SZKOŁA PODSTAWOWA OSOWO
  Welcome to: SZKOŁA PODSTAWOWA OSOWO [Guest] STRONA GŁÓWNASZUKAJWYSZUKIWARKIDANE ADRESOWE
Lipiec 22 2017 09:46:50  
Nawigacja
Z HISTORII WSI I SZKOŁY
GRONO PEDAGOGICZNE
PUBLIKACJE
LINKI
REKRUTACJA PRZEDZKOLE 2016/2017
SZKOŁA W RUCHU
DANE ADRESOWE
DOKUMENTY DLA RODZICÓW
BIBLIOTEKA

Test
NASZE PROJEKTY
AKADEMIA MOŻLIWOŚCI
PROGRAMUJEMY Z BALTIM

UMIEM PŁYWAĆ

UNICEF 
WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA

OWOCE I WARZYWA W SZKOLE
MLEKO W SZKOLE
DLA RODZICA
ZEBRANIA Z RODZICAMI ROK SZKOLNY 2016/17

DOKUMENTY DLA RODZICÓW

RADA RODZICÓW SZKOŁY

WYKAZ PODRĘCZNIKÓW

DARMOWE PODRĘCZNIKI

REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLA

WYPRAWKA SZKOLNA

REGULAMIN KORZYSTANIA Z SZAFEK

PRAWA I OBOWIĄZKI RODZICÓW

EUROPEJSKA KARTA PRAW I OBOWIĄZKÓW RODZICÓW

KATALOG RODZICIELSKICH ZACHOWAŃ

DLA RODZICA

PRZYDATNE ADRESY

PUBLIKACJE DLA RODZICÓW

LINKIWITAJ
 
 

 

 WYKAZ PODRĘCZNIKÓWSubmit News Submit Article Visit our Forum 
Rok szkolny 2016_2017

WYKAZ PODRĘCZNIKÓW 2017/2018

UWAGA!
Przy zakupie podręczników do oddziału przedszkolnego prosimy zwrócić uwagę na rok wydania. Ma być 2017.

 PÓLKOLNIESubmit News Submit Article Visit our Forum 
Rok szkolny 2016_2017

Od 17.07.2017 r. rozpoczynamy PÓŁKOLONIE od 8.00 do 15.00.
W Zamościu zbiórka koło OSP 7.45. Aktualna lista uczestników: https://drive.google.com/file/d/0B6pBA1ioE-3AczQxY3pkTGVYdEk/view?usp=sharing

Program zajęć:
https://drive.google.com/file/d/0B6pBA1ioE-3AeXp4MlQ4RTY4ZUE/view?usp=sharing

 DARMOWE KOLONIESubmit News Submit Article Visit our Forum 
Rok szkolny 2016_2017

 UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2016_17Submit News Submit Article Visit our Forum 
Rok szkolny 2016_2017

23 czerwca uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016_2017. Po mszy świętej odprawionej przez proboszcza M. Wensierskiego społeczność szkolna spotkała się w Domu Kultury w Osowie. Dyrektor szkoły S. Gruchała podsumowała całoroczną pracę uczniów rodziców i nauczycieli. Wyróżniono i nagrodzono najlepszych uczniów. Wychowawcy wręczyli świadectwa swoim uczniom, życząc im udanych wakacji.
Ponadto podczas uroczystości uczniowie, nauczyciele i rodzice pożegnali p. Marie Nowak nauczycielkę nauczania zintegrowanego i plastyki odchodzącą na emeryturę oraz stażystkę p. Martę Kulas.

Wszystkim życzymy słonecznych i bezpiecznych wakacji.

 
 PODSUMOWANIE KONKURSÓW SZKOLNYCHSubmit News Submit Article Visit our Forum 
Rok szkolny 2016_2017

Ostatnie podsumowania przed zakończeniem roku szkolnego. Wręczenie nagród i dyplomów za aktywność naszych uczniów w szkolnych konkursach:

1. SZKOLNY KONKURS CZYTELNICZY KLAS IV – VI „WSZYSTKIE DROGI PROWADZĄ DO KSIĄŻKI”

I MIEJSCE             JULIA BRZEZIŃSKA

II MIEJSCE            KAROL LESZCZYŃSKI

III MIEJSCE   KRYSTIAN ŁANGOWSKI

2. SZKOLNY KONKURS CZYTELNICZY
klas I - III
„Z TUWIMEM I BRZECHWĄ”

I MIEJSCE:     Zofia Bernady, Dawid Czapiewski, Michał Szulc, Kacper Popielas, Martyna Winczewska

II MIEJSCE:   Jan Janikowski, Filip Winczewski,Kacper Michalski, Julia Winczewska,

III MIEJSCE: Szymon Czapiewski, Oliwia Żywicka, Kacper Michalski,  Alicja Ossowska, Amelia Miszewska     

3. WYRÓŻNIENIA W III LIDZE ZADANIOWIEJ  Z MATEMATYKI:

Tytuł "Matematyka szkoły" otrzymał Karol Leszczyński  

Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym serdrcznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Pozostałym uczestnikom  życzymy w przyszłym roku większej aktywności i wytrwałości.

 POŻEGNANIE PANI J.NARLOCH NAUCZYCIELKI JĘZYKA ANGIELSKIEGOSubmit News Submit Article Visit our Forum 
Rok szkolny 2016_2017

Uczniowie i nauczyciele uroczyście pożegnali panią J.NARLOCH nauczycielkę języka angielskiego. W związku z wejściem reformy edukacji od września 2017 roku, reorganizacji szkół Pani Joanna zakończyła pracę w naszej szkole. Dyrektor szkoły i uczniowie serdecznie podziękowali nauczycielce za pracę dydaktyczną w naszej szkole, życząc dalszych sukcesów w pracy zawodowej i życiu osobistym.

 KONKURS CZYTELNICZY – WIERSZE BRZECHWY I TUWIMASubmit News Submit Article Visit our Forum 
Rok szkolny 2016_2017

KONKURS CZYTELNICZY DLA NAJMŁODSZYCH – WIERSZE BRZECHWY I TUWIMA

W środę, 7 czerwca odbył się w naszej szkole konkurs czytelniczy adresowany do dzieci z klas I – III, sprawdzający znajomość wybranych wierszy klasyków poezji dziecięcej – Jana Brzechwy i Juliana Tuwima.

Wszystkie dzieci otrzymały wcześniej listy wierszy, które pojawiły się na konkursie. Nasi mali czytelnicy zapoznawali się z nimi nie tylko w domu, ale również podczas wspólnego czytania w szkole, na lekcjach oraz w ramach kółek zainteresowań. Zadaniem priorytetowym konkursu było promowanie czytelnictwa i literatury dziecięcej oraz przypomnienie, że wiersze mogą nie tylko uczyć, ale przede wszystkim sprawiać przyjemność, a czasem nawet bawić do łez.

Konkurs przyjął formę atrakcyjnego testu, w który udało się nam wpleść krzyżówki, wykreślanki, kolorowanki oraz zadania z tłem muzycznym. Ilość szczegółów zapamiętanych przez dzieci wprawiła nas w niemałe zdumienie, jednak jak zawsze w przypadku konkursu trzeba było wyłonić zwycięzców. Oto oni:

Klasa 1

I miejsce: Zosia Bernady i Dawid Czapiewski

II miejsce: Jaś Janikowski

III miejsce: Szymon Czapiewski i Oliwia Żywicka

Klasa 2

I miejsce: Michał Szulc

II miejsce: Filip Winczewski

III miejsce: Kacper Michalski

Klasa 3

I miejsce: Kacper Popielas i Martyna Winczewska

II miejsce: Julia Winczewska

III miejsce: Alicja Ossowska i Amelia Winczewska

 WYJAZD DO KINA NA SMERFYSubmit News Submit Article Visit our Forum 
Rok szkolny 2016_2017

WYJAZD DO KINA NA SMERFY

Nie mogliśmy opuścić tak ważnego wydarzenia kulturalnego, jakim jest projekcja filmowa najnowszych „Smerfów”. Ostatnia część kultowej opowieści dla dzieci bije w ostatnich miesiącach rekordy popularności. W nagrodę za ciężką pracę przez cały rok szkolny najmłodsi uczniowie naszej szkoły, czyli dzieci z przedszkola, klasy „0” oraz uczniowie z klas I-III pojechali do kina „Remus” w Kościerzynie na film animowany pt. „Smerfy: Poszukiwacze zaginionej wioski”. W całej wiosce Łasuch, Ważniak, Papa Smerf, Laluś i inne smerfy mają jakieś zadania. Co jednak ma robić Smerfetka? Jedyna dziewczyna w całej grupie niebieskich smerfów? W poszukiwaniu odpowiedzi towarzyszą jej inne smerfy. Wspólnie wyruszają w wielką podróż, która odkrywa przed nami niezwykłą tajemnicę... Ale, uwaga, każdy ich krok śledzi jak zawsze Gargamel. Sala kinowa co chwilę rozbrzmiewała salwami śmiechu, co świadczy o tym, że dzieciaki bawiły się wyśmienicie.

 I PIKNIK RODZINNY W OSOWIE 2017Submit News Submit Article Visit our Forum 
Rok szkolny 2016_2017

I PIKNIK RODZINNY za nami

I OSOWSKI PIKNIK za nami

W ostatnią niedzielę, czyli 11 czerwca, po raz pierwszy odbył się w naszej miejscowości piknik rodzinny organizowany przez szkołę w Osowie. W tym roku pokusiliśmy się o inne niż zazwyczaj świętowanie dni poświęconych rodzinie, tj. Dnia Matki, Dnia Ojca i oczywiście Dnia Dziecka. Mieliśmy olbrzymie szczęście, ponieważ pogoda dopisała i mogliśmy wspólnie spędzić ten czas na świeżym powietrzu przy naszym osowskim Domu Kultury.

Rozpoczęliśmy o godzinie 14.00, a ostatni goście opuścili nas z żalem dopiero wieczorem. Nie ma się zresztą czemu dziwić, bo atrakcji było całe mnóstwo dla przedstawicieli każdego pokolenia. Tak więc dzieciaki miały okazję wyszaleć się na dmuchanym zamku, chodzić na szczudłach i po linie, puszczać olbrzymie bańki mydlane oraz brać udział w różnych prześmiesznych konkurencjach przygotowanych przez zamówionych specjalnie na tę okazję animatorów. Czasami aż trudno było rozpoznać naszych małych milusińskich, ponieważ wszyscy jak jeden mąż poddali się profesjonalnej charakteryzacji – na ich twarzach jedna z animatorek wymalowała piękne zwierzaki i kolorowe wzorki.

Podczas imprezy podopieczni SP Osowo pochwalili się również swoimi talentami, umilając czas zaproszonym gościom występami artystycznymi. Na scenie pojawił się zespół folklorystyczny „Osowianka”, która zaprezentowała kaszubskie tańce i pieśni. Uczniowie z klasy I i II przygotowali humorystyczny skecz pt. „Jak mama tatę poznała”, natomiast klasa III zatańczyła choreografię do piosenki Shakiry „Waka, waka”. W międzyczasie uczniowie, którzy zdobyli wyróżnienia podczas konkursów recytatorskich, prezentowali interpretacje głosowe ulubionych wierszy. Podczas imprezy wyróżniliśmy też Wiktorię Jasnoch, która w tym roku szkolnym otrzymała wysokie noty podczas wojewódzkich zawodów sportowych i jest chlubą naszej szkoły.

Gromkie brawa należą się również strażakom z OSP Osowo, którzy przygotowali pokaz powypadkowej akcji ratunkowej z udziałem prawdziwych samochodów i sprzętów strażackich, a później dzielnie pomagali w grillowaniu kiełbasek, ale przede wszystkim cały czas czuwali nad bezpieczeństwem uczestników imprezy. Na naszych miłych gości czekało też stoisko z kawą i pachnącą drożdżówką, upieczoną przez kochane mamy, muffinki przygotowane przez uczniów oraz pyszna grochówka. Całość zakończył występ zespołu „Adamo”, podczas którego najodważniejsi tańczyli pod sceną.

W czasie pikniku podjęliśmy się jeszcze jednej - niezwykle istotnej – inicjatywy. Wolontariusze zachęcali i tłumaczyli, dlaczego warto zostać potencjalnym dawcą szpiku. Wielu ludzi zarówno w Polsce, jak i na świecie umiera z powodu braku możliwości przeszczepu. A w zasadzie zapisanie się do rejestru dawców nic nie kosztuje i nie wiąże się z żadnym ryzykiem. Podczas imprezy udało nam się zarejestrować aż 23 nowych dawców, dzięki którym – być może – ktoś kiedyś otrzyma „drugie życie”.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie pikniku – strażakom, rodzicom, paniom z Domu Kultury, pracownikom szkoły oraz sponsorom, bez których całość zakończyłaby się fiaskiem – p. Wójtowi Gminy Karsin R. Brunke, Nadleśnictwu Kościerzyna ,firmie „Drewar” i „Maximus”

 

 KURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO - ZAPRASZAMYSubmit News Submit Article Visit our Forum 
Rok szkolny 2016_2017

KURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO - ZAPRASZAMY

W Szkole Podstawowej w Osowie organizowany będzie od 1 września 2017 roku kurs języka angielskiego w wymiarze 120 godzin.
W kursie może wziąć udział osoba, która jest:
- pełnoletnia
- zatrudniona
W kursie nie może wziąć udziału osoba, która jest:
-rolnikiem
- prowadzi działalność gospodarczą
- jest emerytem
Osoby chętne prosimy o zgłoszenie się do sekretariatu szkoły do poniedziałku 5 czerwca 2017 roku.
Zapraszamy

 REJS PO JEZIORZE WDZYDZKIM 2017Submit News Submit Article Visit our Forum 
Rok szkolny 2016_2017

REJS STATKIEM PO JEZIORZE WDZYDZKIM

W pierwszy czerwcowy poniedziałek postanowiliśmy zasponsorować wybranym uczniom SP Osowo wycieczkę do Wdzydz Kiszewskich. Wyjazd był nagrodą dla klasy 4, która w tym roku szkolnym uzbierała największą ilość nakrętek. Przekazaliśmy je na szczytny cel – leczenie naszej rówieśniczki z gminy Brusy. Na wycieczkę zabraliśmy również uczniów osiągających najwyższe wyniki w szkole oraz reprezentujących ją w różnego typu konkursach i zawodach.

Wyjazd odbył się po lekcjach, w godzinach popołudniowych, a jego głównym punktem programu był godzinny rejs edukacyjny po Jeziorze Wdzydzkim. Podczas rejsu zapoznaliśmy się z nazwami i położeniem czterech mniejszych jezior, które łączą się w jeden duży zbiornik wodny w kształcie krzyża. Pogoda była wymarzona, ponieważ promienie słońca mile grzały, a jednocześnie bryza jeziorna przyjemnie chłodziła. Po zakończonym rejsie weszliśmy też na wieżę widokową, aby podziwiać jeziora z lotu ptaka.

To było niezwykle miłe popołudnie, które z pewnością pokazało uczniom, że warto się starać i brać aktywny udział w życiu szkoły. Miejmy nadzieję, że uda się nam w ten sposób dodatkowo zmotywować nasze dzieci do nauki i podejmowania inicjatyw szkolnych.

Strona 1 z 49 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
DLA UCZNIA
LIGA ZADANIOWA
=========
PRAWA I OBOWIĄZKI
=========
PODRĘCZNIKI I PROGRAMY
=========
KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO
=========
E- PODRĘCZNIKI
=========
WYMAGANIA EDUKACYJNE
=========
TESTY I SPRAWDZIANY
=========
GRY I ZABAWY EDUKACYJNE
GRY
LINKI
LINKI MALUCHÓW
=========

DLA NAUCZYCIELI
E-PODRĘCZNIKI

SPIS PORTALI EDUKACYJNYCH

SPIS PORTALI EDUKACYJNYCH 1

10 PRZYKAZAŃ UCZNIOWSKICH DLA NAUCZYCIELI

KALENDARIUM
DROGA I JA
TESTY ON-LINE

ZNAKI DROGOWE

PRZYGOTUJ SIĘ I SPRAWDŹ

KODEKS DROGOWY

WEJDŹ I ZOBACZ
ZESPÓŁ SZKÓŁ W KARSINIE

DOBRE PROGRAMY

SZLIFUJ SWÓJ ANGIELSKI

GMINA KARSIN

OSP KARSIN

SZKOŁA PODSTAWOWA OSOWO
   Powered by v6.01.6 © 2003-2005
Comstock by:
791122 Unikalnych wizyt   

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie