aktywne ćwiczenia użytecznych technik – nazywanych od imienia greckiej bogini mnemotechnikami – ułatwiających zapamiętywanie, przechowywanie i przypominanie sobie informacji. Uczestnicy warsztatu poznali przy tym, między innymi, sposoby odpowiedniej strukturalizacji materiału do zapamiętania oraz wykorzystywania emocji, wyobraźni i skojarzeń do wspomagania pamięci. Efektem przeprowadzonych warsztatów może być nie tylko polepszenie się pamięci, ale także zwiększenie możliwości intelektualnych i potencjału poznawczego uczniów, co zaowocuje lepszymi ocenami i większą chęcią zdobywania wiedzy w przyszłości. Zaprezentowane techniki ćwiczenia pamięci, aby przyniosły efekty, powinny być systematycznie trenowane. Powodzenia!

 Przedstawienie profilaktyczneSubmit News Submit Article Visit our Forum 
Rok szkolny 2016_2017

    WIZYTA UCZNIÓW WOLONTARIATU SZKOŁY Z GDAŃSKA

W piątek 21 października 2016 r. gościliśmy w naszej szkole uczniów jednej z trójmiejskich szkół. Młodzież zobaczyła jak uczą się ich rówieśnicy w małej, wiejskiej szkole. Nasi goście zaprezentowali przedstawienie pt. „Trzy magiczne słowa: proszę, dziękuję, przepraszam”. Zakończyła je wspólna nauka piosenki promującej używanie zwrotów grzecznościowych wśród dzieci. Uczniowie naszej szkoły pokazali gościom fragment naszej kaszubskiej kultury: przygotowali dwa tańce, zaprezentowali piękne, regionalne stroje i nauczyli wymowy i śpiewu „Kaszubskich nut”. Na zakończenie zaprosiliśmy gości na herbatę i drożdżówkę upieczoną przez jedną z mam – panią Justynę Duraj.

 

 

 Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktycznychSubmit News Submit Article Visit our Forum 
Rok szkolny 2016_2017

Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktycznych
1. 31 października 2016 r.
2. 2 listopada 2016 r.
3. 22 grudnia 2016 r.
4. 2 maja 2017 r.
5. 26 maja 2017 r.
6. 16 czerwca 2017 r.

Dni ustawowo wolne od pracy
· Wszystkich Świętych – 1 listopada 2015 r.,
· Narodowe Święto Niepodległości – 11 listopada 2015 r.,
· Boże Narodzenie – 25–26 grudnia 2015 r.,
· Nowy Rok – 1 stycznia 2016 r.,
· Trzech Króli – 6 stycznia 2016 r.,
· Poniedziałek Wielkanocny – 28 marca 2016 r.,
· Święto Pracy – 1 maja 2016 r.,
· Święto Konstytucji Trzeciego Maja – 3 maja 2016 r.,
· Boże Ciało – 26 maja 2016 r.

 Wieści z biblioteki szkolnej X 2016Submit News Submit Article Visit our Forum 
Rok szkolny 2016_2017

  1.   ANALIZA CZYTELNICTWA ZA IX uczniów klas II- VI
  2.  Rusza projekt WIELKA LIGA CZYTELNIKÓW

 

 Gminne Zawody w Halową Piłkę NożnąSubmit News Submit Article Visit our Forum 
Rok szkolny 2016_2017

Gratulacje dla naszych sportowców.
17 października odbyły się gminne zawody w halową piłkę nożną w Karsinie. Naszą szkołę reprezentowali : Paweł Gruchała, Jan Brzeziński, Ksawery Zabrocki, Bartek Źywicki, Karol Leszczyński, Kuba Klaman, Julian Zabrocki. Pierwszy mecz nasi chłopcy zagrali z zespołem z Karsina. Mecz strasznie zacięty. .chłopcy walczyli o każdą bramkę co doprowadziło do wygranej naszych chłopaków 3:1 Po krótkiej przerwie chłopcy zmierzyli się z drużyną ze szkoły z Wiela, ten mecz zakończył się przegrana 1:3.Ostatecznie chłopcy zajęli drugie miejcie. ...Chłopcy serdecznie gratulujemy.

Strona 1 z 43 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
DLA UCZNIA
LIGA ZADANIOWA
=========
PRAWA I OBOWIĄZKI
=========
PODRĘCZNIKI I PROGRAMY
=========
KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO
=========
E- PODRĘCZNIKI
=========
WYMAGANIA EDUKACYJNE
=========
TESTY I SPRAWDZIANY
=========
GRY I ZABAWY EDUKACYJNE
GRY
LINKI
LINKI MALUCHÓW
=========

DLA NAUCZYCIELI
E-PODRĘCZNIKI

SPIS PORTALI EDUKACYJNYCH

SPIS PORTALI EDUKACYJNYCH 1

10 PRZYKAZAŃ UCZNIOWSKICH DLA NAUCZYCIELI

KALENDARIUM
DROGA I JA
TESTY ON-LINE

ZNAKI DROGOWE

PRZYGOTUJ SIĘ I SPRAWDŹ

KODEKS DROGOWY

WEJDŹ I ZOBACZ
ZESPÓŁ SZKÓŁ W KARSINIE

DOBRE PROGRAMY

SZLIFUJ SWÓJ ANGIELSKI

GMINA KARSIN

OSP KARSIN

SZKOŁA PODSTAWOWA OSOWO
   Powered by v6.01.6 © 2003-2005
Comstock by:
725620 Unikalnych wizyt   

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie