SZKOŁA PODSTAWOWA OSOWO
  Welcome to: SZKOŁA PODSTAWOWA OSOWO [Guest] STRONA GŁÓWNASZUKAJWYSZUKIWARKIDANE ADRESOWE
Wrzesień 30 2016 12:41:47  
Nawigacja
Z HISTORII WSI I SZKOŁY
GRONO PEDAGOGICZNE
PUBLIKACJE
LINKI
REKRUTACJA PRZEDZKOLE 2016/2017
SZKOŁA W RUCHU
DANE ADRESOWE
DOKUMENTY DLA RODZICÓW
BIBLIOTEKA

Test
DLA RODZICA
ZEBRANIA Z RODZICAMI ROK SZKOLNY 2016/17

DOKUMENTY DLA RODZICÓW

RADA RODZICÓW SZKOŁY

WYKAZ PODRĘCZNIKÓW

DARMOWE PODRĘCZNIKI

REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLA

WYPRAWKA SZKOLNA

REGULAMIN KORZYSTANIA Z SZAFEK

PRAWA I OBOWIĄZKI RODZICÓW

EUROPEJSKA KARTA PRAW I OBOWIĄZKÓW RODZICÓW

KATALOG RODZICIELSKICH ZACHOWAŃ

DLA RODZICA

PRZYDATNE ADRESY

PUBLIKACJE DLA RODZICÓW

LINKINASZE PROJEKTY
OWOCE I WARZYWA W SZKOLE
MLEKO W SZKOLE
UMIEM PŁYWAĆ
PROGRAMUJEMY Z BALTIM
WITAJ
 
 

 

 Spotkanie z policjantem Submit News Submit Article Visit our Forum 
Rok szkolny 2016_2017

Spotkanie z policjantem  

Dnia 16 września odbyło się spotkanie z policjantami z Posterunku Policji w Karsinie. Tematem spotkania było utrwalenie zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zasad bezpieczeństwa obowiązujących na drodze. Pan Policjant przypomniał również o korzyściach noszenia elementów odblaskowych przy ubraniu bądź tornistrze oraz jak należy zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba. Policjant poinformował i zademonstrował uczniom, w  jaki sposób należy się zachowywać podczas ataku psa. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa. Najprzyjemniejszą częścią spotkania było oglądanie przyniesionych przez Pana Policjanta podstawowych akcesoriów. Dzieci mogły przymierzyć czapkę, kamizelkę oraz dokładnie obejrzeć kajdanki. Uczniowie czynnie uczestniczyli w spotkaniu, dzielili się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawali bardzo dużo pytań. Na zakończenie każdy uczeń otrzymał odblask oraz ulotkę informacyjną. Dziękujemy za wizytę w naszej szkole!

 

 PROJEKT UMIEM PŁYWAĆSubmit News Submit Article Visit our Forum 
Rok szkolny 2016_2017

Dnia 15.09 rozpoczęły się pierwsze zajęcia z projektu Umiem pływać dla klas III. W tym roku nasza szkoła również bierze udział w projekcie. Pierwszego dnia uczniowie zostali podzieleni na różne grupy pływackie ze względu na umiejętności pływania. Dostaliśmy również niebieskie czepki.
Projekt powszechnej nauki pływania „Umiem pływać” jest adresowany do uczniów klas III szkół podstawowych w całej Polsce. Zakłada systematyczny i powszechny udział dzieci w pozalekcyjnych i pozaszkolnych zajęciach sportowych z zakresu „nauki pływania”.

 Główne cele projektu:

  • upowszechnianie aktywności fizycznej dzieci i młodzieży,
  • nabycie przez dzieci podstawowych umiejętności pływania,
  • profilaktyka przeciwdziałania i korygowanie wad postawy,
  • zapobieganie zjawiskom patologii społecznych, w tym alkoholizmowi, poprzez organizację zajęć sportowych dla uczniów,
  • efektywne wykorzystanie infrastruktury sportowej (pływalnie),
  • wyrównywanie szans w dostępie do infrastruktury sportowej poprzez objęcie projektem w szczególności uczniów, zamieszkałych w miejscowościach, w których nie wybudowano krytej pływalni,
  • edukacja w zakresie bezpiecznego korzystania z akwenów wodnych.
 „KASZUBSKIE BAJANIA”Submit News Submit Article Visit our Forum 
Rok szkolny 2016_2017

11.09.2016 „KASZUBSKIE BAJANIA”

Już po raz szósty kościerski rynek zamienił się w centrum bajki kaszubskiej, a to za sprawą kampanii społecznej "Kaszubskie Bajania" – Bajkowy festyn Rodzinny. W ramach tej akcji w przedszkolach, domach dziecka i szpitalach lektorzy spotykają się z dziećmi, czytają im bajki oraz opowiadają o kaszubskich zwyczajach i obrzędach. W niedzielne popołudnie na kościerskim rynku na dzieci czekały warsztaty, konkursy z nagrodami, promocja kaszubskiej literatury dziecięcej w wykonaniu np. Tomasza Fopke czy Janusza Mamelskiego. Oprawę artystyczną zapewnił zespół z Szymbarka oraz nasz zespół folklorystyczny „Osowianka”. Tancerze pięknie wykonali żywiołowe tańce kaszubskie i melodyjne przyśpiewki.

 ZEBRANIA Z RODZICAMI ROK SZKOLNY 2016/17Submit News Submit Article Visit our Forum 
Rok szkolny 2016_2017

ZEBRANIA Z RODZICAMI ROK SZKOLNY 2016/17

Zebrania klasowe.

Wybór trójek klasowych.

Wybór rady rodziców

27.09.2016 r.

Wywiadówka śródokresowa

16. 11.2016 r.

Wywiadówka

11.01.2017 r.

Wywiadówka śródokresowa

11.05 2017 r.

 Wieści z biblioteki szkolnejSubmit News Submit Article Visit our Forum 
Rok szkolny 2016_2017

Wieści z biblioteki szkolnej;

OGŁASZAMY ZBIÓRKĘ KSIĄŻEK  w ramach akcji UWOLNIJ SWOJE KSIĄŻKI!

BOOKCROSSING - UWALNIAMY KSIĄŻKI

U nas bookcrossing przez cały rok!

 Akcja „Uwolnij książkę” jest adresowana do wszystkich, którzy lubią czytać i chcą się dzielić książkami z innymi.

W korytarzu jest kącik, w którym możesz zostawić książki przeczytane przez Ciebie lub zabrać pozostawione przez Innych. Zapraszamy!     DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ......

Koło Przyjaciół Biblioteki w roku szkolnym 2016/2017.
Do koła mogą  należeć wszyscy chętni uczniowie z klas III - VI.

Wszystkich, którzy lubią czytać i są zainteresowani
działalnością biblioteki serdecznie zapraszam!

 

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ......

 

OGŁASZAMY KONKURS  PLASTYCZNY

 

NA PLAKAT PROPAGUJĄCY CZYTELNICTWO I BIBLIOTEKĘ DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ......

 

 Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnegoSubmit News Submit Article Visit our Forum 
Rok szkolny 2016_2017

01 września rozpoczął się nowy rok szkolny 2016/2017. Podczas uroczystego apelu dyrektor Sylwia Gruchała omówiła organizację nowego roku szkolnego i po krótce omówiła założenia nowej reformy oświaty obowiązującej od 01.09.2017 r.  Przedstawiła zebranym wychowawców klas, nowych nauczycieli p. Justynę Bonin i p. Justynę Marzyńską oraz sale lekcyjne, którymi będą się opiekowali uczniowie.

Podziękowała ustępującej ze stanowiska dyrektora p. Urszuli Narloch za jej dokonania dla szkoły i wielu pokoleń uczniów. Zwróciła się do rodziców, podkreślając, znaczenie współpracy rodziców ze szkołą. Uczniom życzyła sukcesów edukacyjnych i zadowolenia z nauki w naszej szkole. Następnie uczniowie udali się wraz ze swoimi wychowawcami do klas.

Kolejnym punktem inauguracji nowego roku szkolnego była uroczystość pożegnania ustępującej dyrektor Urszuli Narloch - przechodzącej na emeryturę. Podczas uroczystości zebrani goście podziękowali p. U. Narloch za współpracę jako dyrektora szkoły jak również pracy dydaktycznej. Uczniowie pod kierunkiem p. W. Stoltmann przedstawili część artystyczną.

 PROGRAM ROZPOCZĘCIA ROKU SZKOLNEGOSubmit News Submit Article Visit our Forum 
Rok szkolny 2016_2017

Program rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2016/2017:

1.     9.30 Msza Święta.

2.     Uroczystość inauguracji roku szkolnego.

3.     Spotkania klasowe z wychowawcami.

4.     11.00 uroczystość zakończenia pracy dyrektora szkoły Urszuli Narloch.

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów i ich rodziców.

 Kaszubskie Spotkania z Folklorem Świata - Wiele 2016Submit News Submit Article Visit our Forum 
Rok szkolny 2016_2017

Choć tańczą dopiero trzy lata, to już drugi raz wzięli udział w Międzynarodowym Festiwalu Folkloru „Kaszubskie Spotkania z Folklorem Świata” odbywającym się  w dniach od 27 do 31 lipca 2016 roku, w kilku kaszubskich miejscowościach. Na scenach Brus, Chojnic, Konarzyn, Kościerzyny, Wdzydz Kiszewskich, Wiela i Wielkiego Klincza występowały barwne grupy folklorystyczne z zagranicy: Belgi, Białorusi, Czarnogóry, Grecji, Indonezji, Litwy, Rumunii, a także polskie zespoły folklorystyczne:  z Ożarowa Mazowieckiego, Bytowa, Kościerzyny, Chojnic, Brus, Wiela i Karsina i Osowa. Naszą małą społeczność pięknie zaprezentowały dzieci z Kaszubskiego Zespołu Folklorystycznego „Osowianka”. Festiwal rozpoczął się barwnym korowodem, który przeszedł  ulicami Wiela wprost na scenę przy jeziorze, gdzie odbył  się KONCERT INAUGURACYJNY. Nasi młodzi tancerze zaprezentowali na nim jeden taniec, podobnie jak inne zespoły, a dłuższy, bo prawie półgodzinny koncert zatańczyli w piątek festiwalowy na pięknej wielewskiej scenie, przy aplauzie wspaniałej publiczności.

 Uroczyste zakończenie roku szkolnego 24.06.2016Submit News Submit Article Visit our Forum 
ROK SZKOLNY 2015_16

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 24.06.2016 r. Nadszedł najbardziej wyczekiwany dzień roku szkolnego. Jednak nim uczniowie otrzymali świadectwa, wzięli udział we Mszy Świętej w kościele. Następnie w szkole Pani Dyrektor dokonała podsumowania roku szkolnego. Podczas apelu dyrektor U. Narloch przedstawiła wyniki i osiągnięcia uczniów za rok szkolny 2015/16. Średnia ocen szkoły 4, 22. Dowiedzieliśmy się, jak poszczególne klasy wypadły w nauce, którzy uczniowie z poszczególnych klas okazali się najlepsi i otrzymali świadectwa z paskiem oraz którzy otrzymali stypendium za naukę.

Następnym punktem apelu był program artystyczny uczniów klasy V i VI przygotowany pod kierunkiem p. W. Stoltmann i p. A. Studzińskiej. Podczas części artystycznej klasa piąta pożegnała swoich starszych kolegów, natomiast absolwenci podziękowali nauczycielom za ich edukację oraz pożegnali się ze swoimi młodszymi kolegami i koleżankami.

Kolejnym wzruszającym elementem tego dnia było pożegnanie p. K. Knitter, która od września przechodzi na emeryturę

Następnie uczniowie udali się do klas, gdzie wychowawcy wręczyli świadectwa pozostałym uczniom i kolejny raz przypomnieli o bezpieczeństwie podczas wakacji.

Wszystkim życzymy miłych i bezpiecznych wakacji.

 WYCIECZKA TRÓJMIASTO 2016Submit News Submit Article Visit our Forum 
ROK SZKOLNY 2015_16

TRÓJMIEJSKA WYPRAWA

Kolejna wycieczka za nami i nowe doświadczenia i wspomnienia w sercach. Pierwszy dzień trójmiejskich wojaży poświęciliśmy na zwiedzanie Gdańska. Sympatyczny pan przewodnik bardzo przystępnie i ciekawie zapoznał nas z najważniejszymi obiektami Starego Miasta, takimi jak Żuraw, Dwór Artusa, Kościół św. Jana, Bazylika Mariacka, Fontanna Neptuna. Potem galeonem „Czarna Perła” popłynęliśmy na Westerplatte, miejsce które uznaje się za symboliczny początek II wojny światowej. Po tematyce wojennej przyszedł czas na relaks na sopockim molo i spacer po mąciaku, a potem przejazd na nocleg do Gdyni i kibicowanie polskiej drużynie, walczącej o awans z grupy, w meczu z Niemcami. Drugi dzień naszej wycieczki przywitaliśmy w strugach deszczu. Po pysznym śniadaniu pojechaliśmy na warsztaty do Muzeum Morskiego w Gdyni. Tam po sporej dawce morskich ciekawostek zabawiliśmy się w poszukiwaczy skarbu. Zabawa wciągnęła wszystkich bez reszty. Każda z siedmiu drużyn chciała jako pierwsza odnaleźć skarb. Ostatecznie udało się to zespołowi, którego liderem był Konrad Zabrocki. Potem przyszedł czas na zwiedzanie okrętu – muzeum „Błyskawica” i obiad. Na koniec pojechaliśmy jeszcze na lotnisko im. Lecha Wałęsy w Gdańsku – Rębiechowie. Wycieczka ta dostarczyła wszystkim wiele niezapomnianych i jednocześnie różnorodnych wrażeń, gdyż każde z trzech miast aglomeracji trójmiejskiej ma swój wyjątkowy i niepowtarzalny charakter.

 INFORMACJASubmit News Submit Article Visit our Forum 
ROK SZKOLNY 2015_16

W poniedziałek o godzinie 11.00 pogrzeb śp. Jana Narlocha w kościele parafialnym pw Św Maksymiliana Marii Kolbego w Osowie.

W związku z pogrzebem prosi się rodziców dzieci z przedszkola, zerówki i klas 1 – 3 o odbiór dzieci do godziny10.30. Prosimy, by pozostałe dzieci przyszły do szkoły w stroju galowym, gdyż pójdą na pogrzeb.

 

 

Strona 1 z 41 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
DLA UCZNIA
LIGA ZADANIOWA
=========
PRAWA I OBOWIĄZKI
=========
PODRĘCZNIKI I PROGRAMY
=========
KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO
=========
E- PODRĘCZNIKI
=========
WYMAGANIA EDUKACYJNE
=========
TESTY I SPRAWDZIANY
=========
GRY I ZABAWY EDUKACYJNE
GRY
LINKI
LINKI MALUCHÓW
=========

DLA NAUCZYCIELI
E-PODRĘCZNIKI

SPIS PORTALI EDUKACYJNYCH

SPIS PORTALI EDUKACYJNYCH 1

10 PRZYKAZAŃ UCZNIOWSKICH DLA NAUCZYCIELI

KALENDARIUM
DROGA I JA
TESTY ON-LINE

ZNAKI DROGOWE

PRZYGOTUJ SIĘ I SPRAWDŹ

KODEKS DROGOWY

WEJDŹ I ZOBACZ
ZESPÓŁ SZKÓŁ W KARSINIE

DOBRE PROGRAMY

SZLIFUJ SWÓJ ANGIELSKI

GMINA KARSIN

OSP KARSIN

SZKOŁA PODSTAWOWA OSOWO
   Powered by v6.01.6 © 2003-2005
Comstock by:
704623 Unikalnych wizyt   

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie