SZKOŁA PODSTAWOWA OSOWO
  Welcome to: SZKOŁA PODSTAWOWA OSOWO [Guest] STRONA GŁÓWNASZUKAJWYSZUKIWARKIDANE ADRESOWE
Wrzesień 22 2014 11:12:42  
Nawigacja
Z HISTORII WSI I SZKOŁY
GRONO PEDAGOGICZNE
PUBLIKACJE
DOWNLOAD
LINKI
Kategorie Newsów
FAQ
REKRUTACJA PRZEDZKOLE 2014/2015
SZKOŁA W RUCHU
DANE ADRESOWE
PROJEKTY

GRUPA I

GRUPA II

OWOCE W SZKOLE

SZKLANKA MLEKA


RÓWNAJ W GÓRĘ 2008/2009


PATRZ W PRZYSZŁOŚĆ 2009/2010

BIBLIOTEKA

Test
DLA RODZICA
RADA RODZICÓW SZKOŁY

REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLA

PRAWA I OBOWIĄZKI RODZICÓW

EUROPEJSKA KARTA PRAW I OBOWIĄZKÓW RODZICÓW

KATALOG RODZICIELSKICH ZACHOWAŃ

DLA RODZICA

PRZYDATNE ADRESY

WYKAZ PODRĘCZNIKÓW

PUBLIKACJE DLA RODZICÓW

DOKUMENTY SZKOLNE

LINKIINFORMATYKA

BEZPIECZNI W SIECI
KRZYŻÓWKA

KRZYŻÓWKA WORD

KRZYŻÓWKA WIADOMOŚCI WSTĘPNE

GRA MATEMATYCZNA

HYMN
HYMN PAŃSTWOWY

HYMN UNII EUROPEJSKIEJ

HYMN KASZUBSKI

KRZYŻÓWKA HYMN

KALENDARZ
PIEŚNI OJCA ŚWIĘTEGO
BARKA
ABBA OJCZE
DOTKNIJ PANIE
BĄDŹ POZDROWIONY GOŚCIU NASZ
UWIELBIAJCIE PANA
POZWÓL MI PRZYJŚĆ DO CIEBIE
PATER NOSTER
Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 85
Nieaktywowany Użytkownik: 2
Najnowszy Użytkownik: Kamila Langowska
Na Forum
Najnowsze Tematy
Brak zawartości dla tego panelu
Najciekawsze Tematy
Brak zawartości dla tego panelu
WITAJ

 PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓWSubmit News Submit Article Visit our Forum 
Rok szkolny 2014_15

Dzisiaj 19.09.2014 r. w poczet uczniów naszej szkoły uroczyście przyjęto uczniów z klasy I. Kolejny rocznik pierwszoklasistów złożył dzisiaj ślubowanie. Uroczystość poprzedziły przygotowania, które trwały od pierwszego dzwonka. Dzieci uczyły się co to znaczy być dobrym Polakiem, uczniem i kolegą. Poznawały swoje nowe obowiązki oraz zasady zachowania się w szkole. Gdy nadszedł dzień ślubowania, uczniowie w obecności Dyrektora szkoły i rodziców i swoich kolegów zaprezentowały swa wiedzę w formie radosnego montażu słowno – muzycznego.Wszyscy obecni bardzo pozytywnie ocenili przygotowanie uczniów. Pani dyrektor w swoim wystąpieniu życzyła im sukcesów w nauce, a rodzicom satysfakcji z wychowywania swoich pociech.Dzieci złożyły uroczyste ślubowanie, po czym Pani dyrektor dokonała aktu pasowania na  ucznia Szkoły Podstawowej. Każdy pierwszak otrzymał pamiątkowy dyplom oraz kwiaty od uczniów klasy II oraz słodkie co nieco.

 Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2014_15Submit News Submit Article Visit our Forum 
Rok szkolny 2014_15

01 września 2014 r. mszą św. o godz. 800, odprawioną przez ks. M. Drogosza rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2014_15. Uroczysty apel w szkole poprowadziła dyrektor U. Narloch. Podczas wystąpienia dyrektor przedstawiła założenia do zrealizowania w nowym roku szkolnym zgodnie z polityką oświatową kraju. Uczniowie klasy I otrzymają darmowe podręczniki, które wraz z rodzicami wypożyczą ze szkolnej biblioteki. Uczniowie klasy VI będą pisali sprawdzian po szkole podstawowej w nowej formule: część I język polski i matematyka, cz. II język angielski. Dyrektor złożyła życzenia wszystkim uczniom w nowym roku szkolnym samych sukcesów i dni pełnych uśmiechu.

Kalendarz roku szkolnego2014_15:

Rozpoczęcie zajęć dydaktyczno-wychowawczych: 1 września 2014 r.

Zimowa przerwa świąteczna: 22 - 31 grudnia 2014 r.

Ferie zimowe: 2 - 15 lutego 2015 r.

Sprawdzian po szkole podstawowej 1 kwietnia 2015 r.
Wiosenna przerwa świąteczna: 2 - 7 kwietnia 2015 r.

Zakończenie rocznych zajęć dydaktyczno-wychowawczych: 26 czerwca 2015 r.

Ferie letnie: 27 czerwca - 31 sierpnia 2015 r.

 Uroczystość zakończenia roku szkolnegoSubmit News Submit Article Visit our Forum 
ROK SZKOLNY 2013_2014

Uroczyste zakończenie roku rozpoczęła msza św. odprawiona przez ks. proboszcza M Drogosza. Pani Dyrektor uroczyście podsumowała mijający rok szkolny przypomniała najważniejsze osiągnięcia uczniów. Miniony rok szkolny pod względem dydaktycznym był udany. Uczniowie klasy VI na sprawdzianie uzyskali średni wynik 25,22 pkt. ,uzyskaliśmy tytuł „Szkoły  w ruchu” Wyróżniono w formie świadectw z wyróżnieniem, stypendiów i nagród rzeczowych uczniów za osiągnięcia edukacyjne, sportowe, oszczędzanie w SKO oraz za pracę samorządzie uczniowskim.

Dyrektor podziękowała wszystkim sponsorom, którzy w tym roku szkolnym wspierali szkołę finansowo. P. Kowalska w imieniu sponsora firmy UHMAN wręczyła absolwentom koszulki „Absolwenta”. Absolwenci szkoły zaprezentowali część artystyczną dziękując nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły. Uczniowie klasy piątej pożegnali uczniów klasy szóstej w imieniu całej społeczności szkolnej.

Grono pedagogiczne, uczniowie oraz rodzice pożegnali również P. J. Narlocha n-la matematyki odchodzącego na emeryturę po 49 latach pracy. Dyrektor szkoły życzyła dobrego i bezpiecznego odpoczynku.

 BAL SZÓSTOKLASISTY 2014Submit News Submit Article Visit our Forum 
ROK SZKOLNY 2013_2014

To jest juz koniec. Dzisiaj nasi rodzice zorganizowali nam bal pożegnalny na zakończenie nauki w szkole podstawowej.

 

 WARSZAWA 2014Submit News Submit Article Visit our Forum 
ROK SZKOLNY 2013_2014

Dzięki organizacji przez rodziców wieczorka karnawałowego i sponsorowi Firmy Bosch pojechaliśmy do Warszawy.

W ostatnim tygodniu roku szkolnego, czyli w dniach 23-25 czerwca 2014 wybraliśmy się na szkolną wycieczkę – tym razem naszym celem była stolica.
Po długiej podróży, która rozpoczęła się wcześnie rano, mieliśmy jeszcze siły na zwiedzanie Starego Miasta. Zaczęliśmy do Placu Zamkowego z kolumną Zygmunta III Wazy, tam spotkaliśmy się z przewodnikiem, który podbił nasze serca i umysły ciekawostkami na temat Warszawy. Zwiedziliśmy również Archikatedrę św. Jana Chrzciciela, zobaczyliśmy rynek z Syrenką, Barbakan, Pomnik Małego Powstańca. Nie umknęła naszej uwadze zmiana warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza, a na koniec udaliśmy się na spacer po Łazienkach Królewskich, gdzie podziwialiśmy Belweder, słynny pomnik Fryderyka Chopina, Pałac Na Wodzie czy Starą Pomarańczarnię. Opowieści o królu Zygmuncie Auguście Poniatowskim i jego obiadach czwartkowych wysłuchaliśmy, zasiadając na ławeczkach Amfiteatru.
Kolejny dzień przyniósł okazję poczuć w sobie żyłkę kibica, ponieważ zwiedzaliśmy Stadion Narodowy, włącznie z szatnią piłkarzy i Trybuną Prasową, które dla przeciętnego bywalca meczy nie są dostępne. Byliśmy też na lotnisku Okęcie i jechaliśmy warszawskim metrem, które wzbudziło wiele emocji, a niektórym nawet podniosło adrenalinę. Kolejnym punktem programu był najbardziej charakterystyczny budynek w Warszawie, czyli Pałac Kultury i Nauki. Odwiedziliśmy tam Muzeum Techniki i podziwialiśmy panoramę Warszawy z XXX piętra tego obiektu. Ach, co to był za widok… Zaszliśmy też do słynnych Złotych Tarasów, spacerowaliśmy po ogrodzie, który znajduje się na dachu Biblioteki Uniwersyteckiej, a zwieńczeniem dnia był seans w technice 3D w warszawskim planetarium.
Ostatni dzień minął nam pod znakiem kultury – najpierw wzięliśmy udział w lekcji muzealnej w Pałacu w Wilanowie, a później mieliśmy szansę poczuć się jak prawdziwe gwiazdy podczas zwiedzania kulisów TVP.
Niestety wszystko, co dobre szybko się kończy i nadszedł czas powrotu do domu. Niemniej stolicę będziemy wspominać z uśmiechami na twarzy, gdyż przyjęci zostaliśmy bardzo serdecznie przez samych warszawiaków, a także przez siostrzyczki zakonne od aniołów, u których zatrzymaliśmy się na nocleg. Ogromne podziękowania kierujemy też w stronę Biura Turystycznego BIT, które przysłało nam fantastyczną kadrę. Panowie pilot i kierowca spisali się na medal, wykorzystali każdą minutę pobytu i umilali nam wszystkim czas. Można powiedzieć, że udało się spełnić nasz mały sen o Warszawie.

 Kaszëbsczié dzejaniéSubmit News Submit Article Visit our Forum 
ROK SZKOLNY 2013_2014

O tym co robiliśmy w tym roku, w ramach lekcji języka kaszubskiego, można pisać bardzo dużo. W krótkiej formie spróbujemy to podsumować i zaprosić do obejrzenia galerii, dokumentującej niektóre formy naszej działalności.
W bieżącym roku szkolnym odbyły się wycieczki:
1) do Wdzydz, Chmielna (warsztaty garncarskie) i Kartuz,
2) do Piekarni i Zakładu Kowalstwa Artystycznego „Felski” w Brusach,   
3) do Remizy Strażackiej w Osowie,
4) na Hel,
5) do gospodarstwa pasiecznego w Osowie.

Od września do czerwca zdobywaliśmy umiejętności taneczne na zajęciach z tańca kaszubskiego, a w „ostatki” doskonaliliśmy się kulinarnie w pieczeniu chruścików. Zupełnym zaskoczeniem dla wielu było odkrycie w sobie talentu hafciarskiego. Efekty pracy są imponujące. Młodsze dzieci wykonywały piękne róże z krepy oraz malowały pisanki wielkanocne.

 DZIEŃ OJCA W PRZEDSZKOLUSubmit News Submit Article Visit our Forum 
ROK SZKOLNY 2013_2014

23.06.2014 DZIEŃ OJCA w przedszkolu.
Spotkanie z tatusiami i mamusiami ;) Wspólne świętowanie, śpiewanie piosenek. Wspólne zabawy.

 ZESTAW PODRĘCZNIKÓW NA 2014_2015Submit News Submit Article Visit our Forum 
ROK SZKOLNY 2013_2014

SZKOLNY ZESTAW PODRĘCZNIKÓW NA ROK SZKOLNY 2014_2015

 Wycieczka na HelSubmit News Submit Article Visit our Forum 
ROK SZKOLNY 2013_2014

5 czerwca uczniowie naszej szkoły, którzy uczęszczają na język kaszubski, uczestniczyli w wycieczce na najdłuższy polski półwysep, zwany przez miejscowych helską kosą albo krowim ogonem. Zdrowy klimat, aromatyczne morskie powietrze, przepiękne plaże i uroki zacisznych rybackich wiosek, wprawiły wszystkich w doskonały humor. Pierwszym punktem na naszej mapie było Muzeum Obrony Wybrzeża, w którym znajduje się 6 obiektów pozostałych po zdemontowanej mamuciej baterii niemieckiej Schleswig Holstein - dwa magazyny, trzy stanowiska artyleryjskie i wieża kierowania ogniem. To prawdziwa kopalnia wiedzy historycznej, nie tylko o największej na świecie baterii przeciwlotniczej, ale także o obrońcach Helu. Po tej dawce historii, przyszedł czas na zabawę. Najpierw „przywitanie z morzem” i krótkie plażowanie, a potem wizyta w Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego, gdzie w nowoczesnym fokarium mieszkają maskotki miasta – foki szare znalezione na bałtyckich plażach. Obejrzeliśmy pokaz karmienia i pielęgnacji fok. Dalej powędrowaliśmy oznakowaną trasą poprzez stanowiska bojowe, na cypel. Na koniec zobaczyliśmy wspaniałą panoramę Helu, z wysokiej na 42 m latarni morskiej.

 Z życia przedszkolakówSubmit News Submit Article Visit our Forum 
ROK SZKOLNY 2013_2014

Z życia przedszkolaków: 13.06.2014 "PIKNIK SPOTKANIE RODZINNE"
Gry i zabawy przy muzyce. Wspólne konkursy, aerobik dla dzieci i gości. Śpiewanie znanych dzieciom piosenek miedzy innymi: "Jedzie pociąg", "Krasnoludki", "Labada". Wspólne zabawy - mumia czy tor przeszkód. Tak spędziliśmy kolejny dzień w naszym przedszkolu.

 
 Z wizytą w pasiece pana SewerynaSubmit News Submit Article Visit our Forum 
ROK SZKOLNY 2013_2014

12 czerwca w ramach lekcji języka kaszubskiego wybraliśmy się do gospodarstwa Państwa Aleksandry i Seweryna Śledziów. Pan Seweryn, znany jest wszystkim w okolicy z zamiłowania do pszczelarstwa, które odziedziczył po swoim ojcu. Dziś w pracy nad pasieką pomaga mu jego syn Michał. Z niezwykłą pasją i oddaniem pan Seweryn opowiedział i zaprezentował uczniom na czym polega niełatwa praca pszczelarza. Niestety plastra miodu nie mogliśmy zobaczyć na własne oczy, gdyż najbliższy zbiór pod koniec lipca, jednak dowiedzieliśmy się bardzo wiele o tej rzadkiej profesji. Gospodarz pokazał nam również wielką, w budowie jeszcze, oborę oraz całe obejście. Na koniec pani Aleksandra poczęstowała wszystkich uczniów lodami. Serdecznie dziękujemy państwu Aleksandrze i Sewerynowi za ciepłe i serdeczne przyjęcie i gościnę w swoim gospodarstwie.

Strona 1 z 29 1 2 3 4 > >>
DLA UCZNIA
PRAWA I OBOWIĄZKI
=========
PODRĘCZNIKI I PROGRAMY
=========
KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO
=========
WYMAGANIA EDUKACYJNE
=========
TESTY I SPRAWDZIANY
=========
GRY I ZABAWY EDUKACYJNE
GRY
LINKI
LINKI MALUCHÓW
=========

DLA NAUCZYCIELI
EDUKACYJNE ZASOBY INTERNETU

10 PRZYKAZAŃ UCZNIOWSKICH DLA NAUCZYCIELI

KALENDARIUM
UŚMIECHNIJ SIĘ…
DEKALOG UCZNIA I NAUCZYCIELA

HUMOR SZKOLNY

WYPADKI DROGOWE
JAK UNIKAĆ WYPADKÓW

STATYSTYKI

PRZYCZYNY WYPADKÓW

DROGA I JA
TESTY ON-LINE

ZNAKI DROGOWE

PRZYGOTUJ SIĘ I SPRAWDŹ

KODEKS DROGOWY

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Brak postów.
WEJDŹ I ZOBACZ
ZESPÓŁ SZKÓŁ W KARSINIE

DOBRE PROGRAMY

SZLIFUJ SWÓJ ANGIELSKI

GMINA KARSIN

OSP KARSIN

Ostatnie Artykuły
SZKOŁA W RUCHU
PRZYCZYNY WYPADKÓW I...
JAK UNIKNĄĆ WYPADKU?
PAŹDZIERNIK - MIĘDZY...
MAŁGORZATA MUSIEROWI...
SZKOŁA PODSTAWOWA OSOWO
   Powered by v6.01.6 © 2003-2005
Comstock by:
478819 Unikalnych wizyt   

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie